Skocz do zawartości

Import EDI z Fakturownia

Polecane posty

Temat importu plików z fakturowni wraca niczym bumerang. 

Generuję plik wymiany z fakturowni. Pobieram plik w formacie xls a następnie przemieniam go w plik .edd 

Rewizor normalnie wgra plik z pierwszym ekranem, czyli odczyta dane. Lecz po zaznaczeniu dokumentów i wybraniu opcji wczytaj pojawia się komunikat 

Nie można ustalić podmiotu dla dokumentu księgowania

 

Czy ktoś wie co może być nie tak i ma już jakiś sprawdzony schemat importu dokumentów z fakturowni do rewizora?

 

Link to postu
14 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

W pliku EPP prawdopodobnie brakuje sekcji [KONTRAHENCI].

Nie ma kontrahentów jest opcja Nabywca. Po zmianie nazwy w pliku XLS z Nabywców na Kontrahentów i wygenerowaniu ponownie pliku EPP błąd dalej się powtarza. Czy myśli Pan, że jest jakieś obejście tego?

 

Edytowane przez Daniel Coceancig
Link to postu
13 minut temu, Daniel Coceancig napisał:

Nie ma kontrahentów jest opcja Nabywca. Po zmianie nazwy w pliku XLS z Nabywców na Kontrahentów i wygenerowaniu ponownie pliku EPP błąd dalej się powtarza. Czy myśli Pan, że jest jakieś obejście tego?

Nie rozumiem tego, co Pan napisał, ale jeśli w pliku EPP brakuje sekcji [KONTRAHENCI], to nie mam pomysłu jak to obejść.

Link to postu

Program fakturownia generuje pliki do wymiany z oprogramowaniem Insert. Niestety są to pliki w rozszerzeniu txt, których oprogramowanie Insert nie akceptuje. Program przyjmuje tylko XLS albo XML. 

Znalazłem zatem program który konwertuje pliki XLS na pliki EPP. I tu się pojawia problem z kontrahentami. Otwarłem w excell plik XLS i zedytowałem sekcję Nabywca na KONTRAHENCI , KONTRAHENT i NAZWA. Błąd dalej wyskakuje. Problem może leżeć po stronie generatora pliku EPP? 

Inną kwestią jest to, że po próbie wgrania pliku XML Rewizor krzyczy , że jest to stara wersja programu i nie ma możliwości wgrania pliku.

Link to postu
9 godzin temu, Daniel Coceancig napisał:

Problem może leżeć po stronie generatora pliku EPP?

No może. Nadal jednak nie wiemy, czy sekcja [KONTRAHENCI] w pliku EPP jest, czy jej nie ma.

 

9 godzin temu, Daniel Coceancig napisał:

Inną kwestią jest to, że po próbie wgrania pliku XML Rewizor krzyczy , że jest to stara wersja programu i nie ma możliwości wgrania pliku.

Należałoby sprawdzić, czy plik XML ma strukturę zgodną ze schematem określonym przez InsERT. Struktura plików opisana jest w SDK.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...