Skocz do zawartości

Sugestia organizacyjna

Polecane posty

Witam społeczność,

Mam taką sugestię, być może organizacyjną. Pisałem już o tym wcześniej. Po pierwsze, czy byłaby możliwość zbiorczego umieszczania zmian, które znajdą się w kolejnej wersji dużej? Myślę, że ułatwiłoby to wielu osobom, a przynajmniej mi, informowanie użytkowników jakie zmiany będą przy najbliższej aktualizacji. Po drugie, czy byłaby możliwość udostępniania wersji dużych określonym osobom do przetestowania? Ja np bardzo chętnie przetestowałbym w moim środowisku kolejne wersje. A środowisko nie jest małe. :)

 

Link to postu

Z listą zmian na kolejną wersję to jest tak, że około 30% zmian przewidzianych na wersję, finalnie do niej nie wchodzi, z racji tego, że podczas prac wychodzą nowe rzeczy, są nowe zgłoszenia, coś się w API zmienia, czy po prostu potrzeba więcej czasu na realizację któregoś zadania. Do tego lista zmian (publiczna) jest zazwyczaj tworzona po zrealizowaniu danego zadania a nie przed. Natomiast same wpisy w naszym systemie śledzenia błędów nie są przeznaczone do publikacji - często są dość skrótowe, z notatkami, zdjęciami, zależy kto i jak to wpisał. Często jedno zagadnienie rozbite jest na kilka, kilkanaście mniejszych, tak że z tych powodów taką listę trudno przygotować wcześniej. Dodatkowo taka publiczna lista może też być ogniskiem zapalnym do rozmów w stylu dlaczego realizujemy to a nie to, że to jest ważniejsze a to nie itp. Tego bym chciał uniknąć.

Najwyżej mogę ręcznie przygotować zestawienie najważniejszych zmian tworzonych w wersji - ale jednak bez gwarancji zrealizowania.

18 godzin temu, Radosław Dobrowolski napisał:

Po drugie, czy byłaby możliwość udostępniania wersji dużych określonym osobom do przetestowania? Ja np bardzo chętnie przetestowałbym w moim środowisku kolejne wersje. A środowisko nie jest małe.

Taka możliwość już jest. Zmiany i nowości, które ingerują w dotychczasowe działanie programu lub są kłopotliwe do pełnego przetestowania na środowiskach testowych udostępniamy grupie betatesterów nieco wcześniej. Kiedyś dawniej robiliśmy bety publiczne, ale trudno było na tym zapanować, a dodatkowo dla nas był to dodatkowy koszt związany z wypuszczaniem wersji dwa razy w ciągu kilku dni - a procedury są czasożerne :). Dodatkowo w zamkniętej grupie możemy kierować betę tylko do zaawansowanych użytkowników. Przy becie publicznej bywało, że kilka miesięcy później nadal była ona gdzieś użytkowana a nie powinna. Prześlę informacje na PW.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...