Skocz do zawartości

poprawianie daty operacji bankowej i rozrachunku Subiekt GT

Polecane posty

Nie zauważyłam w programie możliwości poprawienia daty operacji bankowej i rozrachunku dokumentów. 

Sytuacja wygląda następująco:

  • o godz. np. 17 rozliczam rozrachunki z klientem na podstawie zaksięgowanych faktur zakupowych (Rozrachunki→Rozrachunki wg dokumentów→powstaje operacja bankowa z bieżącą datą)
  • w banku tego samego dnia "puszczam" przelew - mam informację, że przelew przyjęty
  • następnego dnia okazuje się, że bank jednak nie przetworzył go i przelew nie widnieje na wyciągu z dnia poprzedniego, będzie widoczny na wyciągu z dnia następnego
  • w programie Subiekt widnieje operacja bankowa z błędną datą i nie ma możliwości łatwego poprawienia daty bez usunięcia całego rozrachunku  (nie jestem zainteresowana obsługą z homebanking i dodatkami) wg mnie powinna być możliwość zmiany daty operacji przed zatwierdzeniem wyciągu. 

Pytanie: Jak poprawić datę rozrachunku i operacji bez usuwania przelewu ?

Link to postu

Aby poprawić datę operacji bankowej rozliczającej dany rozrachunek, będzie Pani musiała wejść w Operacje bankowe i odszukać dokument, którego datę chce Pani zmienić. Następnie kliknąć na tym dokumencie prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję Historia rozliczenia. W oknie, które się pojawi należy wybrać opcję Rozkojarz. Po wykonaniu tych czynności będzie możliwa edycja danej operacji bankowej. Po edycji należy na tej operacji kliknąć jeszcze raz prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję Rozlicz przez skojarzenie i sparować ten dokument BW z odpowiednią fakturą zakupu (w prawym górnym rogu po zaznaczeniu okienka Inna data rozliczenia można ustawić odpowiednią datę rozrachunku).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...