Skocz do zawartości

Faktura na osobę prywatną jako paragon imienny

Polecane posty

21 godzin temu, maniootek • napisał:

Przydało by się, żeby Sello zmieniało w transakcjach formę dokumentu końcowego na paragon imienny w momencie, kiedy kupujący wybierze fakturę na osobę prywatną podczas wypełniania formularza zakupu.

image.png.86e477bedfed6a1c354bd1d7db0d01f3.png

Rozważałeś wystawianie PAi do każdej transakcji zamiast PA (bo rozumiem, że taki wystawiasz skoro w przypadku faktury detalicznej chcesz mieć imienny)?

Od początku  u nas wystawiamy Paragony imienne zamiast zwykłych. W ten sposób zawsze mam dane klienta w paragonie i łatwiej jest się odnaleźć w transakcjach.

Link to postu

Czy Sello rozróżnia te dwie opcje? Faktura na firmę a faktura na osobę prywatną? Chyba nie i za każdym razem ustawia w transakcji rodzaj dokumentu "faktura" gdzie u mnie taki rodzaj dokumentu jest ustawiony jako faktura na firmę (faktura z nip) i muszę zmieniać jeżeli nie ma NIPu na paragon imienny.

Przydała by się opcja mapowania takiej formy dokumentu. Ja ustawił bym sobie "faktura na osobę prywatną" > "paragon imienny"

Link to postu
15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Obecnie nie. Nie wiem czy w strukturze Allegro jest w ogóle ta informacja zapisana, muszę sprawdzić.

 

Gdzieś ta informacja jest. @Piotr Taraszkiewicz zrobił dla nas w jednym ze swoich programów dodatek, który sprawdza rodzaj dokumentu i ustawia odpowiednią wartość w zamówieniu (do Pola własnego SGT w ZK). Rozróżniamy 3 typy:

PAi - paragon

FSd - faktura sprzedaży detaliczna

FS - faktura sprzedaży na firmę

 

1 godzinę temu, maniootek • napisał:

Czy Sello rozróżnia te dwie opcje? Faktura na firmę a faktura na osobę prywatną? Chyba nie i za każdym razem ustawia w transakcji rodzaj dokumentu "faktura" gdzie u mnie taki rodzaj dokumentu jest ustawiony jako faktura na firmę (faktura z nip) i muszę zmieniać jeżeli nie ma NIPu na paragon imienny.

Przydała by się opcja mapowania takiej formy dokumentu. Ja ustawił bym sobie "faktura na osobę prywatną" > "paragon imienny"

Źle zrozumiałem.

Link to postu
17 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeżeli allegro nie rozróznia to Sello mogło by dzielić na FV i FVD wg obecności NIPu w zamówieniu (względnie także nr PESEL).

Najlepiej było by żeby wystawić od razu PAi + Faktura Detaliczna. Ale to już nie wiem, czy to możliwe.

Działamy w ten sposób przez ProstąPaczkę. W ZK mamy ustawione np FSd i program przy drukowaniu LP od razu wystawia PAi oraz FSd.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...