Skocz do zawartości

Kartoteka pracowników - rozrachunki

Polecane posty

Czy można w jakiś sposób podzielić kartotekę Pracowników (KD) na tych, którzy są faktycznymi pracownikami i zleceniobiorcami?

Mam problem u klienta, który historycznie ma bardzo dużą bazę zleceniobiorców, a ich dane przeniosły się z Gratyfikanta GT do Nexo. Nie mogę usunąć ich z kartoteki (bo kiedyś mieli zawartą umowę), a przez to, że są w kartotece pojawiają się na kontach analitycznych (analityka do rozrachunków z pracownikami). Przez to, że zleceniobiorcy zostali zaliczeni do pracowników, to nie dość, że otwarcie kartoteki pracowników trwa bardzo długo (ładuje kilkanaście tysięcy rekordów), to przy osobach o tych samym imieniu i nazwisku system je myli. Przykładowo przy imporcie wyciągu bankowego wynagrodzenie jednego Jana Kowalskiego zostało przypisane innemu Janowi Kowalskiemu. W kwietniu przy imporcie system zapytał, czy Janowi Kowalskiemu dopisać numer rachunku bankowego, a w maju nagle znalazł drugiego Jana Kowalskiego (bez rachunku bankowego) i znowu zapytał, czy dopisać mu konto. Przy tej okazji utworzył dodatkowe konto analityczne dla rozrachunków z pracownikami. PESEL nie był wcale brany pod uwagę.  

Gdyby można było zleceniobiorców wyłączyć z kartoteki pracowników (KD), która jest dopięta do konta rozrachunków z pracownikami, przy okazji importowania wyciągów system nie szukałby w pełnej bazie osobowej, ale wyłącznie wśród faktycznych pracowników.  

Link to postu
7 godzin temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Czy można w jakiś sposób podzielić kartotekę Pracowników (KD) na tych, którzy są faktycznymi pracownikami i zleceniobiorcami?

Tak - można zastosować podział pracowników na grupy i odpowiednio filtrować kartotekę księgową.

Niezależnie od tego, może Pani usunąć nieużywane analityki z kartoteki księgowej.

7 godzin temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Gdyby można było zleceniobiorców wyłączyć z kartoteki pracowników (KD), która jest dopięta do konta rozrachunków z pracownikami, przy okazji importowania wyciągów system nie szukałby w pełnej bazie osobowej, ale wyłącznie wśród faktycznych pracowników.

Dopóki pracownik będzie gdziekolwiek istniał, to program podczas importu i tak go znajdzie. Proszę ewentualnie spróbować oznaczyć pracownika jako nieaktywny, ale nie wiem, czy to wykluczy go z wyszukiwania.

Link to postu

Filtrowanie kartoteki nie rozwiązuje problemu, bo daje wyłącznie efekt w widoku. Wszystkie osoby, które są oznaczone KD i tak będą umieszczone w kartotece. Mogę sobie ograniczyć widok, ale nadal program będzie widział dwóch Janów Kowalskich.

Niestety, oznaczenie pracownika jako nieaktywnego również ogranicza wyłącznie widok. Dlatego przydałyby się dwie niezależne kartoteki - pracowników i zleceniobiorców.   

Link to postu
1 godzinę temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Filtrowanie kartoteki nie rozwiązuje problemu, bo daje wyłącznie efekt w widoku. Wszystkie osoby, które są oznaczone KD i tak będą umieszczone w kartotece. Mogę sobie ograniczyć widok, ale nadal program będzie widział dwóch Janów Kowalskich.

Tylko że ja pisałem o filtrowaniu kartoteki księgowej, a nie o filtrowaniu widoku.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...