Skocz do zawartości

Aukcje tracą powiązania z towarem i zmienia kontekst. Transakcje z towarem jednorazowym

Polecane posty

Nie wiem co się dzieje. Nagle w Sello zaczęły wpadać transakcje z towarami jednorazowymi. W aukcjach trwających usunęły się powiązania z towarami i zmieniło się konto Allegro przypisane do aukcji. Nie możemy pobrać pełnych danych bo wywała błąd forbidden. Liczba tych aukcji się zwiększała do momentu zamknięcia Sello, które pobiera dane.

Jak to spróbować naprawić? Usunąć aukcje i pobrać je od nowa? Co z transakcjami z towarami jednorazowymi? Tak samo?

Updated: Zauważyłem, że te aukcje trwające nie zmieniło ale powieliło. Są dwie, jedna aukcja dobra a druga powielona o tym samym numerze ale na innym koncie.

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
1 minutę temu, maniootek • napisał:

Co z transakcjami z towarami jednorazowymi? Tak samo?

Usunięte TRANSKACJE się powinny pobrać ponownie.

 

Przywrócenie bazy z kopii nie wchodzi w grę? Co się dzieje po ponownym uruchomieniu Sello?

Jakby ponownie się pobrały dobre aukcje, ale bez powiązania z TOWARAMI a masz EANy w allegro, to na szybko powiąż automatem w Sello i pobierz TRANSAKCJE.

Link to postu
20 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Usunięte TRANSKACJE się powinny pobrać ponownie.

 

Przywrócenie bazy z kopii nie wchodzi w grę? Co się dzieje po ponownym uruchomieniu Sello?

Jakby ponownie się pobrały dobre aukcje, ale bez powiązania z TOWARAMI a masz EANy w allegro, to na szybko powiąż automatem w Sello i pobierz TRANSAKCJE.

Powieliły się aukcje trwające w sello i zmieniły konto. Aukcje te są bez powiązania z towarem i wpadają transakcje podpięte pod te złe aukcje. Te dobre też są. Będę chyba musiał usunąć transakcje, które podpięły się do tych złych aukcji trwających, które nie wiem skąd się pojawiły i potem pobrać pełne dane, żeby wrzuciło te transakcje od nowa już podpięte do dobrych aukcji.

Kolejny problem to paczki z błędem "Order not found", "Brak numeru zamówienia", "Do konta numer: xxx przypisany jest nieprawidłowy token autoryzujący z konta numer: xxx.". Paczka jest podpięta do dobrej transakcji i do dobrej aukcji. Nie wiem co jest grane.

Edytowane przez maniootek •
Link to postu

Te pobrane podwójnie pewnie trzeba uwolnić z transakcji i usunąć...

Brak nr zamówienia to pewnie transakcje pobrane na złe konto i może Sello przypisało płatność, ale nr zam. też już nie pasuje co do konta. Autoryzuj konta allegro ponownie i ew. możesz jedną z tych bez nr zamówienia próbnie usunąć i pobrać od nowa?

 

Ciekawe skąd takie zachowanie programu?

  • Lubię to 1
Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Te pobrane podwójnie pewnie trzeba uwolnić z transakcji i usunąć...

Tak robię.

 

8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Brak nr zamówienia to pewnie transakcje pobrane na złe konto i może Sello przypisało płatność, ale nr zam. też już nie pasuje co do konta. Autoryzuj konta allegro ponownie i ew. możesz jedną z tych bez nr zamówienia próbnie usunąć i pobrać od nowa?

Też tak zrobię.

8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ciekawe skąd takie zachowanie programu?

Nie mam pojęcia. Jedyne co robiłem przed tą sytuacją to była aktualizacja kilku aukcji (innych niż tych, których dotyczył bałagan) o numer EAN. Co się potem okazało te eany były takie same jak w aukcji trwającej ale mimo to, Sello przygotowało zmiany. Potem je wysłałem i wyrzuciło błędy ale już nie pamiętam jakie (wiem tylko, że pasek z aktualizacją aukcji zaświecił się na czerwono)

 

Boje się włączać Sello na serwerze...

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
1 minutę temu, maniootek • napisał:

Boje się włączać Sello na serwerze...

A widzisz inne wyjście? Może @Bartosz Rosa coś podpowie?

 

 

2 minuty temu, maniootek • napisał:

Co się potem okazało te eany były takie same jak w aukcji trwającej ale mimo to, Sello przygotowało zmiany.

Niektóre zmiany działają inaczej niż te nowe. Może i dobrze, bo ostatnio chciałem sprawdzić w których ofertach mam nieaktualne parametry to wszędzie ponowniłem czas wysyłki na taki sam jak w allegro. Sello oznaczyło wszystko do synchronizacji i przy wysyłce zmian (a w zasadzie zmian z X na X) w niektórych podświetliły się czerwone błędy.

Swoją drogą w perspektywie w Sello przydała by się opcja sprawdzania, czy allegro nie dodało jakiejś wymaganej cechy. Tego normalnie nie widać - dopiero przy zmianach. A lepiej było by gdyby mieć bieżące info o potrzebie skorygowania ofert.

 

 

Link to postu

To dzieje się na 1.35? W wersji 1.33 bodajże została dodana poprawka, która nie powinna generować takich dubli, nawet jeśli będzie coś nie tak z autoryzacją.

2 godziny temu, maniootek • napisał:

"Do konta numer: xxx przypisany jest nieprawidłowy token autoryzujący z konta numer: xxx.

Podeślij jeśli możesz kilka błędów przed i po pierwszym wystąpieniu takiego błędu z raportu. Czy konto to było  normalnie używane czy może zostało aktywowane itp?

 

 

Link to postu

Mamy podobną sytuację.  W aukcjach trwających oraz zakończonych brak powiązania z towarem. Sello pokazuje, że aukcje są zakończone a tak naprawdę trwają. Straciliśmy powiązanie aukcji z towarami dla kilku tysięcy pozycji. Sello od kilku dni dziwnie się zachowuje z aukcjami. Raz trwają za chwilę zakończone ale trwają. W tej chwili na 40 tyś aukcji pokazuje, że 20 zakończone co jest nieprawdą. Co się dzieje?

Jakieś pomysły?

Link to postu
35 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

To dzieje się na 1.35? W wersji 1.33 bodajże została dodana poprawka, która nie powinna generować takich dubli, nawet jeśli będzie coś nie tak z autoryzacją.

Podeślij jeśli możesz kilka błędów przed i po pierwszym wystąpieniu takiego błędu z raportu. Czy konto to było  normalnie używane czy może zostało aktywowane itp?

 

 

Tak, 1.35. Nigdy wcześniej nie zauważyłem takiej sytuacji.

Przesłałem wam cały dziennik błędów na sello@insert.com.pl

39 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy konto to było  normalnie używane czy może zostało aktywowane itp?

Konto normalnie używane od dawna. Nikt nic nie robił w tym czasie na aukcjach z tego co pytałem pracowników ale ja wykonałem zmianę zbiorczą na około 10 aukcji chciałem zaktualizować ean (sprawdzić czy jest dobry)

Link to postu

Dodatkowo widzimy, że aukcje w zakończonych maja błędne przypisanie do konta sprzedaży.

Czy możliwe jest, że takie błędy spowodowało czyszczenie bazy danych za pomocą programu serwisowego. W ostatnim czasie wykonywaliśmy kilkukrotne czyszczenie bazy danych ale głównie zdjęcia.

Po dokładniejszym sprawdzeniu widzę, że aukcje zdublowały się. Powstały kopie trwających aukcji razem jest ich prawie 12 tyś z czego 9 tyś w aukcjach zakończony. Po kliknięciu w aukcję zakończoną otwiera się aukcja w allegro. która oczywiście trwa i jest tą prawidłową.

Spróbujemy usunąć te aukcje. Oby to było dobre posunięcie.

Edytowane przez Obsługa sklepu
Link to postu
17 godzin temu, Obsługa sklepu napisał:

Sello od kilku dni dziwnie się zachowuje z aukcjami

Czy to się nałożyło na instalację nowej wersji (1.35)?

17 godzin temu, Obsługa sklepu napisał:

Czy możliwe jest, że takie błędy spowodowało czyszczenie bazy danych za pomocą programu serwisowego.

Raczej wydaje się to mało prawdopodobne, chyba, że ktoś to jeszcze mógłby potwierdzić.

 

Link to postu

@maniootek • a nie masz przypadkiem włączonego pełnego logowania transmisji z Allegro, żeby dokładnie prześledzić co się działo w momencie gdy wystąpił problem?

Z błędów wynika, że w pewnym momencie konto A...l skorzystało z tokena autoryzującego dla konta m_l - do czego w zasadzie nie powinno dojść. Następnie na koncie m_l pojawił się nieprawidłowy token odświeżający. Co może być wynikiem automatycznej autoryzacji z dwóch różnych komputerów w tym samym czasie. Ale tutaj również jest taka sytuacja obsłużona, więc brakuje nam tych informacji co spowodowało taki stan rzeczy.

Link to postu

Wydaje mi się, że sytuacja pojawiła się jakiś czas temu gdy dodaliśmy nowe konto na początku maja. Nie mogę tego potwierdzić ale wtedy mieliśmy problemy z wyszukaniem aukcji tylko dla wybranego konta a gdy wybraliśmy wszystkie 4 konta to wszystkie aukcje były widoczne. Podobna sytuacja była w zakończonych.

Być może duble aukcji powstały już jakiś czas temu ale dopiero teraz to zauważyliśmy. Dziś usunięto wszystkie duble w aukcjach zakończonych i było ich prawie 9 tyś. Za chwilę usunę też trwające ponad 3 tysiące.

W trwających jak i zakończonych aukcje były powiązane z innym kontem niż faktycznie wystawione na allegro.

Na szczęście nie mieliśmy żadnych transakcji podpiętych pod zdublowane aukcje.

Link to postu
Dnia 9.06.2020 o 11:34, Bartosz Rosa napisał:

@maniootek • a nie masz przypadkiem włączonego pełnego logowania transmisji z Allegro, żeby dokładnie prześledzić co się działo w momencie gdy wystąpił problem?

Z błędów wynika, że w pewnym momencie konto A...l skorzystało z tokena autoryzującego dla konta m_l - do czego w zasadzie nie powinno dojść. Następnie na koncie m_l pojawił się nieprawidłowy token odświeżający. Co może być wynikiem automatycznej autoryzacji z dwóch różnych komputerów w tym samym czasie. Ale tutaj również jest taka sytuacja obsłużona, więc brakuje nam tych informacji co spowodowało taki stan rzeczy.

włączę logowanie i jak się powtórzy to dam znać

Link to postu
19 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

A mógłbyś sprawdzić w tabeli reg_OrderEventTrackerFails czy są tam obecne te niepobrane zamówienia/transakcje?

Są tam wpisy w tej tabeli i te najnowsze (z ostatniego tygodnia) nie dotyczą tych co się wtedy nie dociągnęły. Są to całkiem inne nicki, które normalnie są w bazie.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Podpinam się pod ten wątek - mam ten sam problem. Zaistnialwoałem 1.35 zamiast 1.34 i od momentu instalacji rozpoczęły się te problemy. Aukcje dublują się pomiędzy kontami - kopije się aukcja z konta A na konto B, zaś kiedy w nią klikam na poziomie Konta B - otwiera się na Allegro aukcja z Konta A.

Jest to dość wkurzające, bo pobiera Allegro aukcje z towarami jednorazowymi, muszę ręcznie podmieniać dziesiątki transakcji kilka razy dziennie, zaś później wchodzić do aukcji i wiązać ponownie aukcje z towarami Subiekt GT.

 

Widzę, że ten wątek był dość dawno. Czy udało się znaleźć w czym tkwił problem?

Link to postu

Przepraszam, mój błąd - mam 1.36. Od tej wersji pojawił się błąd. Mam dwa komputery - serwerowy gdzie pracuje 1 osoba i mój, gdzie ja. Autoryzacja jest zrobiona prawiłowo. Natomiast codziennie zaczęły się aukcje dublować - przy tym one są pobierane na nieprawidłowe konto (na konto B pobierają się aukcje z konta A, zaś przy kliknięciu na tej aukcji na koncie B, otwiera się konto A w Allegro). 

Przy tym problem pojawia się codziennie i nie mogę zrozumieć, co jest nie tak. Codziennie muszę parować podmieniać towary w transakcjach oraz później dodawać towary do aukcji. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...