Skocz do zawartości

Kontrola naliczonej prowizji - generalnie bardzo pilnie.

Polecane posty

Czy można wprowadzić „coś”,  co pokaże nam ile prowizji pobrało Allegro, a ile powinno ?

przyklad :

Caly czas ten sam klient:

1. zakup czegoś - wysyłka dowolna - prowizja naliczona z przesyłką- brak wpłaty

2. kolejny zakup - razem z pierwszym zakupem łapie się na SMART.

 

 

 

 

 

Link to postu

A te dane nie są dostępne w serwisie Allegro? Raczej na szybko nie uda się wprowadzić w Sello takiego porównania, nawet nie wiem skąd mielibyśmy wyliczyć ile prowizji być powinno - na nią składa się dość sporo czynników, które na dodatek często się zmieniają.

Link to postu

Problem jest spory. Ręcznie nie ma jak tego szukać.

Dokładnie wygląda to tak

 

Klient kupuje jedną koszulkę za 28 zł i wypełnia formularz. Przesyłka Inpost 8,99 zł.Na razie nic nie płaci.Za kilka minut kupuje kolejną,identyczna cena, identyczna przesyłka.Również nie płaci.

Za kilka godzin wypełnia ponownie formularz gdzie te dwie koszulki są ujęte w ramach Smarta. Po czym płaci 56,00 zł za dwie koszulki i wiadomo darmowa przesyłka.Prowizja to 11% w tej kategorii . Więc za każdą sztukę powinienem zapłacić 3,08 zł prowizji.Co robi Allegro? Dodaje do każdej z tych koszulek 8,99 zł, choć przesyłka w ramach Smart miała być darmowa. I zamiast 3,08 zł prowizji robi się 4,07 zł od każdej sztuki.

 

 

Edytowane przez Paweł Nitendel
Link to postu
1 godzinę temu, Paweł Nitendel napisał:

Myślę, że w danych aukcji powinna być rubryka z wartością prowizji (nawet wpisywana ręcznie ), jak dbasz tak masz, jeżeli prowizja zmieni się w Allegro,każdy sam sobie ustawi nową wartość. 

Mam tak zrobione w subiekcie jako pole własne i nie ma nawet kiedy tego zaktualizować, ponieważ Allegro cały czas wprowadza zmiany odnośnie prowizji.

Z tego co mi wiadomo te dane są w API (jeśli się mylę, to mnie Bartek popraw ?), więc dobrze by było jakby Sello Team w przyszłości mieli na uwadze wprowadzenie wartość prowizji dla danej kategorii. W aukcjach trwających mogłoby być 2 kolumny. Prowizja podstawowa (bez wyróżnienia) oraz prowizja z wyróżnieniem (+50% wartości prowizji dodatkowej).

Myślę, że na początku takie coś by wystarczyło. Funkcjonalność byłaby bardziej rozbudowywana o prowizję w Strefie Allegro, dodatkowych opłat dziennych itp itd.

Sądząc po niektórych sprzedających w naszych kategoriach, to chyba nie mają pojęcia jakie są teraz koszty, bo niektórzy mają takie ceny że hoho. Allegro wprowadzając prowizję od całej transakcji (wraz z kosztami przesyłki) trochę mocno wywróciło rynek.

Link to postu
7 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

(+50% wartości prowizji dodatkowej)

A nie +60% już od dawna...?

Poza tym chyba nie da się wcześniej wyliczyć ile wyniesie prowizja od wysyłki, bo to zależy od wielu czynników nieznanych przed transakcją.

Link to postu
23 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A nie +60% już od dawna...?

Poza tym chyba nie da się wcześniej wyliczyć ile wyniesie prowizja od wysyłki, bo to zależy od wielu czynników nieznanych przed transakcją.

Ja używam narzędzia udostępnionego przez Allegro: https://allegro.pl/kalkulator-oplat/dla-sprzedajacych#.

W moich kategoriach, jest w większości 50%, lecz przyznam Ci rację, że spotkałem się również o 60%.

 

A o jakich czynnikach masz na myśli?

Link to postu
35 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Przede wszystkim czy transakcja będzie smart czy nie. Bardziej miałem na myśli, CZY będzie prowizja od zakupu CZY NIE. Bo wyliczyć rzeczywiście można.

Całkowita racja. Prowizję od przesyłki można wyliczyć na wiele sposobów. Wydaje mi się, że Allegro chyba do tego dąży, aby ich formy przesyłki z przedrostkiem Allegro były słuszne, opłacalne i prawdopodobnie jedyne na Allegro ?

Link to postu

Oczywiście nie chodzi tylko o SMART, jest wiele zakupów gdzie przy każdym zakupie jest wybierany " za pobraniem" - buch - prowizja od najdroższych przesyłek. 

Następnie nowy formularz i wszystko do jednej paczki, natomiast prowizja x-ileś, została doliczona do rachunku. 

Mam nadzieję, że skargi do UOKIK już poszły i Allegro będzie zmuszone do zwrotu powyższych prowizji, moim zdaniem dla wielu sprzedawców jest to problem przeogromny. 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...