Skocz do zawartości

Drukowanie etykiet InPost bez Adobe Reader

Polecane posty

Na świeżo skonfigurowanym komputerze pojawia mi się taki błąd podczas drukowania etykiety dla kuriera InPost z Sello. 

Cytat

Brak odpowiedniej aplikacji do drukowania PDF (np. Adobe Reader). (0x80004005)

image.png.d49c488003868f619e1ae536dbf286e0.png

Na innych komputerach nie mam tej aplikacji zainstalowanej a wydruki chodzą normalnie. Instalujemy tylko PDF X Change Viewer

O co chodzi? Nie chce instalować Adobe dodatkowo tylko dla wydruków.

Link to postu

Ta funkcja jest u mnie włączona i mimo to, dalej nie działa drukowanie z Sello. Zauważyłem, że ten problem dotyczy komputerów, na których Sello uruchamiane jest z profilu o typie konta "Standardowy" (nie administrator). Uruchamianie Sello z menu "Uruchom jako administrator" też nic nie daje.

Nie chce zmieniać tych kont na konto administratora bo potem się już nie da tego cofnąć.

Teraz sprawdziłem i na moim komputerze też nie mogę drukować (to jest komputer z profilem administratora).

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

A spróbuj wywołać funkcję Drukuj z menu kontekstowego na jakimś pliku PDF na dysku. Czy plik drukuje się poprawnie czy pojawia się jakieś okno błędu itp?

 

obraz.png.9850672b7a9992b60eca54461b41a3e7.png

Nie mam takiej opcji w menu, ona chyba pochodzi od Adobe. Na tych komputerach co mi działa drukowanie jest opcja "Print" a na tych gdzie nie da się drukować nie ma tej opcji.

Link to postu

Najwyraźniej PDF-XChange viewer nie rejestruje w systemie takiej operacji jak print dla dokumentu PDF.

Generalnie działa to tak, że w rejestrze Windows w kluczu HKEY_CLASSES_ROOT\.pdf jest lub powinna być zarejestrowana aplikacja obsługująca pliki pdf. Na poniższym screenie jest to AcroExch.Document.DC. Edytować rejestr można programem regedit, przy czym ostrzeżenie, że nieumiejętne posługiwanie się tym narzędziem może doprowadzić do uszkodzenia systemu.

obraz.png.9e6f7182220093611092342b4da78639.png

Po wejściu w ten klucz HKEY_CLASSES_ROOT\AcroExch.Document.DC w podkluczu shell widać polecenia typu open, print, printto, read i dla nich zdefiniowane programy wraz z parametrami, które są wywoływane gdy zostanie wywołane odpowiednie polecenie na pliku.

obraz.png.2b324a2dbec065fc583b4b63863fcad2.png

Sello wywołuje tutaj print albo printto (jeśli wybierzesz drukarkę), resztę robi system Windows.

Trzeba by sprawdzić jak to wygląda dla PDF XChange viewera (na działającym systemie) i skopiować te fragmenty rejestru (można wyeksportować), ewentualnie dodać operację print i wpisać odpowiednią linię poleceń dla tego programu - o ile on w ogóle obsługuje drukowanie z linii poleceń.

 

Link to postu

Wszystko wygląda dobrze. Wpisy się zgadzają z komputera gdzie brakuje tej opcji z komputerem gdzie jest widoczna ta opcja "Print"

pdf1.png.7093a376d359b114f3fe6171bec7d895.png

pdf2.png.5917444127d68ca8ef9cc58c6151cdb2.png

Próbowałem mimo to eksportować na komputerze gdzie to działa i importować tam gdzie tego brakuje ale nic nie dało. Napisałem do autora programu zobaczymy czy coś poradzi.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...