Skocz do zawartości

Potrącenie z listy płac

Polecane posty

Pracownikowi zostało błędnie wypłacone wynagrodzenie. Teraz chciałbym zrobić potrącenie w kwocie 500,00 złoty miesięcznie z całej kwoty z listy płac. Po dodaniu wartości z wynagrodzenia potrąca mi całą kwotę. Chciałbym zrobić coś na wzór potrącenia komorniczego tylko bedzie to rozliczenie między pracodawcą, a pracownikiem. 

 

EDIT:

W jaki sposób mogę skorygować wynagrodzenie wpływające tylko na podstawę opodatkowania? albo skorygować nadpłatę wynagrodzenia

Edytowane przez J M
Link to postu

Nie do końca rozumiem. Potrącenia komornicze są pobierane z kwoty netto. Czy nadpłata była tylko w kwocie netto? Tylko przelew poszedł za duży do pracownika?

Dnia 13.06.2020 o 14:12, J M napisał:

W jaki sposób mogę skorygować wynagrodzenie wpływające tylko na podstawę opodatkowania?

To zdanie sugeruje coś innego.

Proszę napisać na czym polegała nadpłata.

Link to postu

Pracownikowi błędnie wypłacono wynagrodzenie, wyraził zgodę na potrącenie nadpłaty. Z ZUSem nie będzie problemu ponieważ skorygygujemy deklaracje, tylko jak potrącić z podstawy opodatkowania wynagrodzenie? Skonfigurować należy nowy składnik

 

Wiem, że można skorygować wynagrodzenie tylko problem jest w tym, że pracownik przebywa w chwili obecnej na zwolnieniu lekarskim.

Link to postu

Nie odpowiedziała Pani/Pan na moje pytanie, ale z treści domyślam się, że w wypłacie za duża była kwota brutto o 500 zł. Czyli poszły za duże podatki, składki ZUS i kwota do wypłaty.

Najprościej po prostu w następnej wypłacie pomniejszyć składnik, który był za duży o 500 zł. Dla większej przejrzystości można stworzyć nowy składnik (powielając ten oryginalny, tak, żeby miał wszystkie ustawieni takie same) i wprowadzić go w następnej wypłacie w kwocie -500 zł.

Jeśli w następnym miesiącu pracownik nie uzyska co najmniej 500 zł składników wynagrodzenia opodatkowanych i oskładkowanych (bo jest na zasiłku) to trzeba z takim potrąceniem poczekać do jego powrotu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...