Skocz do zawartości

Sugestia/pomoc vat od usług google, adobe i inne

Polecane posty

Witam,

Mam wprowadzone faktury vat zakupu od podmiotow unijnych za uslugi (google, adobe, fb). Chcialbym automatycznie je zaksiegowac wedlug schematu. Faktury maja vat odprowadzany przez usługobiorcę. Jak na schemacie dekretacji umiescic ten vat? recznie wyglada to nastepujaco:

image.thumb.png.a1da7495632358f00d64466188b9805e.png

Bede wdzieczny za pomoc. jesli nie ma takiej funkcjonalnosci to zglaszam taka sugestie na pewno wiele podmiotow otrzymuje podobne faktury.

Link to postu
1 godzinę temu, Radek Szachnowski napisał:

Wlasnie nie mam jak wprowadzic vat na fakturze.

Nie rozumiem  - należy wybrać stawkę VAT tak samo jak na fakturze sprzedaży krajowej.

 

1 godzinę temu, Radek Szachnowski napisał:

Czyli w schemacie importu i dekretacji nie jestem w stanie naliczyc automatycznie vatu? 

W GT nie ma takiej możliwości. Zwracam uwagę, że problem ten rozwiązują faktury wewnętrzne.

 

1 godzinę temu, Radek Szachnowski napisał:

TO uprzejmie zglaszam sugestie aby byla taka mozliwosc. Moze sie uda. 

Ale po co poświęcać nakłady skoro można skorzystać z dostępnych, wskazanych przeze mnie rozwiązań. 

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Rozumiem, ze moge wykorzystac faktury wewnetrzne ale rzecz moze wygladac bardzo prosto: klient dostaje faktue pdf bez vatu (uslugi google, fb itp). Odczytuje automatycznie zawartosc przy pomocy saldeo. Saldeo tworzy plik wymiany dla rewizora zgodnie z formatem epp. Wczytuje plik i ksieguje wedlug schematu. Ale skoro faktura nie posiada vatu bo vat nalicza odbiorca nie jestem w stanie ulozyc tak schematu aby vat został naliczony. To tylko sugestia aby bylo prosciej:) Problem rozwiaze przy odczytywaniu gdzie bede wyliczac vat wtedy taka pozycja pojawi sie w pliku epp. Mimo wszystko dziekuje za wyjasnienie.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Sugestia/pomoc vat od usług google, adobe i inne
×
×
  • Dodaj nową pozycję...