Skocz do zawartości

Wynagrodzenie prokurenta PIT-11

Polecane posty

Witam,

Firma nalicza płace dla pracownika X. Dostaje on wynagrodzenie z tytulu umowy o prace oraz z tytulu prokury. Wedlug kadrowej przychody z prokury nie podlegaja opodatkowaniu i powinny na picie 11

pojawic sie w pozycji 77 sekscja F. Moge ten efekt osiągnać ale poprzez wpisanie wynagrodzenia dodatkowego w kartotece pracownika w zakladce inne. Pytanie jak moge uzyskac ten sam efekt (pozycja na picie 11) dodajac inna liste plac? np. umowa zlecenie, kontrakt menadzerski. Bede wdzieczny za informacje.

Link to postu

Wynagrodzenie prokurenta jak najbardziej podlega opodatkowaniu, ale podatnik powinien się z tych przychodów rozliczyć samodzielnie (czyli płatnik nie pobiera w ciągu roku zaliczek z tego tytułu) na podstawie formularza PIT-11 lub PIT-8C - różne źródła różnie podają.

Wynagrodzenie to nie ma nic wspólnego z umową o pracę dlatego dodawanie go do wypłaty byłoby z formalnego punktu widzenia błędem. Nie planujemy na dzień dzisiejszy obsługi tych przypadków w sposób inny niż właśnie przez "Inne przychody" w kartotece pracownika.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Ok dziekuje za inforamcje. 

Jednak bede temat drążył dalej;) Ma Pan racje, ze dochody z prokury nie maja nic wspolnego z wyplata i ja rowniez nie chce ich łączyc na wyplacie. Interesuje mnie tylko uzyskanie efektu w ktorym, nalicze wynagrodzenie za prokure co miesiac (moze byc osobna LP lub inny wariant) i bede mogl to zaksiegowac w rewizorze nexo pro a dochody z prokury pojawia sie na picie 11 w pozycji 77. Z tego co Pan mowi to moge uzyskac wynik na pozycji 77 w picie 11 ale nie moge naliczyc i zaksiegowac prokury bo nie mam dokumentu po stronie gratyfikanta. Moze znajdzie sie na to jakies rozwiazanie? 

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Wynagrodzenie prokurenta PIT-11
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...