Skocz do zawartości

Pobieranie pełnych danych z Allegro do Sello

Polecane posty

Dzień dobry,

mam utworzone w Sello kilka kont, na każdym koncie wystawione wiele aukcji. Zmiany cen czy parametrów wykonuję w Sello przez zmiany zbiorcze a następnie wysyłam, ale są też zmiany, które wykonuję bezpośrednio na kontach Allegro (np. wznowienie Aukcji z poziomu Allegro lub włączenie wyróżnienia) a następnie pobieram pełne dane do Sello, żeby mieć najświeższe dane w Sello. I tu pojawia się moje pytanie czy jest jakiś szybszy sposób na pobranie wszystkich pełnych danych z Allegro do Sello niż poprzez "pobierz pełne dane, opisy i zdjęcia"? Dodam, że takie pobieranie zajmuje mi wiele godzin (z racji ilości aukcji) i jest bardzo kłopotliwe.

Proszę o pomoc.

pozdrawiam,

Patrycja

Link to postu

Z tego co wiem nie ma takiej możliwości. Jedynie podczas zmian zbiorczych Sello aktualizuje opisy, ceny i parametry bez zdjęć. Nie łatwiej jest robić zmiany zbiorcze bezpośrednio w Sello?

Zmiana, opisu, zdjęć, wyróżnienia przynajmniej dla mnie jest dużo łatwiejsze i szybsze niż po przez Allegro. Aukcje, które wznawiam, po wznowieniu w zakończonych sobie również pobieram pełne dane ręcznie.

Link to postu

 Tak jak napisał @Mariusz Kownacki dla naszej wygody lepiej nauczyć się wszystko co się da robić z poziomu Sello. Pobieranie pełnych danych będzie wówczas sporadycznie konieczne.

 

39 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Zmiana, ..., zdjęć

Mariusz, podpowiedz mi, czy nadal nie da się dodać kolejnego zdjęcia do opisu z poziomu Sello? Czy po prostu ja tego nie przerobiłem jeszcze u siebie? Żadko mi to jest potrzebne, ale czasami jest taka potrzeba.

Jeśli to robisz to opisz, proszę, po krótce procedurę.

Link to postu
30 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 Tak jak napisał @Mariusz Kownacki dla naszej wygody lepiej nauczyć się wszystko co się da robić z poziomu Sello. Pobieranie pełnych danych będzie wówczas sporadycznie konieczne.

 

Mariusz, podpowiedz mi, czy nadal nie da się dodać kolejnego zdjęcia do opisu z poziomu Sello? Czy po prostu ja tego nie przerobiłem jeszcze u siebie? Żadko mi to jest potrzebne, ale czasami jest taka potrzeba.

Jeśli to robisz to opisz, proszę, po krótce procedurę.

Nie robię, ponieważ, jeszcze nie miałem potrzeby tego używać, ale dla Ciebie to u siebie przetestowałem. ?

1. Poprzez zmiany zbiorcze dodajesz nowe zdjęcie i wysyłasz do Allegro.

2. Aukcję z dodanym nowym zdjęciem, wystawiasz do przygotowanych w Sello. Następnie, te zdjęcie umieszczasz w opisie i zapisujesz jako szablon. Przy zapisywaniu szablonu, należy wziąć pod uwagę, że automatycznie nie są dodawane tagi zdjęć, w zakładnie zdjęcia. Należy to zrobić ręcznie dodając zdjęcia 1-8 lub 1-16 lub ręcznie w zależności ile tych zdjęć jest na aukcji. Jeżeli się doda więcej, to nie powinno mieć z tym problemu. Taki przygotowany szablon zapisujemy.

3. W aukcjach trwających, poprzez zmiany zbiorcze, zakładka Opis, zaznaczamy wygeneruj opis i tu wybieramy - z wybranego szablonu aukcji. Wybieramy szablon, który wcześniej zapisywaliśmy i wysyłamy tę zmianę do Allegro. U mnie przeszło bez problemu. W aukcji w opisie pojawiło się nowo dodane zdjęcia.

 

Jeżeli potrzeba to zrobić dla 1 aukcji, to poprzez Allegro powinno wyjść szybciej, ale jak jest do poprawy więcej aukcji tego samego towaru, to myślę, że przez Sello zajmie to dużo szybciej niż przez Allegro.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Patrycja Nowakowska napisał:

I tu pojawia się moje pytanie czy jest jakiś szybszy sposób na pobranie wszystkich pełnych danych z Allegro do Sello niż poprzez "pobierz pełne dane, opisy i zdjęcia"?

Nie ma, ale będzie. Nie wiem czy w 1.36 wyrobimy, ale ma to duży priorytet, bo zmiana taka z pewnością przyda się każdemu. Aukcje będą się aktualizować z dziennika zdarzeń, podobnie jak teraz transakcje. Zatem nie będzie potrzeby pobierać wszystkich aukcji, Sello pobierze tylko te w których coś się zmieniło.

 

  • Lubię to 2
Link to postu

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ale są kwestie, których nie da się zrobić z poziomu Sello np. wznowienie aukcji zakończonej z wykorzystaniem starych kliknięć. Bo z tego co wiem taka opcja jest tylko z poziomu Allegro. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Proszę mi również powiedzieć w jaki sposób kontrolujecie z poziomu sello czas przedłużenia ofert wyróżnionych? Przecież opłata nalicza się co 10 dni i w Sello nie ma dokładnej godziny naliczenia kolejnego cyklu. W mojej ocenie przeprowadzenie tych czynności z poziomu Allegro daje lepsze rezultaty.

Link to postu
1 minutę temu, Patrycja Nowakowska napisał:

np. wznowienie aukcji zakończonej z wykorzystaniem starych kliknięć. Bo z tego co wiem taka opcja jest tylko z poziomu Allegro. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

nie wiem co oznacza "wykorzystanie starych kliknięć", ale obecnie wznowić aukcję z Sello się nie da - można przejść z Sello na aukcję i ją aktywować z poziomu przeglądarki. Funkcja wznawiania pojawi się w najbliższym czasie.

2 minuty temu, Patrycja Nowakowska napisał:

Przecież opłata nalicza się co 10 dni i w Sello nie ma dokładnej godziny naliczenia kolejnego cyklu

Takich informacji Allegro nie zwraca więc nie ma jak ich wyświetlić czy wyliczyć w programie.

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

nie wiem co oznacza "wykorzystanie starych kliknięć"

Zapewne chodzi o zachowanie trafności, czyli jak pisałeś, wznowienie a nie wystawienie nowej oferty.

 

4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Funkcja wznawiania pojawi się w najbliższym czasie.

A jak będzie działać?

Link to postu
Przed chwilą, Patrycja Nowakowska napisał:

Nie chodzi o trafność ale o popularność aukcji - czyli liczbę osób, które kupiły na danej aukcji. Wznawiając ja z poziomu Allegro przed upływem 30 dni, zachowuje się popularność aukcji.

To właśnie miałem na myśli, bo jest ściśle związane z trafnością.

Link to postu
16 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A jak będzie działać?

Jak się nią zajmę to będę wiedział :). Zapewne pojawi się funkcja wznów, obok zakończenia, będzie ona przenosić aukcję z zakończonych do przygotowanych aby zachować "flow" Sello i dalej już standardowo.

 

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Jak się nią zajmę to będę wiedział :).

Jeśli z zakończonych, to warto rozważyć jak je przesortować pod względem tego, która oferta nadaje się do wznowienia (czyli ma towar na stanie, nie jest zarchiwizowana w allegro i rzeczywiście jest najmłodszą z ofert tego przedmiotu do wznowienia), bo może być kilka(naście) zakończonych ofert tego samego towaru z wielu lat...

 

Osobiście obecnie posługuję się w tym celu zakładką TOWARY > AUKCJE:

obraz.png.bf21af2b1ddf36144719bb6efaa0c046.png

Ciekawe czy w allegro można sprawdzić, czy oferta jest zarchiwizowana? Jeśli jest w archiwum to nie da się wznowić...

Jakby dało się osiągnąć cel aby w TOWARACH zaznaczyć ctrl+A dać wznów i wysłać do allegro... Ale jakoś nie wyobrażam sobie, że to będzie takie proste... Chyba, że te które się nie WZNOWIĄ sello od razu ustawi jako NOWE oferty do wystawienia... (ale też nie, bo w nowych trzeba dać dostępne towaru, a we wznawianych poprzednie + dostępne).

Hmm... a jeśli jakąś aukcję zakończyliśmy ręcznie i zostały jeszcze sztuki na allegro niesprzedane, to przy wznowieniu matematyka typu pozostałe + dostępne zawyży ilość towaru w ofercie... Czyli... znów po wznowieniu Sello musiało by jeszcze wywołać PRZELICZ STANY... I w istocie tak robię, bo czasem przy wznawianiu się pomylę i wrzucam za dużo...

Chyba, żeby wznowić wszystko +1 sztuka i od razu wywołać PRZELICZ STANY? To też było by skuteczne.

No, nie macie łatwo... ?

  • Lubię to 1
Link to postu

PS

żeby było ciekawiej istnieje jeszcze jeden wyjątek: nie chciałbym wznawiać aukcji, które dopiero co zakończyłem z powodu zbliżania się roku bez sprzedaży... taką aukcję oczywiście da się wznowić, bo nie jest zarchiwizowana i ma sztuki dostępne ale przy wznowieniu odbudujemy jej niepopularność i dalej będziemy płacić grosik brutto dziennie za jej wyświetlanie...

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Myślę, że na początek wystarczy funkcja w pełnie ręcznie aktywowana - nie będzie przynajmniej potrzeby wchodzenia na Allegro. A potem zobaczymy co dalej.

Jak najbardziej. Małymi kroczkami. Na pewno jako ST znajdziecie (jak zwykle) rozsądne kompromisy między OCZEKIWANYM a MOŻLIWYM :)

 

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...