Skocz do zawartości

Brak Polskich Znaków

Polecane posty

Dzień dobry,

Mamy od jakiegoś czasu problem z polskimi znakami w tematach wiadomości obsługiwanych przez Sello.

Myślałem, że problem dotyczy konfiguracji serwera, ale zdecydowanie usuwanie polskich znaków odbywa się w Sello.

 

Przykładowa otrzymana wiadomość z Allegro

"RE: Dyskusja - X uznał zgłoszony problem za rozwiązany"

zawiera wszystkie znaki, natomiast po kliknięciu odpowiedz, a jeszcze przed wysłaniem, tytuł to:

"RE: Dyskusja - X uzna zgoszony problem za rozwizany".

 

Co więcej, testowałem odpowiadanie na tej samej wiadomości i co 5-10 rezultat był pozbawiony polskich znaków, dlatego problem wydawał się sporadyczny i trudno było go z czymś powiązać.

Link to postu

Niestety nie ma to związku z problemem usuwania polskich znaków z tytułów wiadomości. Do tej pory mieliśmy to wyłączone, bo tak było mniej problemów.

Teraz do testów włączyłem:

-pierwsza wiadomość - 3 pierwsze odpowiedzi mają usunięte polskie znaki, następne 30 odpowiedzi bez błędu.

-druga wiadomość - 2 pierwsze odpowiedzi mają usunięte polskie znaki, następne 3 bez błędu, kolejna ma usunięte znaki.

Nie jest to też kwestia klienta/stanowiska. Nie występuje w wiadomościach automatycznych.

 

Tylko u nas występuje ten problem? Czy w znacznej części odpisanych (ręcznie) wiadomości nie macie wyciętych polskich znaków z tytułów wiadomości?

Edytowane przez Robert foto
przypomniałem, że chodzi wyłącznie o tytuły a nie treść
Link to postu

I jak dobrze zrozumiałem, kilkukrotna próba otwarcia, anulowania wiadomości (tej samej) wypada raz dobrze raz źle?

Proszę sprawdzić czy ma to jakiś związek z trwającą w tle synchronizacją, np jeśli trwa jakaś synchronizacja (np pobieranie wiadomości) czy wtedy otwarcie wiadomości powoduje wystąpienie problemu a gdy synchronizacja nie idzie to jest w porządku.

Link to postu

Na takie losowe występowanie różnych problemów ma wpływ środowisko Windows. Programy w bardzo dużym stopniu opierają się na systemowych bibliotekach funkcji. Zarówno nasze jak i te na których my się opieramy (niebędących częścią systemu). Każda poprawka czy zmiana w takiej systemowej funkcji wpływa automatycznie na działanie wszystkich zależnych od niej bibliotek czy programów. Dlatego poniekąd ktoś tam w Redmond w firmie Microsoft ma realny wpływ na działanie aplikacji tworzonych tutaj, bo można powiedzieć, również pisze po części tę aplikację :).

Jako, że aktualizacje systemowych bibliotek są rozsunięte w czasie u jednych problem może pojawić się szybciej, u innych później. Liczność różnych wersji bibliotek i ich wzajemnego oddziaływania na siebie na różnych systemach prowadzi także do sytuacji takich, w których problem występuje tylko u niektórych użytkowników.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...