Skocz do zawartości

Listy płac za czerwiec 2020 - nieprawidłowe naliczenia

Polecane posty

Mam jakieś błędy w listach płac, a ustawień nie zmieniałam od miesięcy i nie wiem skąd się wzięły.

1. Tworząc listę płac za czerwiec pojawiła mi się przy pracownicy będącej od kilku miesięcy na macierzyńskim kwota 0,10 zł brutto. Macierzyński wprowadzony do ECP. W poprzednich miesiącach wskazywało prawidłowo 0 zł (macierzyńskie wypłaca ZUS).

2. Błędne naliczenie wynagrodzenia urlopowego:
podstawa miesięczna: 5241,83 (nie ma składników zmiennych)
stawka urlopowa za godzinę: 31,2014
urlop: 1 dzień = 8h
kwota wynagrodzenia: 4992,23 zł (wyliczone prawidłowo przez system: 5241,83 zł : 168 h = 31,2014 x 160h = 4992,23 zł)
kwota wynagrodzenia urlopowego naliczona przez Gratyfikanta: 254,48 zł (a powinno być 249,61 zł)
w związku z wyższym naliczeniem wynagrodzenia urlopowego na liście płac mam brutto duże: 5246,71 zł (a powinno być zgodne z podstawą czyli = 5241,83)

W marcu i maju u tego pracownika kwoty były naliczane prawidłowo, a ich suma wynosiła 5241,83 zł. Teraz w czerwcu taka niespodzianka. I nie ma znaczenia czy generuję z automatu, czy ręcznie wpisuję kwotę podstawy. Wynagrodzenie brutto i netto jest błędnie wyliczone. Gdzie może tkwić błąd?


W obydwu przypadkach sprawdziłam i ECP i ustawienia naliczania i wpisy w umowie, ale nic nie znalazłam co by mogło mi zmieniać wartości.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Listy płac za czerwiec 2020 - nieprawidłowe naliczenia
  • 5 tygodni później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...