Skocz do zawartości

Nieudana aktualizacja do wersji 1.6301.1.4818 z wersji 1.6206.22.4746

Polecane posty

Dzień Dobry.

Przy dzisiejszej aktualizacji do najnowszej wersji otrzymuję błąd przy konwersji jednego z podmiotów.

Cytat

 

Aktualizacja wartości dla JPK_V7 w dekl_Wersja...Zakończono
Czas: Aktualizacja wartości dla JPK_V7 w dekl_Wersja 00:00:00 
------------------------- Matryca VAT - walidacja słownika stawek VAT
(Czas operacji: 00:00:00) Matryca VAT - walidacja słownika stawek VAT - Nieudana

Operacja PostUpdate nie powiodła się:
Błąd 0x80004005: Nieokreślony błąd.
Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 0x80004004: Operacja przerwana.
Przywrócenie podmiotu powiodło się.

 

Konwersja pozostałych przebiegła bez problemu.

Tabela sl_StawkaVAT wygląda jak poniżej.

Cytat

vat_Id    vat_Nazwa    vat_Stawka    vat_Symbol    vat_CzySystemowa    vat_CzyWidoczna    vat_Pozycja    vat_PozSprzedaz    vat_PozZakup    vat_PozRR    vat_PozDomyslna    vat_Rodzaj
1    Podatek VAT 22%    22,00    22    1    1    10    10    10    10    10    0
2    Podatek VAT 7%    7,00    7    1    1    9    9    6    3    9    0
3    Podatek VAT 3%    3,00    3    1    1    12    11    12    12    12    0
4    Podatek VAT 0%    0,00    0    1    1    4    4    4    5    4    0
5    Zwolnione z podatku VAT    0,00    zw    1    1    5    5    5    6    5    0
6    Podatek VAT eksportowy 0%    0,00    ex    1    1    8    8    9    9    8    0
7    Stawka dodatkowa 12%    12,00    12    1    1    13    13    13    13    13    0
8    Stawka dodatkowa 17%    17,00    17    1    1    14    14    14    14    14    0
9    Podatek VAT UE 0%    0,00    ue    1    1    6    6    7    7    6    0
10    Podatek VAT 5%    5,00    5    1    1    3    3    3    4    3    1
11    Podatek niepodlegający odliczeniu    0,00    npo    1    1    7    7    8    8    7    0
12    Podatek VAT 6%    6,00    6    1    1    11    12    11    11    11    0
100001    Podstawowy podatek VAT 23%    23,00    23    1    1    1    1    1    1    1    0
100002    Podatek VAT 8%    8,00    8    1    1    2    2    2    2    2    0
100003    Podatek odwrotne obciążenie    0,00    oo    1    1    15    15    15    15    15    0
100004    Techniczne zero do fiskalizacji faktur marża    0,00    tzm    1    1    16    16    16    16    16    0

W czym może być problem? Czy jestem wstaniu uzyskać informację na czym polega "walidacja słownika stawek VAT" ?

Pozdrawiam
Piotr Dzierżewicz

Link to postu
Dnia 29.06.2020 o 10:56, Kamil Goleń napisał:

W wiadomości prywatnej wysłałem odpowiedni skrypt naprawiający.

Witam panie Kamilu, 

też poproszę o ten skrypt naprawiający. 

... a może da radę wrzucić go do tego wątku forum, bo widzę, że więcej osób ma ten sam problem. 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam podobny problem - wczoraj po aktualizacji z wersji 1_62_SP2_HF2 do 1_63_SP2 ( szczegóły w pliku logu aktualizacyjnego) nastąpiło potknięcie aktualizatora na walidacji stawek w matrycy VAT i powrót do bazy danych w wersji 1_62_SP2_HF2. Konieczne było przywrócenie wersji programu do 1_62_SP2_HF2 aby mógł współpracować z bazą danych.

Wykonałem w sumie jeszcze 2 próby aktualizacji na danych odtworzonych z plików archiwum , ale zakończyły się identycznym niepowodzeniem. W załącznikach przesyłam plik logowania aktualizatora oraz print screen słownika stawek VAT.

Pozdrawiam,
K.Rad

deArch.txt StawkiVat.pdf

 

 

StawkiVatSQL.pdf

Edytowane przez Kamil Rad
Dodana tabela sl_StawkaVat z zestawienia SQL
Link to postu

Witam ponownie!

Korzystając z sugestii Pana Kozłowskiego zapytałem tabelę "dok_Pozycja" o to, jakie identyfikatory stawek VAT są w niej zapisane.
Wynik wraz z tekstem prostego zapytania SQL załączam poniżej w nadziei, że pomoże w samodzielnym dochodzeniu problemów z programami Insert.

Teraz przed nami jest porównanie znalezionych identyfikatorów VAT_id z zawartością słownika stawek VAT.
Ale to jutro, bo teraz muszę zebrać jabłka z drzewa gdyż przejrzały ( papierówki).

Obroty_VatId.pdf

 

Link to postu

A jednak jestem dzisiaj.

Jestem leniwy, więc do roboty zaprzągłem Subiekta GT produkcji firmy Insert.
Napisałem prostą kwerendę, pytającą które ze stawek wymienionych we wszystkich pozycjach wszystkich dokumentów sprzedażowych nie istnieją w słowniku stawek VAT zapisanym w bazie danych InsertGT prowadzonej przez MS SQL serwer.

Wynik zapytania wraz z tekstem kwerendy jest w załączniku.

StawkiVatSQL-infants.pdf

Link to postu

No dobrze, musimy podsumować bo to bardzo ważny etap - w tabeli "dok_Pozycja" zawierającej opis pozycji z dokumentu sprzedażowego ( np. faktura) znaleźliśmy odwołanie do NIEISTNIEJĄCEGO rekordu w tabeli "sl_StawkaVat". To bardzo ważna konstatacja - kto ma wątpliwości niech prześledzi ścieżkę dowodową raz jeszcze.

 

 

Link to postu

Pozdrawiam Pana Kozłowskiego, którego aktywność na forum przynosi wielu użytkownikom pomoc i rozwiązanie ich problemów.

Dokończę jednak ten wątek, bo moim zdaniem zakończenie jest ciekawsze niż sam problem, a sam sposób dotarcia do tego rozwiązania może być cenną wskazówką na przyszłość dla wielu strapionych użytkowników Inserta.

Mamy więc znalezione stawki VAT użyte w dokumentach handlowych, które to stawki nie są opisane w słowniku VAT. Pomijam w tej chwili bardzo ważne pytanie o to w jaki sposób te stawki VAT znalazły się w dokumentach, skoro nie ma ich w słowniku stawek.

Nowa kwerenda wyszukuje identyfikatory dokumentów handlowych i magazynowych, których pozycje zawierają odwołania do nieistniejących w słowniku stawek VAT.

Ponieważ jeden z czytelników forum zwrócił mi uwagę, że nie wie gdzie wpisywane są teksty kwerend to informuję, że należy wejść w moduł "Zestawienia", wybrać z rozwijanego menu pozycję "SQL" i wcisnąć klawisz Insert aby pojawiło się okno dodawania nowego zestawienia, zawierające dwie zakładki:

- nazwę/opis nowego zestawienia ( wpisujemy co chcemy)
- tekst kwerendy SQL ( tu właśnie wpisujemy tekst od słowa "select" do średnika włącznie)

 

StawkiVatSQL-infants - dokumenty.pdf

Link to postu

Witam - dzisiaj zrobiłem kwerendę, która doprowadziła mnie do pełnych numerów dokumentów handlowych ( sprzedaż i zakup), na których istnieją stawki VAT niezdefiniowane w słowniku stawek VAT. Jedną z faktur sprzedażowych już poprawiłem i okazało się, że nie miała wpisanej wartości procentowej w kolumnie "Vat %". Co ciekawsze, końcowa tabela VAT widniejąca w zakładce "VAT" na dole strony podczas wypisywania dokumentu była wypełniona poprawnie i wykazywała tę stawkę a faktura miała tylko jedną pozycję.

Załączam jak zwykle tekst kwerendy i jej wynik w moim przypadku.

Teraz zacznę poprawiać wylistowane dokumenty i spróbuję zrobić upgrade programu i bazy do wersji 1.63_SP2.

Pozdrawiam,
KR

StawkiVatSQL-infants-dokumenty-numery.pdf

Edytowane przez Kamil Rad
Link to postu

Upgrade do 1_63_SP2 zakończył się powodzeniem - konwersja bazy danych odbyła się bez przeszkód.

Wszystkie błędy wyglądały identycznie jak opisany powyżej: w oknie edycji dokumentu handlowego ( u mnie były to fry sprzedaży i zakupowe) w kolumnie "VAT %" nie było wpisanej stawki, choć zarówno tabela VAT dokumentu jak i jego wartość brutto były wyliczone poprawnie a zatem dokument wprowadzono poprawnie moim zdaniem. Zmiany powstały później - ale jak?

Subiekta GT używam od 2006 roku na potrzeby jednoosobowej działalności gospodarczej.

Żeby zamknąć temat z pełnym przekonaniem o znalezieniu faktycznej przyczyny muszę sprawdzić czy jest możliwe doprowadzenie do takich błędów działaniem użytkownika.

 

Link to postu
6 godzin temu, Kamil Rad napisał:

Wszystkie błędy wyglądały identycznie jak opisany powyżej: w oknie edycji dokumentu handlowego ( u mnie były to fry sprzedaży i zakupowe) w kolumnie "VAT %" nie było wpisanej stawki,

Stawka VAT istniała i była wpisana w momencie wystawiania dokumentu, dzisiaj już jej nie było i program nie był w stanie jej wyświetlić w interfejsie użytkownika.

 

6 godzin temu, Kamil Rad napisał:

choć zarówno tabela VAT dokumentu jak i jego wartość brutto były wyliczone poprawnie a zatem dokument wprowadzono poprawnie moim zdaniem. Zmiany powstały później - ale jak?

Subiekta GT używam od 2006 roku na potrzeby jednoosobowej działalności gospodarczej.

Ktoś, w jakiś sposób dodał i usunął stawkę VAT, skoro tylko Pan korzysta z programu, to... ;)

 

6 godzin temu, Kamil Rad napisał:

Żeby zamknąć temat z pełnym przekonaniem o znalezieniu faktycznej przyczyny muszę sprawdzić czy jest możliwe doprowadzenie do takich błędów działaniem użytkownika.

Pytanie - z jakiego okresu pochodziły błędne dokumenty ? Jeśli sprzed wielu lat to nie ma sensu tracić czasu i szukać przyczyny, być może kiedyś program nie był "szczelny" i pozwalał na usunięcie używanej stawki VAT.

Link to postu
3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Stawka VAT istniała i była wpisana w momencie wystawiania dokumentu, dzisiaj już jej nie było i program nie był w stanie jej wyświetlić w interfejsie użytkownika.

To była stawka 23% istniejąca wtedy przy wprowadzeniu dokumentów ( 2011 rok jak widać z print screena) i istniejąca do dzisiaj . Nigdy nie odczuwałem potrzeby wprowadzenia dwóch identycznych stawek 23%. Ale nie pamiętam dokładnie co robiłem w lutym 2011 roku. Uczciwie przypominam jednak fakt, że stawka 23% została wprowadzona tymczasowo pod koniec 2010 roku i z pewnością był to czas dodawania jej do słownika.

 

Ktoś, w jakiś sposób dodał i usunął stawkę VAT, skoro tylko Pan korzysta z programu, to... ;)

Tę jedną z dwóch stawek 23% musi mieć Pan zapewne na myśli, bo zarówno wcześniejsze jak i późniejsze dokumenty są OK? ?
Dyskusja wyraźnie skręca w stronę stwierdzenia, że źle odkręcałem wodę, co może być i prawdą i to zaakceptuję ale tylko jako wniosek a nie paradygmat.
Dysponuję jeszcze wersją archiwalną bazy, a jest w niej coś o czym tutaj nie wspomniałem bo byłem skupiony na znalezieniu stawek VAT w pozycjach dokumentów, których to stawek nie ma w słowniku. Otóż słownik stawek VAT ( sl_StawkaVat) zawierał kilkadziesiąt pozycji nieużywanych stawek o wartości od kilku do kilkunastu procent. Mam je zachowane w archiwalnym zbiorze i jestem bardzo ciekaw czy jedynym wytłumaczeniem tego faktu będzie żmudne i bezcelowe ich wpisanie przeze mnie skoro tylko ja korzystałem z programu, czy też może dopuścimy błędy w oprogramowaniu? Już przecież Ferdek Kiepski mówił, że są na świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły.

Od tamtego czasu robiłem wielokrotnie upgrade'y, nieraz z dużym opóźnieniem i być może ze  3-4 razy od 2006 roku dokonałem dearchiwizacji.

 

 

Pytanie - z jakiego okresu pochodziły błędne dokumenty ? Jeśli sprzed wielu lat to nie ma sensu tracić czasu i szukać przyczyny, być może kiedyś program nie był "szczelny" i pozwalał na usunięcie używanej stawki VAT.

To akurat było precyzyjnie pokazane w wyniku ostatniej kwerendy - początek 2011 roku. Jak pisałem wcześniej - to okres świeżo po wprowadzeniu stawki VAT w wysokości 23% i dlatego jestem tutaj pełen wątpliwości jak do tego mogło dojść i nie wykluczam swojego działania.

Na pewno jednak nie tworzyłem "matrycy VAT" o kilkudziesięciu nieznacznie się różniących wartościach, bo to w mojej ocenie działanie na pograniczu zdrowia psychicznego.

Pozdrawiam,
KR

 

3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

 

 

Link to postu

Dzień dobry Państwu!

Dzięki pomocy Pana Kozłowskiego rozpoczynamy nowy etap w dochodzeniu przyczyn błędów w walidacji stawek matrycy VAT, które to błędy uniemożliwiały uaktualnienie oprogramowania i zgodnie z sugestią Pana Kozłowskiego kierowały osoby dotknięte tym problemem w stronę płatnej pomocy w formie TeleKonsultanta lub serwisanta.
Ponieważ Pan Daniel Kozłowski jest Partnerem firmy Insert i jako zewnętrzny podmiot akceptuje i zaspokaja potrzeby na swoje usługi bez względu na przyczynę ich powstania, chciałbym zapytać przedstawiciela firmy Insert - a wiemy, że to forum obserwują tacy - czy także jego zdaniem skierowanie użytkownika Subiekta GT po płatną pomoc w sytuacji wystąpienia problemów takich jak u mnie jest właściwe?

 

Edytowane przez Kamil Rad
stylistyka długiego zdania
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...