Skocz do zawartości

ean, nowy problem

Polecane posty

23 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Dobra mam to. Niestety API nie zwraca informacji w której kategorii i jakie pole wymaga wartości niejednoznacznej - spis jest w pliku excela, bo są to kategorie w których na początek jest ta funkcja wdrażana. Docelowo ma być wszędzie. Dotyczy głównie pola Marka oraz Producent. Zaimplementujemy funkcję jednak do każdej kategorii, bez względu na to czy ona tam działa czy nie.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/na-api-mozesz-wprowadzic-wlasna-wartosc-parametru-marka-w-wybranych-kategoriach-z8EDxMZd0fa

Super, ja o zgrozo mam od dzisiaj to pole jako obowiązkowe !!!

Doszło dzisiaj kolejne:

 

Prośba o implementację. Naustawiałem się ręcznie, ciekawe, czy też Sello pokasuje :(

 

image.png.f0f6bc31d788f23986136ef160edec2e.png

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

W 1.36 będzie ta funkcja dodana, na razie bez możliwości zmiany zbiorczej niestety, bo brak czasu a terminy gonią.

obraz.png.70773cf2fc179328b228d3a4ab1b4aac.png

OK, jupi !!! Niech wstępnie chociaż nie kasuje, ja w najważniejszych poustwiałem ręcznie, ale już widzę, że pole zrobiło się obowiązkowe, więc synchronizacja sprzedaży zaraz może się sypnąć.

Link to postu
23 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Dobra mam to. Niestety API nie zwraca informacji w której kategorii i jakie pole wymaga wartości niejednoznacznej - spis jest w pliku excela, bo są to kategorie w których na początek jest ta funkcja wdrażana. Docelowo ma być wszędzie. Dotyczy głównie pola Marka oraz Producent. Zaimplementujemy funkcję jednak do każdej kategorii, bez względu na to czy ona tam działa czy nie.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/na-api-mozesz-wprowadzic-wlasna-wartosc-parametru-marka-w-wybranych-kategoriach-z8EDxMZd0fa

Na tej liście nie ma moich kategorii, stąd lista jak najbardziej jest już niekatualna.

Link to postu
18 godzin temu, HotKey . napisał:

Prośba o implementację. Naustawiałem się ręcznie, ciekawe, czy też Sello pokasuje

Może pokasować niestety przy aktualizacji, bo dopóki nie zna danej nowej struktury, to nie potrafi jej obsłużyć.

18 godzin temu, HotKey . napisał:

Na tej liście nie ma moich kategorii, stąd lista jak najbardziej jest już niekatualna.

Uwielbiam takie nieaktualizowane listy ?

Link to postu

Jest jakaś opcja na ustawienie w specyficznych EANu w aukcjach zakończonych?

Udało nam się ogarnąć EANy w trwających aukcjach i w szablonach, ale problem wraca jak bumerang po wznowieniu zakończonych aukcji, które zakończyły się przed tą bezsensowną zmianą.

A najlepiej to przydałoby się narzędzie, które automatycznie ustawi taką wartość w każdej kategorii, w której jest już parametr EAN. Myślę, że to domyślny sposób działania dla 90% użytkowników.

 

image.png.61e1804c2429454eb7749bbd8b9f9559.png

Link to postu

Możliwość modyfikacji ofert zakończonych (nieaktywnych) pojawi się w 1.36 - w związku z możliwością wznawiania ofert przez Sello. Obecnie nie jest to możliwe. Będzie również zmieniony sposób pracy z EANami w taki sposób, że parametr specyficzny będzie się uzupełniał sam (podczas wysyłania) jeśli w głównym polu EAN będzie wpisany (czyli jak dotychczas). Jeśli będzie wpisany w parametrach to będzie wzięty z parametrów.

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 11.07.2020 o 10:12, HotKey . napisał:

Wszystko pięknie działa. Pobranie specyficznych z Allegro oraz pobranie jeszcze raz ocerty z Allegro rozwiązuje problemy.

 

Z innej beczki.

A propos specyficznych.

Jak się poda producenta "INNY" - to Allegro dodaje nowe okienko "PRODUCENT - PODAJ WARTOŚĆ" do wpisanie ręcznie nazwy Producenta.

Sello póki co takiego czegoś nie obsługuje, co sprawia mi duży problem, chyba też Sello usuwa ten parametr specyficzny, jak się go ustawi ręcznie przez ALlegro, przynajmniej w kilku ofertach mi to choroba zniknęło, ale może to przez zamieszanie z EAN.

 

Prośba o pilną implementację. Dziękuję

 

image.png.e15b3434e03cf78c5fd25526156aceac.png

 

image.png

Na dzień dzisiejszy jest to już niebędne do wznawiania prawie wszystkich moich ofert metodą wznawiania ręcznego. Ile razy to ustawię, to przy wznawianiu jest skasowane i trzeba wpisywać ręcznie. Robi sie to skomplikowane. Być może przez API nie będzie konieczności tak jak przez www, ale na dzisiaj wznawianie jest już skomplikowane bo ustawione pole Sello natychmiast kasuje... :(

Link to postu
Dnia 17.07.2020 o 07:00, Bartosz Rosa napisał:

Możliwość modyfikacji ofert zakończonych (nieaktywnych) pojawi się w 1.36 - w związku z możliwością wznawiania ofert przez Sello. Obecnie nie jest to możliwe. Będzie również zmieniony sposób pracy z EANami w taki sposób, że parametr specyficzny będzie się uzupełniał sam (podczas wysyłania) jeśli w głównym polu EAN będzie wpisany (czyli jak dotychczas). Jeśli będzie wpisany w parametrach to będzie wzięty z parametrów.

 

 

A propos mechanizmu wznawiania, zgłaszam zapotrzebowanie na "nie-znawianie" konkretnych ofert.

Dla przykładu mam towar zlinkowany z kilkudziesieciowa ofertami - każda inna. Np NOWY, POWYSTAWOWY, USZKODZONY itd. Dla USZKODZONY mam dalej rozbicie na typ uszkodzenia itd. Takie aukcje wymagają ręcznego wznawiania, gdyż każdorazowo trzeba sprawdzić, czy opis defektu zgadza się z treścią oferty. Dziękuję za uwagę :D

Link to postu

 

Dnia 30.06.2020 o 10:32, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Trzeba wywołać synchronizację z Subiektem. Jeżeli nie pojawi się EAN to proszę wszystkie produkty do serwisu aukcyjnego PONOWNIE zaznaczyć (można zbiorczo, bez odznaczania!) do sa i wywołać synchronizację. Powinno pomóc.

Niestety u mnie nie pomogło. 

Dla pewności - czy "kod kreskowy" podany w Subiekcie to kod EAN, który powinien być widoczny w Sello?

Link to postu

OK EANy poleciały do Allegro. Problem jest jednak z aktualizacją EAN, gdyż ....

Jeśli niektóre EANy mają wartość "pustą" w polu własnym podstawowym ładowanym z Subiekta, to aktualizacja z Sello trwa w nieskończoność.

Oferty są poprawnie oznaczane jako "BŁĄD", jednak status synchronizacji jest "oczekuje na synchronizację". Chyba będę musiał jakoś ubić SELLO w tej nieskończonej pętli. Tzn pasek postępu aktualizacji oferty dojeżdża do końca i coś go od nowa wyzwala.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Cześć,

czy jest jakaś możliwość dodania opcji w Sello, żeby w aukcjach trwających na liście kolumn wyświetlał mi się kod EAN? Kompletnie niestety nie widzę, które produkty już mają EAN wprowadzony, a które jeszcze nie, a mam 4k produktów do przejrzenia... Jak dodaję do listy kolumn pozycję z EANem, to nie jest to ta sama pozycja którą muszę uzupełnić (tj. ze specyficznych).

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 30.07.2020 o 08:05, Bartosz Rosa napisał:

Co masz na myśli pisząc, że EAN ma wartość NULL?

Sprawdź czy ta pętla trwa faktycznie w nieskończoność czy może jest powtarzana 16 razy.

Jeśli aktualizuję dwie oferty wśród których EAN jest w polu własnym uzupełniony a w drugiej ofercie nieuzupełniony. Sprawdzę, zatem czy to trwa do 16 zapętleń.

Link to postu
52 minuty temu, Sebastian Berezowski napisał:

Cześć,

czy jest jakaś możliwość dodania opcji w Sello, żeby w aukcjach trwających na liście kolumn wyświetlał mi się kod EAN? Kompletnie niestety nie widzę, które produkty już mają EAN wprowadzony, a które jeszcze nie, a mam 4k produktów do przejrzenia... Jak dodaję do listy kolumn pozycję z EANem, to nie jest to ta sama pozycja którą muszę uzupełnić (tj. ze specyficznych).

Tak, jest to problem. Ja bym jeszcze potrzebował na głównej liście STAN TOWARU tzn czy nowy czy po zwrocie, czy uszkodzony itd.

Pracowanicy bez tego nieźle się motają na pakowaniu. Póki co uzupełniamy w notatkach, ale jak poprawimy w ofercie przez Allegro to notatki się nie aktualizują i są błędy.

Link to postu
21 godzin temu, Sebastian Berezowski napisał:

Jak dodaję do listy kolumn pozycję z EANem, to nie jest to ta sama pozycja którą muszę uzupełnić (tj. ze specyficznych).

Pozycja ta dotyczy pola EAN znajdującego się na zakładce PODSTAWOWE, nowe EANy zaś wprowadzać trzeba w parametrach specyficznych - których podglądu włączyć się nie da niestety.

Te pola są polami dynamicznymi, w jednej aukcji mają taki identyfikator, w innej inny, mogą mieć inną nazwę, może ich w ogóle nie być. Obecne używane rozwiązanie nie pozwala na dodanie takich pól, ale będziemy myśleć nad tym tematem.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zawsze warto pracować na aktualnej wersji ze względu na nowe nowe funkcjonalności i poprawki. Nie inaczej jest tym razem, szczególnie w kontekście obsługi EAN'u . W wersji 1.36 EAN może być pobierany  również z zakładki "Podstawowe" ( w 1.35  konieczne było podawanie EAN'u w parametrach specyficznych). Zostało to opisane w dokumencie opisującym zmiany do wersji 1.36 w rozdziale:

ZMIANY W PARAMETRZE GTIN (EAN, ISBN)

https://www.sello.pl/2020/08/03/sello-1-36-0/

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...