Skocz do zawartości

ean, nowy problem

Polecane posty

3 godziny temu, Piotr Nowakowski (Ł) napisał:

juz pobierałem parametry w wielu szablonach nie pobrało robię recznei w specyficznych i pobiera, dodaje atrybut plusem ean, ale jak to zrobie i wchodze w szblon to nie ma w specyficznych dodanego taga>ean

Czy po wejściu w szablon na SPECYFICZNE jest widoczne samo pole EAN? Jesli nie to oznacza, że nie zostały zaktualizowane parametry dla tej kategorii i trzeba je pobrać. Pole EAN wybierane w oknie zmian zbiorczych może dotyczyć innej kategorii z zaznaczonych szablonów. Jeśli w danej kategorii nie ma pobranego EANa to nie pojawi się on sam przy dokonywaniu zmian zbiorczych.

1 godzinę temu, Andih . napisał:

Właśnie tu jest ten problem że tej oferty w ogóle już nie ma w Sello a błąd świeci.

Racze nie jest to możliwe, błąd musi być przypisany do jakiejś aukcji aby mógł się wyświetlić. Proszę sprawdzić na innym koncie/wybierając konta wszystkie.

1 godzinę temu, Magdalena G napisał:

Cześć ja mam od wczoraj dwa problemy. Pierwszy to produkty, które nie mają kodu EAN. Jak sobie z nimi radzicie? U mnie są na czerwono z informacją, że "KOD EAN jest niepoprawny" i faktycznie tabela w specyficznych jest pusta, bo kodu de facto nie ma.

Poproszę o dokładną treść błędu z raportu/podglądu szczegółów na dole aukcji.

1 godzinę temu, Magdalena G napisał:

Drugi problem to produkty, które maja EAN, maja prawidłowy EAN, maja uzupełniony w zakładce specyficzne, ale pojawia się komunikat

Zbyt krótka wartość dla parametru EAN(225693) LUB TEŻ "Kod EAN jest niepoprawny." - sprawdziłam, ani nie jest za krótki, ani nie jest niepoprawny.

Jaka to kategoria i jaki EAN?

 

 

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Poproszę o dokładną treść błędu z raportu/podglądu szczegółów na dole aukcji.

w raporcie: Aktualizacja istniejącej oferty "Haczyki DRENNAN RED MATCH Nr 14 20szt" z konta xxx na Allegro.pl: Zbyt krótka wartość dla parametru EAN(225693).
HTTP Status: Unprocessable Entity (422)

w szczegółach aukcji: 

Aktualizacja istniejącej oferty "Haczyki DRENNAN RED MATCH Nr 14 20szt" z konta xxx na Allegro.pl: Zbyt krótka wartość dla parametru EAN(225693).

Jaka to kategoria i jaki EAN?

np Sport i turystyka > Wędkarstwo > Przynęty > Sztuczne > Błystki EAN 5903427751966 - ten jest niepoprawny

np Sport i turystyka > Wędkarstwo > Przynęty > Sztuczne > Błystki EAN 5903427751614 - ten jest za krótki

Sport i turystyka > Wędkarstwo > Akcesoria wędkarskie > Haczyki i kotwiczki EAN 5900637680970 - ten jest za krótki

Sport i turystyka > Wędkarstwo > Akcesoria wędkarskie > Pozostałe EAN 5706301498847 - ten jest nie poprawny i mam tego dużo więcej

 

 

 

 

Link to postu

Proszę podesłać log z aktualizacji, która kończy się błędami.

Spoiler

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę podesłać log z aktualizacji, która kończy się błędami.

  Instrukcja logowania (Odkryj ukrytą treść)

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

wysłane. Dziękuję

Link to postu

Po wypełnieniu funkcją zbiorczą  i wpisania domyślnej wartości 0 dla kodu EAN w przypadku gdy w subiekcie dany towar posiada kod EAN w aukcjach przygotowanych jest wartość poprawna EAN, w przypadku gdy produkt nie posiada EAN wartość domyślna 0 nie jest zastępowana przez puste pole co powoduje przy próbie wystawienia aukcji dwa błędy:

- Kod EAN jest niepoprawny.
- Zbyt krótka wartość dla parametru EAN(225693).

Aby błąd się nie pojawiał , trzeba zbiorczo usunąć atrybut EAN

podsumowując , program powinien automatycznie , przy braku EAN , zastępować wartość 0 pustym polem

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Mogę Wam powiedzieć na tę chwilę, że czyszczenie pola PODSTAWOWE i uzupełnianie SPECYFICZNYCH u mnie w sello nie działa. Ciągle pojawiają się błędy - za krótki kod EAN, nieprawidłowy kod EAN. Pomaga natomiast przeedytowanie WSZYSTKICH parametrów specyficznych one by one. I ponowne wysłanie. Mam ok 100 produktów z błędem EAN, które de facto mają inne błędy - np 2 zanęty nie miały w allegro nazwy - pomimo, że w sello miały. Uważam, że w moim przypadku to jest kwestia innych błędów, które są zwracane jako jeden- błąd EAN. Edytuję specyficzne produkt po produkcie i udaje mi się je wysłać.

 

Przy produktach, które nie mają EAN, a zostały zbiorczo zsynchronizowane - co pozostawiło w moim przypadku liczbę 1 - pomaga także ponowne uzupełnienie WSZYSTKICH parametrów specyficznych POZA EAN. I wtedy też się wysyła.

Może i Wam takie spostrzeżenie się przyda. Pozdrawiam  

Link to postu
6 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy przed edycją SPECYFICZNYCH zostały pobrane do Sello (z menu prawego przycisku menu) pełne dane o ofercie wraz ze zdjęciami i opisami?

obraz.png.a1a9384cbb4b432f7087e6672b0c6644.png

Tak wielokrotnie. Zbiorczo/ pojedynczo. Wszelako.

Jednego produktu nie mogłam zsynchronizować- nieprawidłowy EAN - podczas edycji w allegro okazało się, że w opisie produktu miałam słowo "gwarancja", które jest niedozwolone. Zamieniłam na inne. Pobrałam pełne dane i aukcja się wysłała- bez ingerencji w EAN. Sama tego nie rozumiem.

Link to postu

Potwierdzam wszystkie powyższe problemy dodając dodatkowo iż  w niektórych wypadkach gdy podajemy poprawny kod EAN ale nie zaczynający się od 590 dostajemy komunikat o niepoprawnym kodzie EAN co ewidentnie wskazuje na to ze to serwer Allegro nie przyjmuje kodów

Zakładam dwie opcje o których wszyscy wiedzą

1) Allegro podało coś w specyfikacji czego eis samo nie trzyma - to wg mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz

2) sello samo źle wysyła te informacje

Pytanie kiedy problem się rozwiąże (nie sam oczywiście).

 

 

Link to postu
18 godzin temu, Paweł Sławiński napisał:

sello samo źle wysyła te informacje

Raczej nie. Aczkolwiek można to zweryfikować sprawdzając logi z wysyłania aukcji. Jeśli wystepują problemy z zaakceptowaniem EANów przez Allegro to trzeba już do nich zgłaszać.

W Sello dodamy najprawdopodobniej taką zmianę, aby pole EAN znajdujące się na zakładce podstawowe pełniło nadal swoją rolę, a w zakładce SPECYFICZNE będzie ten parametr niewidoczny. Dzięki temu wszystko od strony użytkowej powinno wrócić do normy.

Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W Sello dodamy najprawdopodobniej taką zmianę, aby pole EAN znajdujące się na zakładce podstawowe pełniło nadal swoją rolę, a w zakładce SPECYFICZNE będzie ten parametr niewidoczny. Dzięki temu wszystko od strony użytkowej powinno wrócić do normy.

Hmm... IMHO ja bym SPECYFICZNE zostawił w takim komplecie jak jest w allegro.

Jak w SPECYFICZNYCH nie będzie tego pola to będą pytania czemu nie ma i co z tym zrobić, bo w allegro jest...

 

Może po prostu zdublować zawartość i do obu pól wpisywać to samo? Wtedy od razu będzie widać gdzie nie ma EAN, bo teraz nie widzę możliwości szybkiego wysortowania, gdzie w SPECYFICZNYCH nie ma wpisanego EAN-u...

Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Hmm... IMHO ja bym SPECYFICZNE zostawił w takim komplecie jak jest w allegro.

Jak w SPECYFICZNYCH nie będzie tego pola to będą pytania czemu nie ma i co z tym zrobić, bo w allegro jest...

W takim razie będziemy musieli usunąć z podstawowych, bo obecność dwóch pól które robią to samo jest wątpliwa i problemogenna. Pomyślimy jeszcze nad tym.

Podobnie funkcja zaczytywania danych towaru do aukcji nie ustawi EANu w parametrach jeśli wcześniej nie będzie pobranych parametrów specyficznych dla tej kategorii.

 

Link to postu
21 godzin temu, Magdalena G napisał:

Mogę Wam powiedzieć na tę chwilę, że czyszczenie pola PODSTAWOWE i uzupełnianie SPECYFICZNYCH u mnie w sello nie działa. Ciągle pojawiają się błędy - za krótki kod EAN, nieprawidłowy kod EAN. Pomaga natomiast przeedytowanie WSZYSTKICH parametrów specyficznych one by one. I ponowne wysłanie. Mam ok 100 produktów z błędem EAN, które de facto mają inne błędy - np 2 zanęty nie miały w allegro nazwy - pomimo, że w sello miały. Uważam, że w moim przypadku to jest kwestia innych błędów, które są zwracane jako jeden- błąd EAN. Edytuję specyficzne produkt po produkcie i udaje mi się je wysłać.

 

Przy produktach, które nie mają EAN, a zostały zbiorczo zsynchronizowane - co pozostawiło w moim przypadku liczbę 1 - pomaga także ponowne uzupełnienie WSZYSTKICH parametrów specyficznych POZA EAN. I wtedy też się wysyła.

Może i Wam takie spostrzeżenie się przyda. Pozdrawiam  

Może to jest zaskakujące, ale ten problem dotyczy tylko 1 konta z kilku jakie mam na allegro. I to jeszcze jest nasze pierwsze i główne konto. Cała reszta synchronizuje się wg Waszych zaleceń. 

Link to postu
19 godzin temu, Mateusz Grzeszczuk napisał:

Robiłem wg. instrukcji z tego tematu i nic nie działa.

To może skupmy się na jednym przypadku aukcji.

  1. Jaki jest dokładnie błąd?
  2. Czy na zakładce SPECYFICZNE w polu EAN/ISBN/ISSN jest wpisana odpowiednia wartość?
  3. Czy w polu EAN na zakładce PODSTAWOWE jest pusto?

Od tego trzeba zacząć - i nie może nie działać, no chyba, że jest problem z danym EANem zwracany przez Allegro i to już im trzeba wtedy zgłosić.

 

Link to postu
8 minut temu, Mateusz Grzeszczuk napisał:

Po edytowaniu poprzez ctrl+b i wpisaniu kodu EAN w specyficznych, zapisaniu kod nie jest wyświetlany w karcie produktu.

Jedyna możliwość, to zakończenie aukcji, uzupełnienie normalnie poprzez zwykłą edycję i wznowienie jej.

Czy po wpisaniu EAN wykonywana jest synchronizacja wysyłająca zmiany do allegro?

Nie ma potrzeby zamykania aukcji.

Link to postu
4 godziny temu, Mateusz Grzeszczuk napisał:

Po edytowaniu poprzez ctrl+b i wpisaniu kodu EAN w specyficznych, zapisaniu kod nie jest wyświetlany w karcie produktu.

W aukcjach trwających zmiana nie wpływa wprost na dane widoczne w aukcji - bo te odpowiadają temu co jest na Allegro. Pojawia się natomiast w dolnej zakładce ZMIANY nowa zmiana oczekująca na wysłanie - należy ją wysłać poprzez menu wyślij/Odbierz > serwisy aukcyjne > Wyślij. Wtedy dopiero po wysłaniu zmiany, gdy zostanie ona wprowadzona w Allegro to w Sello w aukcji trwającej zostanie ta wartość ustawiona.

 

 

Link to postu

Wszystko pięknie działa. Pobranie specyficznych z Allegro oraz pobranie jeszcze raz ocerty z Allegro rozwiązuje problemy.

 

Z innej beczki.

A propos specyficznych.

Jak się poda producenta "INNY" - to Allegro dodaje nowe okienko "PRODUCENT - PODAJ WARTOŚĆ" do wpisanie ręcznie nazwy Producenta.

Sello póki co takiego czegoś nie obsługuje, co sprawia mi duży problem, chyba też Sello usuwa ten parametr specyficzny, jak się go ustawi ręcznie przez ALlegro, przynajmniej w kilku ofertach mi to choroba zniknęło, ale może to przez zamieszanie z EAN.

 

Prośba o pilną implementację. Dziękuję

 

image.png.e15b3434e03cf78c5fd25526156aceac.png

 

image.png

  • Lubię to 1
Link to postu
22 minuty temu, HotKey . napisał:

chyba też Sello usuwa ten parametr specyficzny, jak się go ustawi ręcznie przez ALlegro, przynajmniej w kilku ofertach mi to choroba zniknęło, ale może to przez zamieszanie z EAN.

To nie zamieszanie z EAN, na etapie aktualizacji różnych parametrów specyficznych Sello usuwa mi producenta wpisanego ręcznie

Link to postu

Dobra mam to. Niestety API nie zwraca informacji w której kategorii i jakie pole wymaga wartości niejednoznacznej - spis jest w pliku excela, bo są to kategorie w których na początek jest ta funkcja wdrażana. Docelowo ma być wszędzie. Dotyczy głównie pola Marka oraz Producent. Zaimplementujemy funkcję jednak do każdej kategorii, bez względu na to czy ona tam działa czy nie.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/na-api-mozesz-wprowadzic-wlasna-wartosc-parametru-marka-w-wybranych-kategoriach-z8EDxMZd0fa

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...