Skocz do zawartości

Dekretacja korekt faktur zakupu

Polecane posty

Witam serdecznie,

Wystawiono w Subiekcie nexo korektę faktury magazynowej. Tak wygląda dokument w Subiekcie Nexo (Rewizor i Subiekt działamy na jednej bazie). Nastąpiła korekta ceny towaru. 

image.thumb.png.228370d5d5014a12b0dd8888c97103d4.png

Tak wygląda dekretacja do rewizora.

Podczas dekretu pojawia się tzw. różnica zaokrągleń, która wchodzi na konto 769 (inne pozostałe koszty operacyjne) i nie do końca wiem skąd ona się bierze.

Schemat jest ustawiony na dekretację 303 (rozliczenie zakupu) kwota netto, VAT i rozrachunek. 

Czy taka korekta nie powinna korygować wartości magazynu?

Czy to jest jednak tak, że skoro towar został sprzedany to następuje korekta kosztów sprzedaży ?

 

image.png

Link to postu

oj przepraszam ale pomyłkowo wkleiłam ten sam print screen. Ten drugi miał być oczywiście taki. Widać wówczas różnicę zaokrągleń i dekret faktury zakupu:

dekret.png.077c82d0e15eaadfc6c67999c4b65049.pngDekret kosztowy planuję ustawić na podstawie wz - MA/ konto magazynu oraz WN wartość sprzedanych towarów i materiałów. Widzę, że KFZ tworzy zdaje sie dokument KDZ i to chyba ten dokument powinien korygować wartość sprzedanych towarów i magazyn. Nie wiem czy w dobrym kierunku idę. Może jakaś podpowiedz?

 

 

Sorry ten jest nieważny. Jest godzina jaka jest i nie mogę go wyrzucić:-) zbędny w tym pytaniu.

image.png

Edytowane przez Anna Bur
Link to postu

Na pierwszej pozycji schematu ma Pani wybrany kontekst pozycji, a kwotę pobiera Pani z nagłówka. W związku z tym, dekret się nie bilansuje. Ponieważ w pierwszej grupie włączone jest bilansowanie automatyczne, to program automatycznie dopisuje różnice do konta bilansowania automatycznego ustawionego w parametrach okresu obrachunkowego.

Link to postu

działa:-) dzięki bardzo. W jednej fakturze wyrzucił mi jeszcze 0,02 pln ale rozumiem, że to jakieś drobne zaokrąglenia, które sprzedawcy ujęli w kfz dopasowując sobie kwoty np. VAT

jeszcze mam jeden problem nad którym właśnie siedzę a Pan widzę zna się na rzeczy ?

Proszę o pomoc w rozrachunkach walutowych.

Ustawiam aktualnie schematy na banki walutowe i większość chodzi fajnie ale dzisiaj zastanowiła mnie sprawa przewalutowania. Otóż, szefostwo często przewalutowuje pieniądze z jednego rachunku bankowego na inny np. sprzedaż waluty w SEK (z konta w SEK) i równowartość wchodzi transferem na konto bankowe PLN. Oczywiście dzieje się to poprzez operacje bankowe (transfer) oraz konto 139 środki trwałe w drodze.

Tak też ustawiłam schemat

112-03 bank waluta SEK / MA

139 - środki w drodze /WN

i analogicznie konto 

111-01 konto główne banku PLN / WN

139 - środki w drodze / MA

oczekuję następnie, że konto 139 ładnie mi się rozliczy a tymczasem otrzymałam coś takiego na koncie i zastanowiłam się czy to jest w ogóle poprawne i czy ono faktycznie się rozliczyło?

Mam różne waluty na tym koncie SEK/ EUR / PLN. Wywołując zestawienie obrotów i sald w walucie (DOWOLNA) mam saldo zero ale jak zrobię w PLN to już wyskakuje jako nierozliczone.

Wydawało mi się, że program powinien przeliczać waluty na pln i odwrotnie i może coś jednak jest nie tak w schemacie?

Proszę o pomoc gdyż mam tego troche w tych walutach i chciałabym to poprawnie poustawiać aby bilans wyszedł poprawnie (akurat konto 139 ma sie rozliczyć ale jak mi pociągnie do sprawozdania w walucie pln to będę miała jakieś srodki w drodze)

 

 

Edytowane przez Anna Bur
Link to postu
3 godziny temu, Anna Bur napisał:

W jednej fakturze wyrzucił mi jeszcze 0,02 pln ale rozumiem, że to jakieś drobne zaokrąglenia, które sprzedawcy ujęli w kfz dopasowując sobie kwoty np. VAT

Być może. Należałoby przeanalizować całą sytuację od dokumentu źródłowego, poprzez jego wprowadzenie do nexo i schemat dekretacji aż do wynikowego dekretu.

3 godziny temu, Anna Bur napisał:

Wywołując zestawienie obrotów i sald w walucie (DOWOLNA) mam saldo zero

No to konto prawdopodobnie jest rozliczone, ale nie widać tego na przesłanym zrzucie, gdyż nie są na nim włączone kolumny z wartościami w PLN dla zapisów walutowych. Wybór konkretnej waluty skutkuje tym, czy program wyświetla tylko te zapisy, które były dokonane w tej walucie - dlatego wtedy widać saldo niezerowe.

3 godziny temu, Anna Bur napisał:

Wydawało mi się, że program powinien przeliczać waluty na pln i odwrotnie i może coś jednak jest nie tak w schemacie?

Proszę o pomoc gdyż mam tego troche w tych walutach i chciałabym to poprawnie poustawiać aby bilans wyszedł poprawnie (akurat konto 139 ma sie rozliczyć ale jak mi pociągnie do sprawozdania w walucie pln to będę miała jakieś srodki w drodze)

W takich tematach trudno jest pomóc na forum, bo należałoby zajrzeć do danych i sprowadza się to właściwie do odpowiedniego wdrożenia programu. Oczywiście może Pani pytać o wszystko tutaj, ale gdyby była potrzebna bardziej precyzyjna pomoc, której nie da się udzielić na forum, to zapraszam do nawiązania współpracy - świadczymy usługi w takim zakresie.

PS.

Wczoraj pisałem w podobnym temacie: 

 

 

Link to postu

Dzięki bardzo za podpowiedź. Już znalazłam kwoty w konfiguracji widoku i widzę teraz poprawne wartości.

Wpis na forum "operacje bankowe w EUR" widziałam i czytałam gdyż zastanawiałam się dokładanie nad tym samym:-) też były mi potrzebne te informacje gdyż u nas jest dokładnie tak samo (ten jeden kurs przewalutowania jest inny i niekoniecznie zgodny z Tabelą kursów) więc zmieniam go ręcznie. Nie wiem czy dla kilku wpisów chciałbym tworzyć osobną tabelę kursową aby to zrobić porządnie:-) to są sporadyczne przypadki, może 2 w miesiącu.

Jeżeli chodzi o KFZ to sobie je przeanalizuję jednak Pana podpowiedz okazała się trafna jak tylko zmieniłam kwotę, którą ciągnął z nagłówka na kwotę z pozycji zmieniło się co się miało zmienić i zaokrąglenia się nie pojawiają. 

Szkoda, że nie znalazłam Waszej firmy wcześniej gdyż szukaliśmy partnera do wdrożenia programu. Większość rzeczy juz teraz chodzi. Potrzebuję czasami takich małych wskazówek aby ruszyć dalej, które ktoś kto jest na bieżąco z programem wie od razu. Zapisałam już sobie dane firmy i jeśli będzie większy problem, z którym sobie nie poradzę to będę korzystać i odezwę się. Tymczasem pozdrawiam i bardzo dziękuję za trafne podpowiedzi.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...