Skocz do zawartości

Fiskalizacja PA a zmiana VAT (nowa matrynca)

Polecane posty


Witam

Mamy kłopot z drukowaniem paragonów przy zmianie stawek VAT (nowa matryca VAT).

Nexo Pro 29.0.0 (3418)
Drukarka: Emar Tempo 3


Mamy produkty na 8% a zmieniamy na 5%.
To wykonaliśmy przez operację zbiorczą i wszystko poszło zgodnie z planem.
Jednak jeśli teraz chcemy wystawić PA i fiskalizować PA to pojawia się błąd w Nexo
 

Nieprawidłowe dane towaru
Stawka Vat ma inną wartość od zaprogramowanej w urządzeniu.


 

Serwis polecił zmienić nazwę towaru (podobno ma to zapobiegać zmianom na stawkach VAT).
Zmieniłem.
Nie działa, błąd jest nadal.

Polecono zmienić nie nazwę a nazwę przesyłaną do UF (urządzenie fiskalne) w ustawieniach asortymentu w sekcji Miary (obok kodu kreskowego).
Zmieniłem.
Nie działa, błąd jest nadal.

Zapis PTU na drukarce jest zmieniony
PTU A > 23%
PTU B > 8%
PTU C > 5%
PTU D > 0%
PTU E > sp.zw.ptu


Dlaczego nie możemy zafiskalizować PA ?
Zmiana Nexo z 29 na 31 pomoże?
Wina Nexo czy drukarki fiskalnej ?
 

Link to postu
7 godzin temu, Marcin Niepodam napisał:

Serwis polecił zmienić nazwę towaru (podobno ma to zapobiegać zmianom na stawkach VAT).
Zmieniłem.
Nie działa, błąd jest nadal.

Polecono zmienić nie nazwę a nazwę przesyłaną do UF (urządzenie fiskalne) w ustawieniach asortymentu w sekcji Miary (obok kodu kreskowego).
Zmieniłem.
Nie działa, błąd jest nadal.

Z jakiej nazwy na jaką nazwę Pan zmienił?

Link to postu
Cytat

Stawka Vat ma inną wartość od zaprogramowanej w urządzeniu.

Z Subiekta do sterownika drukarki fiskalnej jest wysyłana stawka VAT w postaci litery i wartości procentowej. Ten komunikat oznacza, że te dane są niezgodne z zaprogramowanymi w urządzeniu.

Przyczyną jest najprawdopodobniej mapowanie stawek w konfiguracji drukarki fiskalnej w nexo.

Proponuję i zalecam nie definiować mapowania VAT, mapować tylko tę stawkę procentową, która występuje pod więcej niż jedną literą w drukarce fiskalnej.

W przypadku braku mapowania stawek, do sterownika wysyłana jest stawka w postaci wartości procentowej, dzięki temu przypisanie stawki do towaru odbywa się dynamicznie i zawsze będzie prawidłowe. Jeśli użyta zostanie stawka, której nie ma w urządzeniu, zostanie zgłoszony błąd.
W przypadku ustawienia  mapowania, jak widać jest weryfikacja poprawności, ale generuje to zbędne problemy przy zmianie stawek w programie czy urządzeniu.

 

Link to postu
12 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Z jakiej nazwy na jaką nazwę Pan zmienił?

 

W pierwszej próbie skasowałem jedno słowo z opisu w drugiej dałem w UF nowe słowo.

 

7 godzin temu, Mariusz N. napisał:

Przyczyną jest najprawdopodobniej mapowanie stawek w konfiguracji drukarki fiskalnej w nexo.

Proponuję i zalecam nie definiować mapowania VAT, mapować tylko tę stawkę procentową, która występuje pod więcej niż jedną literą w drukarce fiskalnej.

W przypadku braku mapowania stawek, do sterownika wysyłana jest stawka w postaci wartości procentowej, dzięki temu przypisanie stawki do towaru odbywa się dynamicznie i zawsze będzie prawidłowe. Jeśli użyta zostanie stawka, której nie ma w urządzeniu, zostanie zgłoszony błąd.
W przypadku ustawienia  mapowania, jak widać jest weryfikacja poprawności, ale generuje to zbędne problemy przy zmianie stawek w programie czy urządzeniu.

 

 


Dziękuję za odp.
Gdzie mogę zmienić w Nexo mapowanie VAT?
Czy chodzi o ustawienia "stawki VAT" jak na zdjęciu ?

 

Zapis PTU na drukarce jest zmieniony
PTU A > 23%
PTU B > 8%
PTU C > 5%
PTU D > 0%
PTU E > sp.zw.ptu

Zatem nie występuje opisany przykład z więcej niż jedną literą w drukarce.

 

 

 

7 godzin temu, Mariusz N. napisał:


W przypadku ustawienia  mapowania, jak widać jest weryfikacja poprawności, ale generuje to zbędne problemy przy zmianie stawek w programie czy urządzeniu.

 

Czy mogę wyłączyć weryfikację i to pomoże ?

Schowek02.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...