Skocz do zawartości

Precyzja rabatu procentowego

Polecane posty

Czy da się ustawić precyzję rabatu procentowego np. 4 miejsca po przecinku?

Podczas dodawania faktur zakupowych (w EUR)  na fakturze widnieje mi np. 15 % rabatu liczony od ceny towaru w rzeczywistości jest to 14,9982

 

np. Kupiłem 12 x Towar A w zbiorczym opakowaniu 12 szt (czyli 144 szt gdyż sprzedaje na sztuki)

za 12 x 47,25 euro od tego rabat 15% i daje mi cenę 481,96 euro netto w tym wypadku rabat wynosi 14,9982 %

 

Podczas tworzenia faktury zakupowej dodaje towar

wpisuję ilość 144

cena netto: 47,25/12=3,9375 (precyzja waluty EUR ustawione mam na 4 miejsca po przecinku)

rabat procentowy od ceny: 14,9982 i zamienia sie w 15.00 gdyż precyzja wynosi 2

Przez to cena finalna faktury różni się i muszę wpisywać 1 szt z inną ceną by cena końcowa faktury zgadzała się z oryginałem.

 

Jeżeli nie ma takiej możliwości proszę o rozważenie propozycji dodania do aktualizacji programu, na pewno nie jednemu użytkownikowi to pomoże i ułatwi pracę ;-)

Link to postu

Jeśli na fakturze zakupu są opakowania zbiorcze, a nie sztuki, to fakturę zakupu również należy wprowadzić w opakowaniach zbiorczych używając dodatkowej jednostki miary. Jeśli to nie rozwiąże problemu, to można jeszcze spróbować zmienić typ rabatu na kwotowy, albo procentowy od wartości.

Link to postu
  • 2 lata później...
  • 9 miesięcy temu...
4 godziny temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

wdrożenie wspomnianej funkcjonalności nadal mamy na uwadze. Na ten moment bez konkretnego terminu realizacji.

Panie Kacprze,
Ja nie nazwał bym tego wdrożeniem funkcjonalności tylko naprawą błędu. Ktoś od początku błędnie przyjął 2 miejsca po przecinku a powinny być 4 (jak w GT).
Jak widać błąd wydaje się być nie do naprawienia.

Edytowane przez Tomasz Skałuba
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...