Skocz do zawartości

Zbiorcza kompletacja wielu produktów

Polecane posty

Dzień dobry. Miło mi znaleźć się na forum Insert :)

Od kilku miesięcy przejmuję nadzór nad Subiektem GT działającym w firmie. Szukam wsparcia i pomocy. 

Mój pierwszy temat dotyczy zbiorczej kompletacji wielu produktów. Operujemy produktami w Subiekcie, które są kompletami - mają odzwierciedlenie w procesie produkcji, przykładowo receptury jakimi operujemy (składniki):

- produkt C składa się z produktów A i B
- produkt E to produkt C x2 i usługa D
- produkt H to produkt E oraz produkty F i 3xG
Gdzie produkt H jest finalnym produktem sprzedaży. Niektóre składniki są też produktami sprzedawanymi (np. akcesoria / części zamienne), ale nie wszystkie. Wszystkie natomiast mają swój stan magazynowy. I to jest nasza potrzeba.

Chcąc mieć aktualne stany magazynowe powinniśmy odzwierciedlać je na bieżąco używając funkcji `Zmontuj` dla kompletów (przykładowo: dziś zmontowaliśmy 10 produktów C; zatem stan produktów A i B pomniejszył się o 10 każde. Dzięki temu możemy zmontować min. 5 produktów E itd.) . 
Nie możemy jednak zrobić tego zbiorczo - dla wielu produktów jednocześnie, co de facto uniemożliwia nam realizację potrzeby, bo opisanych wyżej procesów wykonujemy wiele dziennie. 

Czy istnieją rozwiązania, które mogą nas wesprzeć w tym procesie? Z szerszej perspektywy to oprogramowanie wspierające produkcję zintegrowane z Subiektem, ale na razie chcę spełnić opisaną wyżej potrzebę.

ps. Szukając rozwiązań trafiłem na https://www.ahutta.com/index.php/rozwiazania-dedykowane/30-kompletacjagt, który wg opisu spełnia założenia. Nie ma jednak wersji demo i nie udało mi się skontaktować z twórcą.

pozdrawiam,

Bartłomiej Nowak

Link to postu
12 minut temu, IT DeMi Poland napisał:

Od kilku miesięcy przejmuję nadzór nad Subiektem GT działającym w firmie. Szukam wsparcia i pomocy. 

Otrzymaliśmy od Państwa zapytanie w kwietniu - jest to fatalny rok na nawiązywanie współpracy, gdyż wszystkie specjalistyczne firmy nie mają wolnych terminów... Dlaczego nie kontynuujecie współpracy z wybranych dostawą programu/serwisem ?

 

17 minut temu, IT DeMi Poland napisał:

Czy istnieją rozwiązania, które mogą nas wesprzeć w tym procesie? Z szerszej perspektywy to oprogramowanie wspierające produkcję zintegrowane z Subiektem, ale na razie chcę spełnić opisaną wyżej potrzebę.

Należy przejrzeć katalog rozwiązań Partnerskich, wysłać zapytania do firm, które realizują rozwiązania dodatkowe, może znajdzie się coś gotowego, może uda się coś dostosować/zamówić.

 

18 minut temu, IT DeMi Poland napisał:

ps. Szukając rozwiązań trafiłem na ..., który wg opisu spełnia założenia. Nie ma jednak wersji demo i nie udało mi się skontaktować z twórcą.

Według mnie nie spełnia złożeń / inaczej rozumiem potrzebę / inaczej wyobrażam sobie realizację potrzeby (kiedyś pochodziłem do tematu produkcji toreb/sakw, gdzie jedne produkty były półproduktami innych produktów, kilka poziomów zagnieżdżenia) - rozwiązanie takie powinno rekurencyjnie schodzić od wyrobu gotowego poprzez półprodukty do materiałów i próbować w odwrotnej kolejności kompletować półprodukty po wyrób gotowy. 

Link to postu

Dzień dobry.

Cytat

Otrzymaliśmy od Państwa zapytanie w kwietniu - jest to fatalny rok na nawiązywanie współpracy, gdyż wszystkie specjalistyczne firmy nie mają wolnych terminów... Dlaczego nie kontynuujecie współpracy z wybranych dostawą programu/serwisem ?

Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Satisoft. Nawet, że to trudny rok ;)

Wtedy zgłaszaliśmy się z mocno szerokim zakresem. Nie udało się podjąć współpracy w takim zakresie. Szukam wsparcia tu w konkretnym przypadku oraz - ogólnie rozumianym wsparciu dla Subiekta GT (od "dlaczego to tak liczy", przez "jak to z uprawnieniami jest" po poukładanie kartotek / uprawnień / zestawień oraz większe potrzeby jak "jakie rozwiązanie do zbiorczej kompletacji"). Liczyłem, że właśnie Pan udzieli odpowiedzi. Dziękuję.

Cytat

Należy przejrzeć katalog rozwiązań Partnerskich, wysłać zapytania do firm, które realizują rozwiązania dodatkowe, może znajdzie się coś gotowego, może uda się coś dostosować/zamówić.

Dokładnie to robimy. Plus pytamy specjalistów tu na forum. 

Cytat

Według mnie nie spełnia złożeń / inaczej rozumiem potrzebę / inaczej wyobrażam sobie realizację potrzeby (kiedyś pochodziłem do tematu produkcji toreb/sakw, gdzie jedne produkty były półproduktami innych produktów, kilka poziomów zagnieżdżenia) - rozwiązanie takie powinno rekurencyjnie schodzić od wyrobu gotowego poprzez półprodukty do materiałów i próbować w odwrotnej kolejności kompletować półprodukty po wyrób gotowy. 

Z dostępnych rozwiązań jakie przeglądaliśmy - ale to wskazane znamy tylko z opisu - najlepiej odpowiada na potrzebę. Kluczowe: "Montaż może być wykonany dla wielu kompletów jednocześnie.", tworzenie RW i PW automatycznie, wybór magazynów.

 

pozdrawiam,
Bartłomiej Nowak

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...