Skocz do zawartości

Laboratorium w InsERT GT - Portal Biura - Dokumenty

Polecane posty

Szanowni Państwo,

W wersji 1.63 programów Rachmistrz GT i Rewizor GT udostępniliśmy w ramach Laboratorium usługę Portal Biura – Dokumenty.

Portal Biura to platforma dedykowana biurom rachunkowym, której celem jest wspomaganie komunikacji i współpracy biura rachunkowego z jego klientami.          

Dokumenty to usługa wspomagająca skuteczną komunikację i współpracę biura rachunkowego ze swoimi klientami. Dzięki niej możliwe jest pobieranie przekazanych za pomocą Portalu Biura dokumentów klienta w formie plików pdf lub zdjęć, prosto do programów księgowych InsERT GT. W jednym miejscu można analizować przesłane dokumenty, dodawać na ich podstawie zapisy księgowe lub wyjaśnić z klientem wątpliwości odnośnie dokumentu.

1. Jak włączyć nową usługę?

Krok 1.
Aby móc korzystać z usługi Portal Biura – Dokumenty, należy włączyć opcję w Laboratorium


a3.png

Szczegółową instrukcję, jak to zrobić, można znaleźć w e-pomocy.

Krok 2.
Po włączeniu usługi w laboratorium trzeba ją aktywować w biurze rachunkowym.

Instrukcję aktywacji znajdziecie Państwo tutaj.

Krok 3.
Udostępnienie usługi klientowi.
Gdy mamy już aktywną usługę Dokumenty, możemy zaprosić do niej naszych klientów. Instrukcję udostępniania usługi znajdziecie Państwo tutaj.

Po przyjęciu przez klienta zaproszenia oraz zaakceptowaniu regulaminów może on swobodnie korzystać z możliwości przesyłania dokumentów do Portalu Biura.

2. Jak to działa?

Wysłane na Portal Biura przez klienta dokumenty są automatycznie pobierane do programów księgowych. Dostępne są one w module Portal Biura – Dokumenty.

a4.png

Nowy moduł umożliwia przejrzenie przesłanych dokumentów, przypisanie ich do wybranych grup, miesięcy rozliczeniowych czy rejestrów księgowych. Najważniejszą opcją modułu jest jednak dodanie na podstawie przesłanych dokumentów zapisów księgowych.

a3.png

Na każdym etapie pracy z dokumentem dostępny jest jego podgląd.
Podgląd dokumentu źródłowego jest dostępny również z poziomu zapisu księgowego. W sytuacji, kiedy chcemy zweryfikować poprawność księgowania, wystarczy otworzyć np. zapis w KPiR i kliknąć link Pokaż dokument źródłowy. Obok okna z zapisem w KPiR pokaże się podgląd z dokumentem przesłanym od klienta.

Więcej informacji na temat usługi Portal Biura – Dokumenty możecie Państwo znaleźć w naszych artykułach na e-pomocy oraz na naszym kanale YouTube .

Edytowane przez Bartosz Niedzielski
Link to postu

Witam

Próbuję wstępnie (testowo) wdrożyć rozwiązanie w naszym biurze. Niestety pojawił sie problem z przesyłaniem dokumentów. Precyzyjniej - klient umieszcza dokumenty na portalu biura ale rachmistrz ich nie widzi. Czekałem chwilę po umieszczeniu dokumentów na portalu ,  z pierwszym wdrożeniem 2-3 godziny,   z drugim 2 dni. Czy powinienem w jakiś sposób importować te dokumenty do Rachmistrza ?  Bardzo proszę o ewentualne sugestie.

 

 

Link to postu

Dzień dobry,

Czy dobrze rozumiem, że Pana klient wgrał dokumenty na Portal Biura(udało się udostępnić portal bez problemu). Pan 2-3h później pobrał dokumenty w programie Rachmistrz GT i ich Pan nie widzi?

Co się dzieje po kliknięciu linku "Odśwież listę dokumentów" ?
Pojawia się komunikat o błędzie? albo dymek z informacją?

Jak ma Pan ustawione Filtry w serwisie Portal Biura - Dokumenty oraz jaki okres obrachunkowy w Rachmistrzu?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dziękuję za potwierdzenie że działa.
Mam jeszcze jedno pytanie - korzysta Pani z miesięcznych okresów obrachunkowych?

P.S. Pytanie o udostępnienie klientowi danych o podatkach przeniosłem do innego wątku: https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/20034-raporty-jak-udostępnić-wyliczenia-podatków/

 

Link to postu

Witam,

Mam problem z przesylem dokumentow z portalu do biura. W portalu widze w zakladce przetworzowne 92 dokumenty. Po stronie rachmistrza tylko 37. Wysylane w jednej dacie-sierpien. Filtry wykluczam bo sprawdzalem wszystkie kombinacje. Mam ustawione: dokumenty wg: daty przeslania - wszystkie przeslane w sierpniu.  Z okresu niezablokowany lub dowolny widzi tylko 37. Status dowolny i grupa dowolna. Nie wiem co moge jeszcze zrobic? Po klinieciu odsiezania dok nic sie nie dzieje. Brak bledu i dymku. Wersja systemu 1.63 sp2 hf1. Prosze o pomoc.

dokumenty na portalu.jpg

ilosc dokumentow w subiekcie.jpg

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

u mnie problem pojawia się przy odrzucaniu dokumentów. Po stronie klienta jest wszystko ok, dokument widnieje jako odrzucony, klient dostaje powiadomienie, natomiast u mnie (po odświeżeniu) cały czas dokumenty widnieją jako "nowe"

i jeszcze uwaga - jeśli sprawdzamy dokument od zapisu w KPIR jest odnośnik "pokaż dokument źródłowy", tego odnośnika brakuje, gdy sprawdzamy ten sam dokument w ewidencji VAT. Bywa przydatne zwłaszcza gdy dokument księgujemy wyłącznie w rejestrze VAT

Edytowane przez Barbara Kozinska-Dzyr
Link to postu
18 godzin temu, Barbara Kozinska-Dzyr napisał:

i jeszcze uwaga - jeśli sprawdzamy dokument od zapisu w KPIR jest odnośnik "pokaż dokument źródłowy", tego odnośnika brakuje, gdy sprawdzamy ten sam dokument w ewidencji VAT. Bywa przydatne zwłaszcza gdy dokument księgujemy wyłącznie w rejestrze VAT

 

Ten problem został poprawiony do wersji 1.64.

 

18 godzin temu, Barbara Kozinska-Dzyr napisał:

u mnie problem pojawia się przy odrzucaniu dokumentów. Po stronie klienta jest wszystko ok, dokument widnieje jako odrzucony, klient dostaje powiadomienie, natomiast u mnie (po odświeżeniu) cały czas dokumenty widnieją jako "nowe"

Dzieje się tak dla każdego odrzuconego dokumentu i dla różnych klientów?

Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Niedzielski napisał:

Ten problem został poprawiony do wersji 1.64.

 

Dzieje się tak dla każdego odrzuconego dokumentu i dla różnych klientów?

Pierwszy odrzucony dokument zmienił status na odrzucony, kolejne u mnie widnieją jako wprowadzone. U wszystkich klientów, zarówno w Rachmistrzu jak i w Rewizorze.

 Po zainstalowaniu wersji 1.64 błąd nie występuje

Edytowane przez Barbara Kozinska-Dzyr
Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień dobry, Mam problem zaczytywania zeskanowanych dokumentów w programie Rachmistrz GT, (wersja aktualna )po przez

Dokumenty firmy -> Pobierz nowe dokumenty.

Mimo że mam jeszcze 2 tys. dokumentów do wykorzystania , nie mam możliwości pobrania i wczytania.

Sprawdzałam także to na innym komputerze i na innej licencji i jest to samo :(   

 

Link to postu

Dzień dobry,

Czy pojawia się jakiś komunikat o błędzie?
Jeśli nie, w pierwszej kolejności proszę upewnić się, że nie zostały zastosowane żadne filtry blokujące wyświetlanie tych dokumentów.
Jeśli żadne filtry nie występują, proszę o przesłanie w prywatnej wiadomości NIP, dla którego występuje ten problem, przykładowe sygnatury dokumentów oraz zrzut ekranu okna pobierania w programie księgowym.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...