Skocz do zawartości

Problem z włączeniem usługi Dokument w Rachmistrz GT

Polecane posty

Witam ponownie, mam zainstalowaną wersję 1,63 w Rachmistrz GT,  widzę opcje Dokumenty, ale nie mogę tego zaznaczyć i w związku z tym nie mogę wykonać kroku dalej. Program nie pozwala mi "zahaczyć" kwadracika .....:), co mam zrobić aby to zadziałało??

Dodam, że raporty działają poprawnie 

Edytowane przez Magdalena Błach-Łukasik
Link to postu

Dzień dobry,

pozwoliłem sobie wydzielić Pani pytanie do osobnego wątku.
 

24 minuty temu, Magdalena Błach-Łukasik napisał:

widzę opcje Dokumenty, ale nie mogę tego zaznaczyć i w związku z tym nie mogę wykonać kroku dalej.

O którym miejscu mówimy?
O Laboratorium (Administracja->Parametry->Laboratorium)?

obraz.png.15457cb1cfaeb3ef0d7c94c6f84537aa.png

Czy chodzi o kreator udostępniania usługi klientowi? Opcja Zarządzanie usługami Portalu Biura?
obraz.png.c114fce14099b9eb7fc2ef6d513d3b95.png

30 minut temu, Magdalena Błach-Łukasik napisał:

Dodam, że raporty działają poprawnie 

Rozumiem, że Raporty działają dla tego samego klienta?

Link to postu

Dziękuję za przesłanie zrzutu ekranu.
Z nieznanych nam jeszcze przyczyn nie wyświetla się u Pani poprawnie interfejs użytkownika i link Czytaj więcej najeżdża na znacznik Portal Biura - Dokumenty.

W celu zdiagnozowania problemu będziemy potrzebowali informacji jaką ma Pani ustawioną rozdzielczość ekranu oraz jaką wersję systemu Windows (7, 8,10) .

Pomimo błędnego wyświetlania powinno dać się zaznaczyć Dokumenty za pomocą klawiatury w następujący sposób:
1. Proszę otworzyć okno Laboratorium w parametrach. Proszę zauważyć że focus jest ustawiony na linku regulamin. Widać to po przerywanej ramce naokoło linku regulamin

obraz.png.071a3ef9cba40b77c8f939c8ae19bf25.png

2. Następnie proszę na klawiaturze nacisnąć klawisz Tab. Focus (ramka) powinien przejść do następnej możliwej do kliknięcia kontrolki. W tym wypadku znacznika Portal Biura - Raporty. Proszę tak klikać klawisz Tab aż ramka pojawi się w okół słowa Dokumenty. Jest ono zasłonięte u Pani przez Czytaj więcej ale widać końcówkę. Focus powinien się tam ustawić po 4 kliknięciach klawisza Tab. Portal Biura - Raporty, Zgłoś sugestię, Czytaj więcej..., Portal Biura - Dokumenty.

3. Jak focus/ramka są w okół Dokumenty proszę kliknąć spację - powinien zaznaczyć się znacznik Dokumentów. Teraz wystarczy kliknąć myszką na ok na oknie, uruchomić program ponownie i usługa powinna być dostępna.
Będzie ją trzeba jeszcze uaktywnić na Pani Koncie InsERT jeśli nie zostało to jeszcze zrobione. Szczegóły jak to zrobić znajdzie Pani w e-pomocy oraz na naszym kanale YouTube

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...