Skocz do zawartości

RCA - przenoszenie danych do płatnika

Polecane posty

Dzień dobry,

Użytkuję program Kadry &Płace 31.0.0 (3698) oraz Płatnika w wersji 10.02.002 z wersją metryki 202.

W RCA dla wszystkich pracowników ze składkami różnymi od zera po zaimportowaniu danych do Płatnika i weryfikacji danych  pojawia się błąd krytyczy:

Pole Łączna kwota składek musi równać się sumie pól: Kwota składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe finansowane przez ubezpieczonego, płatnika, budżet państwa, PFRON i Fundusz Kościelny.

Sumuję ręcznie kwotę tych składek i jest poprawna, nie wiem w czym problem. Widzę tylko, że w poprzedniej deklaracji to pole ma nr 28 a obecnie 29

Załączam PRINT-SCREEN

 

RCA.odt

Link to postu

W tym tygodniu pojawi się wersja 31.1 Gratyfikanta nexo z obsługą nowego formatu (5.2) wymiany z Płatnikiem, ale to nie jest krytyczna kwestia bo najnowszy Płatnik obsługuje starszą wersję (5.1) pliku wymiany.

W ostatnich dniach Płatnik był wiele razy aktualizowany i słychać było o przypadkach błędnej aktualizacji lub po prostu o błędach w działaniu kolejnych wersji Płatnika. Teoretycznie sytuacja się ustabilizowała, my także nie stwierdzamy błędów.

Proszę spróbować powtórnie wczytać jakiś starszy plik z Gratyfikanta, który wcześniej się wczytywał bez problemów. Czy pojawią się podobne efekty?

 

Link to postu

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Jakimś cudem udało mi się dodzwonić do ZUS do pomocy technicznej od programu Płatnik i jest sukces.

Przyznają, to ich błąd. Interwencja wymagała głównie odinstalowania i ponownego zainstalowania Płatnika . Bardzo cierpliwa Pani pomogła mi i wszystko zadziałało tak jak trzeba.

Samodzielnie trudno byłoby mi sobie poradzić ponieważ jeszcze coś należało odinstalować i pousuwać z dysku.

W przypadku mojego problemu Płatnik nie poradził sobie właśnie z nowym polem w RCA, które poprzednio miało numer 28 a obecnie 29.

 

pozdrawiam

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...