Skocz do zawartości

Zbiorcze wpisanie stawki VAT

Polecane posty

Allegro przekazało instrukcję do API - czy udałoby się to dodać w krótkim terminie do kolejnej wersji?
 

 

Jeśli chodzi o API sprawa wygląda następująco:

 

Link to postu

"24 sierpnia w wybranych kategoriach parametr EAN stanie się obowiązkowy.

Oznacza to, że bez kodu EAN nie wznowisz oferty, nie wystawisz nowej, ani nie wprowadzisz zmian w trwającej ofercie. Obowiązkowe uzupełnienie parametru dotyczy również ofert wystawianych przez API, Menedżera Sprzedaży oraz z zakładki Wystaw z pliku."

Link to postu

Na razie jest akcja promocyjna - uzupełnij stawkę VAT dostaniesz promowanie.

To nie ma mieć wpływu na trafność, ale pewnie niedługo pojawi się filtr. Więc jak ktoś będzie szukał czegoś na firmę to sobie włączy i oferty bez stawki się nie załapią.

Można już w tej chwili uzupełniać stawkę hurtowo przez "moje oferty".

Pytanie tylko czy Sello przy np. aktualizacji ofert nie będzie usuwało tej wartości?

Link to postu

Z tego co wiem, to obecnie ta stawka nie będzie na nic wpływała więc ja bym się nie spieszył z jej uzupełnianiem, tym bardziej, że Sello prawdopodobnie usunie ją przy aktualizacji. Spróbujemy dodać chociaż to pole w bazie, aby nie znikała - zobaczymy jak z czasem, bo póki co pierwsza idzie produktyzacja.

Link to postu
Dnia 27.07.2020 o 07:41, Bartosz Rosa napisał:

Z tego co wiem, to obecnie ta stawka nie będzie na nic wpływała więc ja bym się nie spieszył z jej uzupełnianiem, tym bardziej, że Sello prawdopodobnie usunie ją przy aktualizacji. Spróbujemy dodać chociaż to pole w bazie, aby nie znikała - zobaczymy jak z czasem, bo póki co pierwsza idzie produktyzacja.

"Uzupenij stawkę VAT i odbierz pakiet nawet 200 wyrożnień."

 

Jednak to pole by się przydało w bazie danych, aby Sello nie usuwało ustawień podczas aktualizacji aukcji.

  • Lubię to 2
Link to postu
Dnia 24.07.2020 o 13:12, Konrad L napisał:

Można już w tej chwili uzupełniać stawkę hurtowo przez "moje oferty".

Nie mogę znaleźć takiej opcji. Możesz nakierować?

image.png.b5d83e7a9b4921c33860bbb4eb0482e3.png

ok mam,

'OPCJE FAKTURY'
1915591353_opcjefaktury.png.a02bd51850957b87f9d04c432a7be154.png

 

Przesyłam też link do promocji Allegro:

https://allegro.pl/regulaminy/zdefiniuj-stawke-vat-i-zgarnij-darmowe-wyroznienia-LvEPGbYKniX

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

W 1.36 będzie dodana pełna obsługa stawki VAT w aukcji, a więc ręczna zmiana, aktualizacja i zmiany zbiorcze.

Super!

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

O ewentualnym połączeniu tego z Subiektem pomyślimy później, jeśli będzie taka potrzeba.

no przydało by się, żeby Towar też posiadał taką informację, zaciągając ją z Subiekta i potem wykorzystując w aukcjach

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 rok później...

Dla tych, którzy też sprzedają na Allegro towary z różnymi stawkami VAT i chcą sprawdzić, czy wartość stawki vat na aukcji jest zgodna ze stawką ustawioną w towarze z Subiekta, polecam to zapytanie które napisałem:

--SUBIEKT_BAZA_NAZWA trzeba zmienić na swoją nazwę bazy Subiekta GT
SELECT 
	tw_Symbol, 
    tw_Nazwa, 
    vat_Stawka As Towar_StawkaVat, 
    au_TaxRate As Aukcja_StawkaVat, 
    au_Number,  
    CASE au_State
      WHEN 0 THEN 'przygotowana, niegotowa do wystawienia'
      WHEN 1 THEN 'przygotowana, gotowa do wystawienia'
      WHEN 2 THEN 'oczekująca na wystawienie w serwisie'
      WHEN 3 THEN 'trwająca'
      WHEN 4 THEN 'zakończona'
    END AS AukcjaStatus

FROM 
	SUBIEKT_BAZA_NAZWA.dbo.tw__Towar
      LEFT JOIN  SUBIEKT_BAZA_NAZWA.dbo.sl_StawkaVAT on vat_Id = tw_IdVatSp
      LEFT JOIN it__Item on it_ExternalItemId = tw_Id
      LEFT JOIN au__Auction on au_ProductId = it_Id
WHERE 
	vat_Stawka <> au_TaxRate
ORDER BY 
	au_State, tw_Symbol

Dla mnie to jest istotne, aby aktualna stawka znajdowała się na aukcji Allegro bo te aukcje są pobierane do kolejnego systemu zarządzającego sprzedażą i tworzą magazyn na podstawie danych z Allegro. W przypadku nieścisłości wystawią się potem źle dokumenty.

Edytowane przez mamut maniek
  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...