Skocz do zawartości

Problemy z przywracaniem bazy

Polecane posty

Od jakiś 3-4 wersji, zauważyliśmy problem z przywracaniem bazy, który objawia się w następujący sposób:

obraz.png.e994764c74bcd672cca5a6c522f2c7d3.png

Co ciekawe, problem tyczy tylko jednego podmiotu, a jest przywracanych kilka. Ponawia się on czasem po zmianach nazwy plików. W efekcie trzeba kilka razy zmienić nazwę pliku albo zrestartować serwer, aby w końcu bazę przywrócić. Może problemem jest rozmiar bazy - 12GB, aczkolwiek problemy były i przy 9GB.

Link to postu

Oczywiście, zadziałały wszystkie możliwe prawa Murph'ego, albo nasz serwer się wystraszył i oczywiście teraz błąd się nie pojawia. W każdym razie, jeszcze nie zamykamy wątku, jak będę robić kolejne aktualizacje, to będę cały czas to robić, z odpalonym narzędziem do kontroli, co blokuje :)

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Ok, więc odkopuję temat :( Niestety dalej mamy z tym irytujący problem. Proces Explorer pokazuje tylko dostęp do pliku w folderze źródłowym oraz w folderze tymczasowym. Najlepszym rozwiązaniem było zrestartowanie serwera przed przywróceniem. Teraz mamy nowy serwer i w trakcie testów, postanowiłem się przyjrzeć problemowi. Otóż wygląda na to, że tylko i wyłącznie przy bazie powyżej 13GB, program serwisowy próbuje się dostać do pliku zanim ten skończy się kopiować - zaobserwowałem to monitorując użycie dysku w wydajności. Okno postępu znika na kilka sekund przed skończeniem kopiowania, a jak te się skończy co widać po wykresie obciążenia dysku, dopiero wyrzuca błąd dostępu do pliku. Co ciekawe, przerzuciłem ten plik na zasób sieciowy i mimo dłuższego czasu niż transfer między szybkimi dyskami SSD, przywróciło się od ręki bez problemu.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...