Skocz do zawartości

Inpost Paczkomaty

Polecane posty

Witam,

Proszę o pomoc.

Jest to już moja n-ta próba uruchomienia automatycznego wysyłania, pobierania paczek do paczkomatów, zawsze mam błąd.

Mam Id organizacji, Token i tak nie mogę wysłać czy pobrać numeru przesyłki.

Po wysłaniu informacja w raporcie:

Tworzenie paczek w systemie zewnętrznym InPost ShipX

Ale jak chcę pobrać dane informacja w raporcie:

Aktualny status paczki 'x/2020' w zewnętrznym systemie nie pozwala na pobranie wydruku.

Posiadam konto w manager.paczkomaty.pl, czy potrzebny jest WebTrucker do paczkomatów.

Inpost twierdzi że dane autoryzacyjne są poprawne.

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

 

 

Edytowane przez Jacek P
Dodanie danych.
Link to postu
15 godzin temu, Jacek P napisał:

Tworzenie paczek w systemie zewnętrznym InPost ShipX

Najpierw przesyłki trzeba utworzyć aby można było pobrać do nich wydruki. Proszę w module paczek włączyć sobie kolumnę Status (Ctrl+Shift+K) - będzie widać w jakim stanie aktualnie jest przesyłka paczkomatowa.

Czy podczas ich tworzenia pojawiają się jakieś błędy w raporcie?

Link to postu
1 godzinę temu, Jacek P napisał:

Loguję się do - manager.paczkomaty.pl - a tu nic nie ma.

Całkiem nie ma w inpoście? W zakładce ALLEGRO?

 

1 godzinę temu, Jacek P napisał:

 Aktualny status paczki '825/2020' w zewnętrznym systemie

Musi być skoro inpost ją nazywa i informuje o niej. Sprawdź jak się odnajdzie jaki ma status.

Link to postu

Tak to nie zadziała. Paczki muszą być wysyłane do InPostu przy pomocy ShipX. To warunek, żeby Sello umiało pobrać etykiety i potwiedzenie odbioru do nich.

Czyli włączasz ShipX i uruchamiasz synchronizację w inpostem, nr paczek za chwilę pojawią się w Sello, potem korzystasz z wydruku etykiet.

obraz.png.171904b822138a24a2371d04cd3b3a58.png          obraz.png.171eaba684cdf7281c497c7ea903ba86.png

W zasadzie nie ma potrzeby logowania się do managera inpostu. Po to jest Sello.

A w InPoście na pewno robiłeś paczki Allegro? żeby przypadkim ich Ci nie naliczali przy smarcie.

Link to postu

Witam,

Wiem, ShipX jak mam włączony (bo testuję chcę to w końcu uruchomić) to nie wysyła paczek i nie wiem gdzie jest błąd.

Inpost wysłał nawet nowy token.

Pisałem wcześniej o statusach, czyli ShipX musiał być włączony.

Musze go wyłączyć bo obecnie robię to ręcznie bo inaczej nie działa i nie wiem gdzie jest problem.

Mając program, robienie etykiet z poziomu Sello było by super.

Dla tego pytam.

Ale nie działa, zgłosiłem się o pomoc do działu IT Inpost.

Pozdrawiam

Link to postu
16 minut temu, Jacek P napisał:

Witam,

Wiem, ShipX jak mam włączony (bo testuję chcę to w końcu uruchomić) to nie wysyła paczek i nie wiem gdzie jest błąd.

Inpost wysłał nawet nowy token.

Pisałem wcześniej o statusach, czyli ShipX musiał być włączony.

Musze go wyłączyć bo obecnie robię to ręcznie bo inaczej nie działa i nie wiem gdzie jest problem.

Mając program, robienie etykiet z poziomu Sello było by super.

Dla tego pytam.

Ale nie działa, zgłosiłem się o pomoc do działu IT Inpost.

Pozdrawiam

 

Sprawdź, czy masz token do właściwego konta w managerze. Najlepiej podać im NIP niech sprawdzą, bo to już różnie z tym bywało tu opisane.

Jeśli tak, to w Sello w ogóle nie włączaj ShipX a dla wpisywania numerów stwórz sobie na chwilę nową dostawę, nie powiązaną z ShipX, żeby tylko nr wkleić.

obraz.thumb.png.98423835ab13059e62247cd0b67671cf.png

obraz.png.9b473e91a085ea1525c0d8572aa30221.png

 

Link to postu

Radziłbym również dodać w managerze paczkomaty powiązania do kont allegro. Kiedyś, przynajmniej u mnie też był z tym problem, a po dodaniu powiązania kont z Allegro, problem zniknął.

Najlepiej, jakbyś opisał punk po punkcie co robisz i jakie masz błędy, gdy wysyłasz paczkomaty do managera. Ułatwi to forumowiczom określenie gdzie jest problem.

Edytowane przez Mariusz Kownacki
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...