Skocz do zawartości

Asortyment - usługa

Polecane posty

Witajcie Przedsiębiorcy,

z racji tego, że jest to mój pierwszy wpis na forum witam Was wszystkich serdecznie. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o Subiekta i Gestora, które próbuję ujarzmić, bądźcie zatem wyrozumiali.

Do tej pory do sprzedaży używałem CRM PipeDrive - kto korzystał ten wie, że jest to mega proste i intuicyjne narzędzie z ogromem możliwości, ale że naszła potrzeba zaprzęgnięcia do pracy Subiekta, stąd i zaistniała chęć poznania Gestora jako naturalne uzupełnienie tego pierwszego.

  1. Rozbiłem się jednak o pierwszą możliwą skałę :) wynika to pewnie z tego, że zupełnie inaczej postrzegam to, jak to powinno działać. Gdy dodam firmę to traktowana jest ona jak zbiór osób (tak było w PipeDrive) a w Gestorze traktowana jest jako pojedyncza jednostka bez możliwości dodawania wielu osób do danej firmy - program każe mi tworzyć oddziały, albo ja czegoś nie rozumiem. W PipeDrive mogłem procesować przykładowo dwie szanse sprzedaży z dwoma różnymi osobami z danej firmy, tu tego nie widzę lub nie wiem jak wdrożyć.
  2. Kolejny problem dotyczy Asortymentu i stworzenia usługi. Wpisuję sobie nazwę, podstawowe informacje, daję cenę usługi powiedzmy 100 zł i zamiast końcową cenę brutto usługi mieć 123 (powiększone o VAT) to mam 159,90 - bo doliczany jest Narzut 30% i marża 23,08. Tu pewnie kolejny raz źle rozumiem program - ale jak to rozumieć? Czy ja najpierw powinienem policzyć koszt wykonania usługi, a dopiero później ustawić Zysk na jakimś poziomie, Narzut i marżę? Może mi ktoś w obrazowy sposób wytłumaczyć jak wykorzystuje te pola Cenników? Obecnie mam tylko cennik podstawowy.
  3. Czym się różni pole Usługa - nie podlega obrotowi VAT marża / podlega obrotowi VAT marża? Co konkretnie to oznacza, w pomocy nie zostało to wyjaśnione.

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Link to postu
16 godzin temu, Przemysław Niemczuk napisał:

Rozbiłem się jednak o pierwszą możliwą skałę :) wynika to pewnie z tego, że zupełnie inaczej postrzegam to, jak to powinno działać. Gdy dodam firmę to traktowana jest ona jak zbiór osób (tak było w PipeDrive) a w Gestorze traktowana jest jako pojedyncza jednostka bez możliwości dodawania wielu osób do danej firmy - program każe mi tworzyć oddziały, albo ja czegoś nie rozumiem. W PipeDrive mogłem procesować przykładowo dwie szanse sprzedaży z dwoma różnymi osobami z danej firmy, tu tego nie widzę lub nie wiem jak wdrożyć.

W Podmiocie (klient), proszę przejść na zakładkę CRM, a tam znajdzie pan listę Przedstawicieli. To są osoby u Pana klienta, które potem może Pan wybierać na dokumentach dla niego wystawianych.

16 godzin temu, Przemysław Niemczuk napisał:

Kolejny problem dotyczy Asortymentu i stworzenia usługi. Wpisuję sobie nazwę, podstawowe informacje, daję cenę usługi powiedzmy 100 zł i zamiast końcową cenę brutto usługi mieć 123 (powiększone o VAT) to mam 159,90 - bo doliczany jest Narzut 30% i marża 23,08. Tu pewnie kolejny raz źle rozumiem program - ale jak to rozumieć? Czy ja najpierw powinienem policzyć koszt wykonania usługi, a dopiero później ustawić Zysk na jakimś poziomie, Narzut i marżę? Może mi ktoś w obrazowy sposób wytłumaczyć jak wykorzystuje te pola Cenników? Obecnie mam tylko cennik podstawowy.

To chyba tak się nie da "obrazowo", ale Insert przygotował wiele materiałów:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2948%2Cceny-i-cenniki-w-programie-subiekt-nexo.html

16 godzin temu, Przemysław Niemczuk napisał:

Czym się różni pole Usługa - nie podlega obrotowi VAT marża / podlega obrotowi VAT marża? Co konkretnie to oznacza, w pomocy nie zostało to wyjaśnione.

A podlega Pan wymogom VAT marża i wystawia takie dokumenty?

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-vat-marza-kiedy-mozna-ja-wystawic

Generalnie Subiekt jest rozbudowany i zdolny do obsługi wielu scenariuszy podatkowych, więc wielu pól może Pan nie potrzebować. Warto wtedy skorzystać z ustawiania widoczności pól:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1455%2Csubiekt-i-gestor-nexo-jak-ustawic-widocznosc-pol-na-dokumentach-wedlug-potrzeb-uzytkownika.html

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...