Skocz do zawartości

Sposób dostawy na zamówieniu od klienta

Polecane posty

Dzień dobry :) 
 

Tworzę sobie zamówienia od klienta przez Sfere, według przykładów w SDK. Ustawiam sposób dostawy:
 

SposobDostawy sposob = sposobyDostaw.Dane.Wszystkie().Where(m => m.Id == 5).FirstOrDefault();
result.Dane.SposobDostawy = sposob;

Gdzie result to wcześniej utworzone zamówienie:

IZamowienieOdKlienta result = zamowienia.Utworz(konfiguracja);

A sposób dostawy pobieram tak:

ISposobyDostaw sposobyDostaw = this.Sfera.Manager<ISposobyDostaw>();

Gdzie Sfera.Manager to wrapper do PodajObiektTypu

return this.sfera.PodajObiektTypu<T>();

Wszystko działało pięknie i ustawiało mi w zamówieniu sposób dostawy, jednak po aktualizacji do wersji 30 przestało działać. Przypisanie jest ignorowane (w tabeli "Dokumenty" SposobDostawyId jest nullem). Wcześniej wszystko ładnie działało. Podejrzewam, że ma to związek z aktualizacją i zmianami w sposobach dostawy - po aktualizacji można ustawiać domyślne sposoby dostawy; więc pewnie coś się zmieniło.

Debugowałem przez Console.WriteLine() w różnych częściach kodu; tak SposobDostawy istnieje (w moim przypadku o Id==5 jest to Kurier DPD). Próbowałem nadpisywać ten domyślny sposób w konfiguracji, bez skutku.

Dzięki z góry za pomoc :)

  • Lubię to 1
Link to postu

W wersji 30 została dodana możliwość przypisania domyślnego sposobu dostawy dla klienta i typu dokumentu. Domyślnie w kartotece klienta jest ustawienie pobierania sposobu dostawy "wg konfiguracji typu dokumentu" zaś w konfiguracji typów dokumentów domyślne ustawienie to "brak". Prawdopodobnie w Państwa kodzie najpierw jest ustawiany sposób dostawy, a dopiero później klient co przy domyślnym ustawieniu faktycznie ustawi null w tym polu (bo domyślny sposób dostawy dla klienta jest pobierany z typu dokumentu, a tam jest "brak"). Rozwiązaniem będzie ustawianie sposobu dostawy po ustawieniu klienta.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...