Skocz do zawartości

Sello a zmiany w firmie

Polecane posty

W najbliższym czasie chcę przeprowadzić następującą operację:

Aktualnie korzystam z Sgt + Sello + Allegro + ProstaPaczka. Niebawem chcę przenieść wszystko (towary/kartoteki z Subiekta, bazę z Sello) na firmę z nowym NIP-em. Zastanawiam się jak zrobić to najpłynniej. Czyli - nowy komputer, na nim nowy Subiekt + Sello. 

1. Czy można jakoś w prosty sposób przenieść towary, które aktualnie mam w Subiekcie oznaczone do serwisów aukcyjnych do nowego Subiekta na nowym komputerze? Na nowym Subiekcie chcę wprowadzić pozycje towarowe, przeprowadzić cesję konta i wtedy obsługiwać transakcje. Czy można jakoś przetransferować towary (kartoteki) z jednego Subiekta do drugiego (inny komputer, inna licencja) czy pozostaje ręczna robota?


2. Czy wystarczy, że zarchiwizuję obecną bazę Sello i na nowym komputerze po zainstalowaniu Sello uruchomię je wybierając tę bazę?

Chcę założyć jeszcze jedno konto na Allegro i Sello dla innego asortymentu. W firmie chciałbym mieć jeden komputer z wersją serwerową + jeden komputer z wersją kliencką Sello przy stanowisku dla pracownika tylko z widocznymi zakładkami DO PACZEK i DO WYSŁANIA.

3. Jak (krok po kroku) okroić Sello z zakładek i cyferek, których nie chcę udostępniać pracownikowi? Podczas uruchamiania komputera pracownika będzie on musiał też uruchomić Subiekta na swoim komputerze?


4. Czy żeby obsługiwać transakcje w Sello z danego konta Allegro będę musiał każdorazowo wybierać to konto, które mnie interesuje?


5. Czy mając dwa konta Allegro i dwie licencje Sello jest możliwa praca na jednej bazie, w tym sensie, że na jednym komputerze wybieram jedno konto Allegro i na nim pracuję, a na drugim pracownik klika drugie konto i obsługuje transakcje z drugiego konta Allegro?

Z góry dziękuję za podpowiedzi. :)
 

Link to postu

1. O to lepiej zapytać na forum Subiekta

2. Jeśli baza Subiekta się zmieni to nie należy jej podłączać do Sello, bo w nowej bazie Subiekta będą zupełnie inne identyfikatory towarów, kontrahentów i dokumentów a Sello identyfikuje je po identyfikatorach właśnie. Skutek będzie taki, że wszystko się pomiesza. Można odłączyć Sello od Subiekta przyciskiem - spowoduje to wyczyszczenie w Sello tych identyfikatorów i wtedy można podpiąć to do nowej bazy Subiekta - ale to spowoduje, że towary najprawdopodobniej się podublują (będą miały inne identyfikatory). Najlepiej rozpocząć na nowej czystej bazie Sello i pobrać sobie towary z Subiekta.

3. Generalnie podstawowa ścieżka to zabranie uprawnień do różnych rzeczy w słowniku użytkowników. Konstrukcja Sello jest oparta na konstrukcji Subiekta GT więc da się usunąć moduły oraz zakładki z programu w pliku Sello.xml (można poszukać na forum informacji o tym pliku). Usuwanie modułów nie jest jednak przez nas testowane i jako takie nie figuruje jako funkcja programu, można zatem powiedzieć, że to taka nieudokumentowana możliwość. Zapewne zadziała, ale może mieć jakieś nieoczywiste konsekwencje. Uruchamianie Subiekta nie jest konieczne, natomiast Sello przeprowadzając operacje w Subiekcie uruchamia go w tle - konieczne są zatem uprawnienia nadane w Subiekcie aby wykonać czynności typu wystawienie dokumentu.

4. Konto wybiera się w menu po prawej stronie. Od tego co tam jest wybrane zależy, co jest wyświetlone na listach.

5. Tak, każde uruchomione Sello ma niezależnie ustawiany kontekst konta z którym się pracuje.

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
8 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

1. O to lepiej zapytać na forum Subiekta

Zgoda, tyle tylko, że nie mam możliwości tworzenia wątków na forum Subiekta, a tutaj większość też korzysta z Subiekta.

8 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

2. Jeśli baza Subiekta się zmieni to nie należy jej podłączać do Sello, bo w nowej bazie Subiekta będą zupełnie inne identyfikatory towarów, kontrahentów i dokumentów a Sello identyfikuje je po identyfikatorach właśnie. Skutek będzie taki, że wszystko się pomiesza. Można odłączyć Sello od Subiekta przyciskiem - spowoduje to wyczyszczenie w Sello tych identyfikatorów i wtedy można podpiąć to do nowej bazy Subiekta - ale to spowoduje, że towary najprawdopodobniej się podublują (będą miały inne identyfikatory). Najlepiej rozpocząć na nowej czystej bazie Sello i pobrać sobie towary z Subiekta.

Czyli - załóżmy - ręcznie lub nie tworzę odpowiedniki kartotek w nowym Subiekcie, wrzucam na stan fakturą zakupową ze starej firmy, oznaczam jako "do serwisów aukcyjnych" i pobieram do Sello. A co z ustawieniami Sello i aukcjami? Chciałbym, żeby wszystko, co mam w obecnym Sello było na nowym komputerze. Wystarczy, że zrobię archiwizację Sello i zgram plik na nowym komputer? A Subiekt na nowej bazie? :)

8 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

3. Generalnie podstawowa ścieżka to zabranie uprawnień do różnych rzeczy w słowniku użytkowników. Konstrukcja Sello jest oparta na konstrukcji Subiekta GT więc da się usunąć moduły oraz zakładki z programu w pliku Sello.xml (można poszukać na forum informacji o tym pliku). Usuwanie modułów nie jest jednak przez nas testowane i jako takie nie figuruje jako funkcja programu, można zatem powiedzieć, że to taka nieudokumentowana możliwość. Zapewne zadziała, ale może mieć jakieś nieoczywiste konsekwencje. Uruchamianie Subiekta nie jest konieczne, natomiast Sello przeprowadzając operacje w Subiekcie uruchamia go w tle - konieczne są zatem uprawnienia nadane w Subiekcie aby wykonać czynności typu wystawienie dokumentu.

Gdzieś przeczytałem, że ktoś właśnie tak okroił z całych modułów Sello dla stanowiska, które obsługuje pracownik i wszystko śmiga. Z chęcią to przetestuję. Gdzie w Subiekcie GT nadać takie uprawnienia?

Link to postu
13 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

tyle tylko, że nie mam możliwości tworzenia wątków na forum Subiekta, a tutaj większość też korzysta z Subiekta.

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3094.html

13 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Wystarczy, że zrobię archiwizację Sello i zgram plik na nowym komputer?

W zasadzie tak. Dodatkowo można za pomocą programu serwisowego wyczyścić ewentualne stare, niepotrzebne w tej bazie dane.

13 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

ktoś właśnie tak okroił z całych modułów Sello dla stanowiska, które obsługuje pracownik i wszystko śmiga

To w zasadzie wystarczy w pliku Sello.xml usunąć/zakomentować wybrane wiersze odnoszące się do modułów oraz zakładce w Sello. Ewentualnie można stworzyć kopię tego pliku i w nim wprowadzić modyfikacje i zrobić skrót do uruchamiania Sello z parametrem wskazującym na ten plik jako plik konfiguracyjny.

 

14 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Gdzie w Subiekcie GT nadać takie uprawnienia?

Zapewne w słowniku personelu.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 3.08.2020 o 09:36, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli baza Subiekta się zmieni to nie należy jej podłączać do Sello, bo w nowej bazie Subiekta będą zupełnie inne identyfikatory towarów, kontrahentów i dokumentów a Sello identyfikuje je po identyfikatorach właśnie.

Pisząc o identyfikatorach towarów w Subiekcie miałeś na myśli SYMBOL? Siedzę właśnie nad tym i już zgłupiałem. :) 
Przy uruchomieniu Sello na nowym komputerze (po przeprowadzce) kliknąłem "Dearchiwizuj..." i zaznaczyłem wcześniej zgrany plik z poprzedniego komputera. Sello się uruchomiło, wszystko jest ok - są towary, aukcje i ustawienia (które trzeba zmienić). Jest też aktualna licencja. Zaleciłeś, żeby Sello uruchomić na nowej bazie, czyli na pierwszym ekranie kliknąć "Nowa", wtedy jednak muszę ponownie połączyć Sello z kontem Allegro i wprowadzić klucz licencyjny (mam wykupiony jeszcze jeden). 

Podłączyłem jednak nowa bazę Subiekta i po połączeniu z Sello faktycznie towary się zdublowały - pomimo takich samych nazw i takich samych symbolów. I teraz pytanie: nie mam tych towarów dużo, więc nie będzie dla mnie problemem usunięcie tych towarów, które wgrały się razem z dearchiwizacją starej bazy Sello, wtedy  pozostaną tylko te zaciągnięte z nowego Subiekta, ale czy kolumny Na aukcjach/Liczba aukcji/W transakcjach mają tylko charakter informacyjny? Czy jak w zakładce TOWARY będą już tylko TOWARY z nowej bazy Subiekta (z uzupełnionymi stanami magazynowymi) to będą  tożsame z tymi podpiętymi do aukcji? Czy wtedy wszystko będzie grało? Jeśli wrzucę na stan, to kolumna ILOŚĆ zapewne się zmieni bo połącznie z Subiektem jest, pytanie tylko czy jak zaczną spływać zamówienia, to Sello będzie wiedzieć, że to ten TOWAR, o który chodzi. Please, help! :)

skrin.JPG

Link to postu

@Bartosz Rosa W Sello kliknąłem "Zmień", ale podpiąłem właśnie nową bazę Subiekta. Sęk w tym, że musze rozpocząć na nowej bazie Subiekta, ponieważ na nowy komputer chcę przenieść tylko nieznaczną część towarów, w poprzedniej bazie jest duży bałagan i kilkanaście tysięcy pozycji. Jak to ugryźć? 

Link to postu

Chciałem się pobawić w ręczne powiązanie towarów. Podczas próby usunięcia towarów z Sello otrzymałem komunikat, że nie można usunąć towarów powiązanych z aukcjami. Usunąłem zatem powiązania z aukcji. Podczas kolejnej próby usunięcia towarów Sello twierdzi, że nie można usunąć towaru używanego w TRANSAKCJACH. I teraz pytanie: czy wystarczy, że usunę transakcje z zakładki DO PACZEK, powiążę na nowo aukcje z towarami i wtedy  za pomocą WYŚLIJ/ODBIERZ pobierając transakcje (aukcje) wrócą one z powrotem do zakładki DO PACZEK?

Link to postu
Dnia 26.09.2020 o 03:39, Zdzisław Bal napisał:

Pisząc o identyfikatorach towarów w Subiekcie miałeś na myśli SYMBOL?

Nie, o identyfikatorach bazodanowych - pierwsza kolumna z tabelach np kh_Id w kh__Kontrahent.

Dnia 26.09.2020 o 03:39, Zdzisław Bal napisał:

Na aukcjach/Liczba aukcji/W transakcjach mają tylko charakter informacyjny?

Są one wyliczane na żywo z dostępnych aktualnie danych w bazie.

Dnia 26.09.2020 o 03:39, Zdzisław Bal napisał:

Czy jak w zakładce TOWARY będą już tylko TOWARY z nowej bazy Subiekta (z uzupełnionymi stanami magazynowymi) to będą  tożsame z tymi podpiętymi do aukcji?

Nowa baza Subiekta to zupełnie inne identyfikatory (bazodanowe), więc jeśli baza Sello stara zostanie przepięta na zupełnie inną bazę Subiekta (nawet z "tymi samymi" towarami) to identyfikatory nie będą się zgadzać i towar A w Sello będzie połączony z towarem X w Subiekcie. Spowoduje to oczywiście problem przy wystawianiu dokumentów.

Najkorzystniej jest albo usunąć powiązania wszelkie (usuwając połączenie z Subiektem) i połączyć na nowo - ale tutaj trzeba by było przepiąć towary ręcznie lub automatycznie poleceniem SQL, które np sparuje towary Sello i Subiekta po symbolu.

10 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

i wtedy  za pomocą WYŚLIJ/ODBIERZ pobierając transakcje (aukcje) wrócą one z powrotem do zakładki DO PACZEK?

Jeśli pobierzesz ponownie to brakujące transakcje pojawią się ponownie - pod warunkiem, że są jeszcze dostępne w Allegro - ale zakładam, że chodzi raczej o świeże zamówienia więc powinny być.

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Najkorzystniej jest albo usunąć powiązania wszelkie (usuwając połączenie z Subiektem) i połączyć na nowo - ale tutaj trzeba by było przepiąć towary ręcznie lub automatycznie poleceniem SQL, które np sparuje towary Sello i Subiekta po symbolu.

Przepiąć towary ręcznie, tzn.? W którym miejscu można usunąć powiązanie z Subiektem? Podpiąłem już nową bazę Subiekta (muszę działać na nowej, ponieważ mniej roboty będzie z nową, niż czyszczenie starej), więc teraz pozostaje ręczne podpięcie towarów i chyba wszystko będzie już na nowym komputerze działać jak należy. Czy laik poradziłby sobie z tym automatycznym poleceniem SQL? :)

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli pobierzesz ponownie to brakujące transakcje pojawią się ponownie - pod warunkiem, że są jeszcze dostępne w Allegro - ale zakładam, że chodzi raczej o świeże zamówienia więc powinny być.

Tak, chodzi o świeże zamówienia. Więc zrobię tak i zobaczę, co z tego wyjdzie - powinno działać. 

Link to postu
20 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Przepiąć towary ręcznie, tzn.?

Funkcją Powiąż z Subiektem GT w towarach.

20 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Czy laik poradziłby sobie z tym automatycznym poleceniem SQL? :)

Jeśli zna trochę SQLa to tak :).

No to szybki tutorial, jak można to zrobić :). Nie był testowany na różnych przypadkach, więc może nie uwzględniać jakichś warunków brzegowych.

Pierwsza sprawa to trzeba orientować się w strukturze danych. Towary w Sello znajdują się w tabeli it__Item. Wyciągnijmy zatem z niej nazwę, symbol, oraz identyfikator bazodanowy towaru powiązanego z Subiekta:

select it_Name, it_symbol, it_ExternalItemId from it__item

Wykonanie polecenia spowoduje wyświetlenie tych danych.

Następnie, wyciągnijmy analogiczne dane z Subiekta GT, dane towarów znajdują się w tabeli tw__Towar. Skąd to wiadomo? Z dokumentacji bazy danych między innymi. Dla Sello dokumentacja publikowana jest z każdą pełną wersją.

I tutaj uwaga, nie wiem czy program serwisowy będzie w stanie wykonać tego typu polecenie, ale Microsoft SQL Server Management Studio potrafi - zakładając, że obie bazy są na jednym serwerze, do którego są te same dane logowania (np. autoryzacja Windows).

select tw_id, tw_nazwa, tw_symbol from [subiekt_01_09].dbo.tw__towar

gdzie zamiast subiekt_01_09 należy wpisać nazwę bazy Subiekta GT. Ten zapis powoduje, że serwer SQL połączy się z bazą subiekta (pomimo, że polecenia wykonywane są w kontekście bazy Sello) i wyciągnie z niej dane towaru.

Następnym krokiem będzie porównanie danych w obu bazach, korzystając np. z pola Symbol - który zakładamy, że jest taki sam w bazie Sello jak i w bazie Subiekta.

select it_Name, it_symbol, it_ExternalItemId, tw_id, tw_Symbol, tw_Nazwa from it__item 
join [subiekt_01_09].dbo.tw__Towar on tw_Symbol = it_Symbol

Polecenie to pobiera dane towaru z Sello i próbuje dopasować (join on tw_Symbol = it_Symbol) symbole z obu baz. Jeśli takie dopasowanie znajdzie to do wyników dołącza identyfikator towaru Subiekta, jego symbol oraz nazwę.

Jeśli towary spięte są prawidłowo, to identyfikator w kolumnie it_ExternalItemId będzie taki sam jak tw_Id

obraz.png.1be176a6f0460b7969df772257e2b66d.png

Jeśli towary w Sello pochodzą z importu z innej bazy Subiekta, to tutaj będzie rozjazd identyfikatorów. Aby poprawić problem należy w bazie Sello zmienić ten it_ExternalItemId na identyfikator tego samego towaru (po symbolu) ale w nowej bazie, czyli na tw_id.

Do modyfikacji danych używane jest polecenie update. I tutaj zaczyna być groźnie, ponieważ w tym momencie można już sobie uszkodzić dane, pomieszać je, lub poprawić. Dlatego na tym etapie zalecam wykonanie kopii zapasowej bazy. Gdyby coś poszło nie tak, to będzie można ją przywrócić do stanu poprzedniego.

update it__Item set it_ExternalItemId = (select tw_Id from [subiekt_01_09].dbo.tw__Towar where tw_symbol = it_symbol )

Dzięki temu poleceniu do każdego towaru w Sello, do pola it_ExternalItemId zostanie przypisany identyfikator tw_Id pobrany z bazy Subiekta, gdzie symbol w subiekcie (tw_Symbol) będzie taki jak symbol towaru w Sello (it_Symbol).

Oczywiście, po zmianie można zweryfikować poleceniem porównującym czy identyfikatory się wyrównały.

Więc jeśli ktoś się czuje na siłach może spróbować w ten sposób - na własną odpowiedzialność.

  • Dziękuję 1
Link to postu

@Bartosz Rosa - dziękuję z góry w imieniu przyszłych korzystających z tego tutorialu, ja niestety nie skorzystam, bo jestem noga w tym temacie. ?

Usunąłem transakcje z zakładki DO PACZEK, bo sądziłem, że to wystarczy, ale nie wystarczyło, bo podczas próby usunięcie towarów, Sello na to nie pozwala. Co z tym fantem zrobić? Szkoda mi tej starej bazy Sello, bo mam wszystko ustawione pod siebie. Nie chcę zaczynać na nowej.
 


To mnie nie pociesza. Bartku, prosta, wydawałoby się, sprawa: stara baza Sello + nowa baza Subiekta, chcę tylko podpiąć towary z nowej bazy Subiekta do trwających aukcji (zrobić to np. w nocy) i od rana obsługiwać już transakcje. A ja nadal stoję, niestety, w miejscu. 

Chciałem zaznaczyć wszystkie transakcje, kliknąć DEL i je usunąć, to samo z aukcjami - wtedy Sello chyba w końcu pozwoli usunąć towary. Niestety, nie można zbiorczo usunąć transakcji z zakładki wszystkie - dlaczego? Nawiasem mówiąc, wiele by ułatwiło umiejscowienie gdzieś w panelu w każdej zakładce przycisku "zaznacz wszystko".

Bez tytułu.png

Link to postu
6 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Niestety, nie można zbiorczo usunąć transakcji z zakładki wszystkie - dlaczego?

Usuwane transakcji raczej nie jest typowym działaniem więc zbiorczego usuwania nie ma.

 

6 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

wiele by ułatwiło umiejscowienie gdzieś w panelu w każdej zakładce przycisku "zaznacz wszystko".

Ctrl+A :)

Niestety aby usunąć jakieś dane w bazie trzeba pozbyć się wszystkich elementów które są powiązane. Towary użyte w aukcjach, transakcjach i paczkach nie mogą zostać usunięte, bo narusza to integralność danych. Można też spróbować usunąć dane za pomocą programu serwisowego.

  • Dziękuję 1
Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Niestety aby usunąć jakieś dane w bazie trzeba pozbyć się wszystkich elementów które są powiązane. Towary użyte w aukcjach, transakcjach i paczkach nie mogą zostać usunięte, bo narusza to integralność danych. Można też spróbować usunąć dane za pomocą programu serwisowego.

Ok, czyli w programie serwisowym zaznaczyć transakcje starsze niż i dzisiejsza data i wtedy się usuną, a następnie paczki już z poziomu Sello z modułu PACZKI > WSZYSTKIE? ?

5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Ctrl+A :)

Głowa-dupa! ?

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
4 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

czyli w programie serwisowym zaznaczyć transakcje starsze niż i dzisiejsza data i wtedy się usuną, a następnie paczki już z poziomu Sello z modułu PACZKI > WSZYSTKIE? ?

Program serwisowy usuwa też paczki (wszystkie dane które zależą od usuwanych danych).

2 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

czy wystarczy ctrl + A > "Usuń powiązanie z towarem"?

O ile działa ta funkcja dla zbiorczego zaznaczenia.

  • Dziękuję 1
Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Program serwisowy usuwa też paczki (wszystkie dane które zależą od usuwanych danych).

Ok, spróbuję w wolnym czasie. Na nowej bazie nie zależy mi na starych transakcjach/paczkach - będę je miał zarchiwizowane na starym komputerze.

2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

O ile działa ta funkcja dla zbiorczego zaznaczenia.

Tak, działa. 

Link to postu

I znów... Czy to jest, do cholery, sytuacja patowa? To koło wzajemnych zależności? Dlaczego, pomimo czyszczenia bazy przez program serwisowy, te pieprzone transakcje i paczki nadal są w Sello? Od tygodnia stoję z tym w miejscu! Po każdej wymianie wpisów i moim zamiarze wykonania danych czynności sądziłem, że w końcu uda mi się rozwiązać mój problem.

fdsfsd.png

adasdas.png

tyuyy.png

Link to postu
9 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Usunąłem historię transakcji i paczek, a one nadal są w zakładkach.

Operacja była przeprowadzona na pewno na właściwej bazie? Choć już na screenie widać, że po czyszczeniu historii i tak zostanie tyle samo. Czy zmiana daty np. na dzisiaj coś zmienia w tym dolnym szarym pasku?

8 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

To koło wzajemnych zależności?

Wzajemnej nie, ale aby usunąć element stojący na początku zależności trzeba pozbyć się wszystkich, które z niego wynikają. Generalnie program nie był tworzony z myślą o tym aby usuwać z niego wszystko, stąd nie ma "udogodnień" z tym związanych, zwłaszcza, aby robić to hurtowo.

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Operacja była przeprowadzona na pewno na właściwej bazie? Choć już na screenie widać, że po czyszczeniu historii i tak zostanie tyle samo. Czy zmiana daty np. na dzisiaj coś zmienia w tym dolnym szarym pasku?

Tak, na pewno na właściwej, mam 3 bazy - SELLO (ta, z której chcę usunąć transakcje), Sello (nowa) i Sello kopia z wersji 1.35. Zainstalowana najnowsza wersja Sello. Zmiana daty nie skutkuje żadnymi zmianami. 

Link to postu

@Bartosz Rosa, robię taki myk: towary w Sello mam oczywiście zdublowane, łatwo jednak odróżniam te, które są z nowej bazy Sgt, ponieważ mają zerowy stan (i inne statystyki), nadaję im zbiorczo cechę "Nowa baza Sgt". Powiązania starych towarów z aukcjami usunięte. Jadę ręcznie i podpinam dany towar z listy z cechą "Nowa baza Sgt". I teraz pytanie - jak mam rozumieć ten komunikat? Z zakładki DO PACZEK usunąłem wszystkie transakcje i jak po operacji wiązania TOWAR-AUKCJA pobiorę transakcje, to będą one już skojarzone z nowymi towarami, a w tym dymku chodzi o wszystkie inne, już zrealizowane?

sello3232.jpg

Link to postu
Dnia 3.10.2020 o 22:03, Zdzisław Bal napisał:

jak mam rozumieć ten komunikat?

To jest tylko informacja. Sello nie sprawdza w tym momencie czy są jakieś transakcje do danej aukcji. Jeśli jakieś transakcje są to w nich towary nie zostaną podmienione (w dowolnym stanie, nawet w trakcie realizacji czy nowe). Dla nowych pobranych po połączeniu aukcji z towarem będą w transakcjach już towary kartotekowe.

Dnia 3.10.2020 o 22:47, Zdzisław Bal napisał:

Ten błąd to chyba skutek usuwania transakcji.

Czy pojawia się on cyklicznie czy wystąpił tylko raz?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...