Skocz do zawartości

Polecane posty

Dzień dobry,

poproszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu.

Robiąc zestaw rozliczeniowy do  ZUS tworzy się w komplecie RPA, problem w tym że nie powinno dodawać tej deklaracji bo nie mamy wypłat dot. zeszłego roku.

Sprawdziłam i do RPA pobiera kwotę dofinansowania do pakietu Medicover oraz ekwiwalent za pranie odzieży dla wszystkich tych pracowników którzy mają taki składnik.

Nie są to składniki, które powinny być w RPA. Kwota pojawia się w rubryce RPA w polu III D - Kwota przychodu wypłaconego w danym miesiącu obok  wynagrodzenia za .......

Każdy pracownik ma w umowie zaznaczony znacznik generuj  ZUS RPA, bo przecież gdy dla przykładu pojawi się wynagrodzenie za grudzień danego roku wypłacone w styczniu roku następnego do powinno wówczas wygenerować się RPA,.

Nie mam pomysłu gdzie jest coś źle zaznaczone i dlaczego  tworzy do tych kwot RPA, czy to może dlatego że jest pomniejszane o dni choroby a powinno być........

Mam też wątpliwość czy dobrze zostało zaznaczone że ten składnik wchodzi do GUS?

Identycznie ustawione są parametry przy ekwiwalencie za pranie, który również zaciąga do RPA.

 

obraz.png.8b7d78be206d9c6d24a5d0ac594f7814.png

obraz.png.a741b9946a37588414d3c2ef6c24b36b.png

Link to postu

Problem wynika z tego, że w wliczanie do podstaw składek ZUS jest ustawione na "pomniejszonej o dni choroby" (swoją drogą ciekawe dlaczego tak właśnie jest to ustawione), a sama wartość składnika (choć nie widać tego na Pani pierwszym obrazku) prawdopodobnie jest pomniejszana za czas absencji zasiłkowych. Właśnie takie składniki mają trafiać do RPA w sekcji III D.

Naszym błędem jest, że trafiają tam także składniki (tak ustawione), które w ogóle do składek nie wchodzą - naprawimy to oczywiście.

W Pani przypadku wystarczy zmienić sposób wchodzenia do składek ZUS na "w kwocie wyliczonej".

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...