Skocz do zawartości

Pobrania - Faktury - od netto vs od brutto

Polecane posty

Witam Was po dłuższej nieobecności :)

Dzisiaj rozliczając miesiąc zauważyłem pewne niezgodności w kwotach pobrań. Korzystamy z emszmala i kilkanaście pobrań nie zostało rozliczonych. Porównując wartości tych samych faktur w sello oraz w subiekcie są one różne o kilka groszy.

 W subiekcie mamy ustawione parametry wystawiania dokumentów: paragony od brutto, faktury od netto.

Problem jest następujący: 

W sello wystawiając "dokumenty końcowe" nawet przy fakturach, wystawia od bruttto. Natomiast gdy pracownik korzysta z "dokument końcowy" to faktura jest wystawiana od netto. Stad później różnice na dokumentach. 

@Bartosz Rosa,

@HotKey . - oznaczam bo o ile dobrze pamiętam tez korzystasz z emszmala i pełna księgowość.

Link to postu

Hej @Kaczor . Nigdy nie miałem takiego problemu w Szmalu. Sprawdź jak robisz faktury do paragonu bo tutaj możesz mieć różnicę, jak walisz paragon, to jest jedno zaokrąglenie, potem poprawiasz fakturą do paragonu na innym zaokrągleniu. U mnie nigdy taki problem nie wystąpił a już to tyle lat pracuje, moim zdaniem kwestia tuningu ustawień Subiekta.

Link to postu

@Bartosz Rosa - tak po cichu na to liczyłem, że wraz z nowym sychro wszelkie niedoskonałości zostaną poprawione :) 

@HotKey . już wiem czemu Ci dobrze liczy :) My natomiast bazujemy na wystawianiu cen od netto. Głównie działamy b2b i standardem jest posługiwanie się cenami netto. Allegro to tylko mały dodatek.

Dziękuję Wam za info :) Na chwilę obecną pozostaje pamiętać, by przy pojedynczym wystawianiu faktur, zmieniać wyliczenie cen "od brutto"

Link to postu
16 godzin temu, Kaczor . napisał:

wraz z nowym sychro wszelkie niedoskonałości zostaną poprawione

Nie wiem czy wszystkie i czy od razu, ale na pewno postaramy się zrealizować wiele nazbieranych sugestii :), które w starym synchronizatorze nie były już wdrażane ze względu na tworzenie nowego.

 

Link to postu
21 godzin temu, Kaczor . napisał:

 

@HotKey . już wiem czemu Ci dobrze liczy :) My natomiast bazujemy na wystawianiu cen od netto. Głównie działamy b2b i standardem jest posługiwanie się cenami netto. Allegro to tylko mały dodatek.

Ustaw sobie faktury normalne na NETTO

a

faktury detaliczne (te do paragonu) na BRUTTO:

Subiekt rozróżnia te dwa rodzaje faktur:

image.png.087701ac3bf63a15dec2a76976b0ef71.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...