Skocz do zawartości

Schematy dekretacji

Polecane posty

Dzień dobry

Witam wszystkich na forum. Właśnie poustawiałam sobie schematy importu, aby faktury z ewidencji VAT zaksięgować na konta. Zrobiłam tak jak było w e-pomoc i za cholerę mi nie idzie . Mam komunikat 
  Błąd    Brak schematu importu dla dokumentu, jego kategorii, sposobu rozliczania VAT lub rodzaju zwrotu detalicznego

Jak coś wiem będę wdzięczna za podpowiedź

 

Link to postu

 

Witam

schematy pobrałam takie , które jak doczytałam mogę sobie ustawić i modyfikować na jakie konta księgowe  ma schemat przenieść do księgi

S    Źródło    Nazwa    Typ dokumentu    Kategoria    Rejestr księgowy    Ewidencja VAT    Rodzaj zakupów    FW    Rozlliczenie Vat
Aktywny    handlowe i magazynowe    FS schemat standardowy    Faktura sprzedaży    (dowolna)    RS    Tak        (brak)    (Dowolna)
Aktywny    handlowe i magazynowe    FS schemat standardowy kasy fiskalne    Dokument fiskalny    Sprzedaż    RSK    Tak        (brak)    (Dowolna)
Aktywny    handlowe i magazynowe    FS schemat standardowy marża    FM Faktura VAT marża    Sprzedaż    RSM    Tak        (brak)    (Dowolna)
Aktywny    handlowe i magazynowe    FZ schemat standardowy    Faktura zakupu    Zakup    RKK    Tak    Kosztowe    (brak)    (Dowolna)
A chcę zrobić import do księgi handlowej.

Link to postu
15 godzin temu, Małgorzata Szreder napisał:

S    Źródło    Nazwa    Typ dokumentu    Kategoria    Rejestr księgowy    Ewidencja VAT    Rodzaj zakupów    FW    Rozlliczenie Vat
Aktywny    handlowe i magazynowe    FS schemat standardowy    Faktura sprzedaży    (dowolna)    RS    Tak        (brak)    (Dowolna)
Aktywny    handlowe i magazynowe    FS schemat standardowy kasy fiskalne    Dokument fiskalny    Sprzedaż    RSK    Tak        (brak)    (Dowolna)
Aktywny    handlowe i magazynowe    FS schemat standardowy marża    FM Faktura VAT marża    Sprzedaż    RSM    Tak        (brak)    (Dowolna)
Aktywny    handlowe i magazynowe    FZ schemat standardowy    Faktura zakupu    Zakup    RKK    Tak    Kosztowe    (brak)    (Dowolna)
A chcę zrobić import do księgi handlowej.

Skoro chce Pani wykonać import dokumentów z "ewidencji VAT", to należy zdefiniować schematy dla tych dokumentów, a nie dokumentów "handlowe i magazynowe", które pochodzą z Subiekta - w typie dokumentu należy wybrać "Ewidencje VAT sprzedaży"/"Ewidencje VAT zakupu". 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...