Skocz do zawartości

Błędy w tworzeniu paczek api Inpost

Polecane posty

Witajcie, 

 

Pewnie zdarza się Wam często gęsto, że wysyłacie paczki do utworzenia i wyskakuje błąd, w rzeczywistości paczka została utworzona po sprawdzeniu w managerze na stronie inpost, ponowna wysyłka paczki z sello tworzy kolejną paczkę za którą naliczana jest opłata, pytałem kiedyś czy można w sekcji wyślij/odbierz -> dostawcy paczek -> odbierz pobrać informację zwrotną o takiej paczce która została w rzeczywistości utworzona, żeby nie skutkowało to dublowaniem opłat za paczkę? może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać? 

 

I czekamy niecierpliwie na ten nowy synchronizator byle szybko ?

Link to postu
23 minuty temu, Łu kasz napisał:

pytałem kiedyś czy można w sekcji wyślij/odbierz -> dostawcy paczek -> odbierz pobrać informację

Tak, należy w takim wypadku.

Poza tym ważny jest status paczki nadany w InPoście - on wiele mówi o stanie paczki. On też się pobiera jak powyżej.

Ostatecznie: zaglądnięcie do InPostu co tam napisali.

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

On też się pobiera jak powyżej

Myślę że nie masz racji, jeśli sello za pierwszym razem wyrzuci błąd w tworzeniu paczki, pomimo że zostaje utworzona - po kliknięciu ponownym odbierz w dostawcach paczek, status nie zaktualizuje się - widnieje ona cały czas jako nieutworzona i przy ponownym tworzeniu tej samej albo innych paczek zostanie utworzona ponownie na te same dane i inpost naliczy podwójnie opłatę - moje pytanie brzmiało czy dałoby się właśnie w ten sposób w sekcji odbierz dostać informację zwrotną na temat paczki która widnieje w sello jako nie utworzona żeby zapobiec takim dublom 

Link to postu
Dnia 17.08.2020 o 07:19, Bartosz Rosa napisał:

A jaki jest wtedy status tej przesyłki w kolumnie STATUS w paczkach?

Pusto, tak jak gdyby paczka w ogóle się nie utworzyła, po ponownym pobraniu danych z inpost nic się nie zmienia, a w rzeczywistości w MP na stronie jest utworzona paczka z właściwym symbolem paczki, takim jak w sello 

Link to postu
Dnia 24.08.2020 o 07:10, Bartosz Rosa napisał:

Nie ma żadnego statusu w paczce? W przypadku paczkomatów powinien tam być co najmniej status "czeka na utworzenie w systemie". Czy na pewno weryfikowana jest kolumna STATUS a nie kolumna S w paczce?

Sory, oczywiście "pusto" oznaczało dla mnie, oczekuje na utworzenie - z tego powodu udaje się utworzyć ją drugi raz pomimo tego, że została już wcześniej stworzona, oczywiście mówię o sekcji "STATUS" 

Link to postu

Nie wiem czy ostatnie modernizacje w inpost mogłby mieć  coś wspólnego z tym, ale na razie od około tygodnia błąd nie miał miejsca - wcześniej pojawiał się prawie zawsze tylko w momencie kiedy inpost miał problem z wolnym działaniem menadżera lub kiedy w ogóle MP nie udawało się otworzyć w przeglądarce

Link to postu

Niebawem w Allegro pojawi się nowa możliwość nadawania przesyłek, będzie ona również dostępna w Sello - tam sposób tworzenia przesyłek uwzględnia problem z wielokrotnym ich tworzeniem - przynajmniej na linii Sello - Allegro. Można będzie spróbować przepiąć się na tę platformę. Samo API InPostu nie posiada takiego wbudowanego rozwiązania i trzeba je realizować innymi sposobami. Nie wiem czy da się odpytać w ogóle API o stworzone przesyłki nie mając ich identyfikatorów - a w tym przypadku Sello tych identyfikatorów właśnie nie dostaje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...