Skocz do zawartości

Powielanie aukcji na 1.36

Polecane posty

W wersji 1.36 zniknęła opcja podczas zbiorczego powielania  aukcji opcja wystaw na 3 , 5 , 7 lub do wyczerpania . 

Wystawiam np 60 rodzajów kabli na 12 kont które maja taki sam tytuł . 

Dawnej na koncie A wystarczył mieć je w przygotowanych np do wyczerpania dać CTRL + W i wybrać wystaw ponownie na 3 dni 

Wówczas w przygotowanych na koncie A w przygotowanych pojawiały się  aukcje które były do wyczerpania i z opcją 3 dni ,

Te 3 dniowe wystarczyło tylko zbiorczymi przenieść na konto B i tak powielać aż każde konto allegro dostanie te aukcje . 

W tym momencie nie ma takiej opcji , utrudnia to również to że gdy aukcje mają taki sam tytuł trzeba je ręcznie wybierać . 

Pomyślcie coś o powielaczach , np powiel aukcje z konta A na konto B . C . D lub jeżeli jest taka możliwość przywrócicie w najbliższej wersji chociaż wystaw ponownie na 3 dni :( 

  • Lubię to 1
Link to postu
Dnia 21.08.2020 o 13:50, 4S_ MARKET napisał:

Te 3 dniowe wystarczyło tylko zbiorczymi przenieść na konto B i tak powielać aż każde konto allegro dostanie te aukcje .

Nie byliśmy świadomi, że takie triki są stosowane do powielania na inne konta. Rozumiem, że bardziej przydatna była by funkcja powielania z wybraniem na jakie konto niż przywrócenie obejścia z ustawianiem liczby dni?

Dnia 21.08.2020 o 14:13, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

+ opcja PRZENIEŚ DO INNEJ BAZY SELLO

To już wyższa szkoła jazdy :), bo Sello musiało by umieć łączyć się do dwóch różnych baz (a nie wiem na ile framework na to pozwoli), albo mieć wystawione API do realizacji takich funkcji.

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie byliśmy świadomi, że takie triki są stosowane do powielania na inne konta. Rozumiem, że bardziej przydatna była by funkcja powielania z wybraniem na jakie konto niż przywrócenie obejścia z ustawianiem liczby dni?

To już wyższa szkoła jazdy :), bo Sello musiało by umieć łączyć się do dwóch różnych baz (a nie wiem na ile framework na to pozwoli), albo mieć wystawione API do realizacji takich funkcji.

Bardziej myślałem o opcji: zapisz aukcję ze zdjęciami na dysku / pobierz zapisaną aukcję z dysku.

Albo szablony do aukcji. Towar i tak musi być w Subiekcie drugiej bazy.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
11 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie byliśmy świadomi, że takie triki są stosowane do powielania na inne konta. Rozumiem, że bardziej przydatna była by funkcja powielania z wybraniem na jakie konto niż przywrócenie obejścia z ustawianiem liczby dni?

Potrzeba była matką wynalazku aczkolwiek funkcja w aukcjach przygotowanych powiel na inne konto była by super :) i jak by się udało to dodać jeszcze do wrześniowego update.

 

Dnia 21.08.2020 o 14:13, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

opcja PRZENIEŚ DO INNEJ BAZY SELLO

co do Marcina to w tym momencie mam postawiona bazę do przerzutu na inne bazy sello . Czyli W bazie migracja mam konto firmy 1 z bazy a i konto 1 z bazy b . Pobieram trwające z bazy a i powielam je na konto 1 bazy B . Na bazie B pobieram aukcje trwające :) i tak to sobie przerzucam :) szło z tym żyć dopóki nie wyleciał własnie ten trik do powielania :)

Link to postu
3 minuty temu, 4S_ MARKET napisał:
Dnia 21.08.2020 o 14:13, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

opcja PRZENIEŚ DO INNEJ BAZY SELLO

co do Marcina to w tym momencie mam postawiona bazę do przerzutu na inne bazy sello . Czyli W bazie migracja mam konto firmy 1 z bazy a i konto 1 z bazy b . Pobieram trwające z bazy a i powielam je na konto 1 bazy B . Na bazie B pobieram aukcje trwające :) i tak to sobie przerzucam :) szło z tym żyć dopóki nie wyleciał własnie ten trik do powielania

Ciekawe. Ale mam pytania: zakładam taki układ, że masz 2 firmy = 2 bazy (1 i 2) + baza 3 do przenoszenia?

Co się dzieje z autoryzacjami kont gdy uruchomiona jest np. baza 1+2? albo 1+2+3 naraz?

Chyba że nigdy nie uruchamiasz bazy 3 gdy jakaś inna jest uruchomiona?

Może czegoś do końca nie rozumiem?

Link to postu

Dokładnie jest tak jak myślisz mam w sumie nawet 3 firmy  i 

 

Konto 1 z firmy A jest dawca aukcji  w bazie migracji .

Pozostałe konta allegro w bazie migracji to po jednym koncie z każdej innej firmy

I tak to sobie przenoszę. Co do autoryzacji robię tak już od dwóch lat i nic się nie dzieje , wszystkie bazy mam odpalone w jednym momencie i nie ma nigdy żadnych problemów  

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...