Skocz do zawartości
Forum użytkowników
Łu kasz

Nowy dział sello nowa funkcja ZWROTY

Polecane posty

Byłby super, proponowałem to swego czasu. Niestety liczba zmian na Allegro jest tak ogromna, że Producent Oprogramowania wszystkie siły zużywa na bieżące sprawy. Np teraz produktyzacja oraz wznawianie ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu

Podniosę priorytet, aczkolwiek... drugi post :|.

Opiszcie tutaj swoje potrzeby, ewentualnie wizję pracy z taką zakładką - jak przyjdzie na nią czas to postaramy się je uwzględnić.

  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu

No super byłyby wstępnie: 

-Oznaczenie zwrotu jako wykonany bo na allegro w tej sekcji zwroty wiszą i tyle, ja osobiście tam nie zaglądam w ogóle nigdy 
-Przeniesienie do sekcji zwrotu wpłatności przez payu lub podgląd danych konta bankowego klienta z formularza zwrotu 
-Wystąpienie o zwrot prowizji za przyjęty zwrot (nawet bardzo podobnie jak w sekcji transakcji, ja często często korzystam z tej funkcji) 


Może ktoś jeszcze ma jakieś trafne spostrzeżenia? może wypowie się ktoś więcej na temat przydatności dla niego w/w zakładki jeśli miałaby kiedyś taka powstać

 

Udostępnij ten post


Link to postu

- otworzenie zwrotu detalicznego lub korekty fv w Subiekcie

- oznaczanie korekty fv "potwierdzony jej odbiór" - zwrot pieniędzy

- wybór reklamacja/odstąpienie/anulowanie (do statystyk) (po zaznaczeniu automatycznie przenosi to jako powód do zwrotu/korekty)

- automatyczny email z korektą fv do klienta

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie da się ukryć, że obecny model zwrotów (czyli tak naprawdę ptaszek "paczka zwrócona) z Sello pochodzi chyba z początków programu. W tym czasie dużo się zmieniło i faktycznie odświeżenie by się przydało a najlepiej przebudowa.

Na pewno zwrot częściowy trzeba dorobić. Kolejna sprawa zakładka z listą zwrotów i statusami paczek do tych zwrotów. I w przypadku oznaczenia paczki jako zwróconej usuńcie komunikat "czy usunąć dokument końcowy" - jak się US dowie, że zachęcacie do tego ludzi... 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Dnia 10.09.2020 o 10:28, Tomek - massur napisał:

Nie da się ukryć, że obecny model zwrotów (czyli tak naprawdę ptaszek "paczka zwrócona) z Sello pochodzi chyba z początków programu.

Ja z tej funkcji nie korzystam, bo można sobie mocno namieszać. Klikając zwrot paczki transakcja pojawia się ponownie w "do paczek". Przez to pracując na kilku stanowiskach jednocześnie może się zdarzyć, że towar zostanie ponownie wysłany.

Według mnie zwroty powinny być raczej połączone z transakcją a nie z paczką. Potrzebny jest stan transakcji "zwrócona" (bo "anulowana" to u nas zazwyczaj transakcje, które nie zostały nigdy opłacone. W tej chwili radzimy sobie notatkami i cechami transakcji, ale to jest amatorskie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Reasumując - w dobie darmowego zwrotu SMART stały się owe zwroty codziennością w niemal każdej firmie a w części to plaga stanowiąca 1/3 wysyłanych paczek. Sprawny i praktyczny mechanizm do obsługi jest więc kluczowy.

Bartek - macie może jakąś wstępną koncepcje na kiedy moglibyśmy liczyć na zmiany w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu

Nie, obecnie pracujemy nad innymi funkcjami. Dlatego poprosiłem Was o przedstawienie swoich potrzeb, abyśmy to mogli przeanalizować i zaproponować jakieś rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu

Ale pytasz o kształt nowego modułu? Bo z tego co jest żadnego półśrodka chyba nie da się zrobić.

Na pewno jak pisał M. K.  trzeba ów zwrot odnosić do transakcji a nie do paczki (ta zawrócona/nieodebrana to swoją drogą).

Na pewno do ugryzienia zwrot prowizji, zwrot wpłaty i korekta dokumentu końcowego - te 3 statusy zwrotów byłyby potrzebne. Zwroty powinny być oddzielnym tworem (coś jak paczka lub transakcja), który mógłby być spięty i z Allegro i z chociażby paczkomatami - bo to najpopularniejszy sposób zwrotów, u innych nie musi tak być.

  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu

Na początek chodzi o to aby zebrać Wasze potrzeby. Wtedy będziemy myśleć jak to ubrać w przydatne rozwiązanie, jakieś konkretne funkcje itp.

Udostępnij ten post


Link to postu

Tak jak koledzy poprzednicy piszą.

Najlepiej jakby była osoby dział: Zwroty, który by działał na zasadzie transakcji.

Jak klient wybiera zwrot w Allegro, wtedy taki zwrot jest pobierany jak transakcja. Zawierałby on status oczekuje na wysłanie od klienta oraz odebrany. Taki zwrot zawierałby również dane o towarze jaki jest zwracany, jego ilość, przyczyna zwrotu oraz załączony dokument.

Zwrot byłby przypisany do tansakcji tak jak paczka.

Jeżeli klient chciałby znów aby wysłać paczkę, wtedy można by zrobić funkcję "Stwórz paczkę na podstawie zwrotu".

Udostępnij ten post


Link to postu

Dokładnie tak 🥳, osobna sekcja zwroty i tam parę potrzebnych informacji na temat statusu, z tym że obawiam się iż nie będzie możliwe zaciągnięcie statusu paczki ze zwrotem tj. nadana, w trakcie, odebrana bo chyba allegro nie wypluwa tam w żadnej formie numeru paczki, jedynie numer zwrotu którego chyba nie sposób powiązać z paczką? 

Udostępnij ten post


Link to postu

Skomplikowana sprawa. Na szybko widział bym to tak:

 

ZWROTY

 

ZWROTY ALLEGRO

zgłoszone zwroty

zwrot odebrany - czyli zwrócona paczka/transakcja w dniu jej przyjęcia przez nas na magazyn zyskuje wpis z datą zwrotu

zwrócono należność i sposób zwrotu, tak/nie

wystąpiono i przyznano zwrot prowizji - tak/nie

zarchiwizowane

 

ZWROTY COD

zwrot odebrany - czyli zwrócona paczka w dniu jej przyjęcia przez nas na magazyn zyskuje wpis z datą zwrotu

ile dni od zwrotu

powód zwrotu

wystąpiono i przyznano zwrot prowizji - tak/nie

zarchiwizowane

 

ZWROTY PACZEK OPŁACONYCH

zwrot odebrany - czyli zwrócona paczka w dniu jej przyjęcia przez nas na magazyn zyskuje wpis z datą zwrotu (np. nieodebrane z paczkomatu)

ile dni od zwrotu

notatki - co zrobiono z paczka (np. kontakt z klientem / klient dopłaci za wysyłkę / brak kontaktu / oczekuje na odebranie w siedzibie firmy etc....)

wystąpiono i przyznano zwrot prowizji - tak/nie

 

 

to tylko nieuporządkowany szkic...

Udostępnij ten post


Link to postu

×