Skocz do zawartości

Ustawienie schematów

Polecane posty

witam

mam pytanka ?

Czy ktoś może mi podesłać przykładowe przypisanie kont w schematach ewidencji sprzedaży vat i zakupu jak mam rozbudowany plan kont. Jak przypiszę 4?? lub 7?? to mi nie idzie, ponieważ chciałabym mieć możliwość wybrania odpowiedniego konta księgowego.

Założyłam sobie np. trzy rejestry np. sprzedaży, czy do tych trzech mogę mieć jeden schemat ,czy dla każdego osobno, a jak osobno to jak ustawić te schematy aby wybrany dokument z ewidencji vat sprzedaż trafił do dobrego rejestru w księdze? coś źle robię ??

Z góry dziękuję

Link to postu
8 godzin temu, Małgorzata Szreder napisał:

Jak przypiszę 4?? lub 7?? to mi nie idzie, ponieważ chciałabym mieć możliwość wybrania odpowiedniego konta księgowego.

Konto wskazane w schemacie dekretacji musi być kontem na ostatnim poziomie analitycznym. Wyjątek stanowią tylko te konta i typy dokumentów, dla których tworzony jest schemat, dla których możliwe jest określenie analityki na podstawie kartoteki.

 

8 godzin temu, Małgorzata Szreder napisał:

Założyłam sobie np. trzy rejestry np. sprzedaży, czy do tych trzech mogę mieć jeden schemat ,czy dla każdego osobno, a jak osobno to jak ustawić te schematy aby wybrany dokument z ewidencji vat sprzedaż trafił do dobrego rejestru w księdze? coś źle robię ??

Jeden schemat może mieć określony tylko jeden rejestr. Można zdefiniować wiele schematów dla danego typu dokumentu źródłowego pod warunkiem, że zbiory kryteriów wyboru będą rozłączne. W praktyce oznacza to, że tworzy się osobne schematy dla danej kategorii dokumentu, a samą kategorię można przypisać w dokumencie źródłowym.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...