Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją do 1.63 SP2 HF1

Polecane posty

Po aktualizacji Subiekta GT do 1.63 SP2 HF1 (z wersji 1.60) należy przeprowadzić konwersję bazy danych i w tym momencie pojawia się poniższy błąd:

"błąd podczas przetwarzania bazy danych upewnij się że zainstalowany jest pakiet sql 2005 backward compatibility"

Oczywiście pakiet jest zainstalowany, był również przeinstalowywany - bezskutecznie. Próbowaliśmy aktualizacji z 2 komputerów klienckich jak i serwera (Windows server 2012).
Co ciekawe nawet przy próbie stworzenia nowej bazy instalacja się wykrzacza (Subiekt się zamyka bez jakichkolwiek błędów).

Do momentu aktualizacji wszystko działało prawidłowo. Baza jest postawiona na SQL Server 2017 Express. Dla testów sprawdziliśmy czy uda się postawić nową bazę na SQL Server 2014 i o dziwo zadziałało bez problemów.

Sello (aktualizowane w zeszłym tygodniu) w dalszym ciągu łączy się z bazą i działa prawidłowo.


Wygląda to jakby był problem z komunikacją między Subiektem na SQL Serverem 2017 Express.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy ktoś ma najnowszą wersję Subiekta i działa ona na SQL Server 2017 Express?
Może ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną całej sytuacji?

Link to postu
1 godzinę temu, Jakub *** napisał:

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Każdy serwisant, wiele razy.

 

1 godzinę temu, Jakub *** napisał:

Czy ktoś ma najnowszą wersję Subiekta i działa ona na SQL Server 2017 Express?

Biorąc pod uwagę popularność programów Insertu w takiej konfiguracji pracuje już grube tysiące użytkowników, ale sprawdziłem - w mojej testowej instalacji nowy podmiot założył się bez problemu.

 

1 godzinę temu, Jakub *** napisał:

Może ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną całej sytuacji?

Bardzo ogólny opis problemu, podejmowanie działań, które z założenia nie mogą się udać, wykonywanie testów, które nic nie wnoszą i są tylko stratą czasu sugerują, że przyczyn może być wiele, od typowych, najczęściej popełnianych błędów jak odłączanie kopii baz danych po konwersji, poprzez niepoprawnie zainstalowany serwer SQL (server collation) po uszkodzone komponenty BC2005 (logi serwera SQL) i kto wie co jeszcze. Jeśli mam zgadywać to proszę sprawdzić pierwsze trzy sugestie i zamieścić zrzuty ekranu z tymi informacjami, jeśli nie pomoże to zalecam kontakt ze swoim serwisantem.

Link to postu

Opis problemu jest ogólny, ponieważ nie ma żadnych innych błędów. Czy może Subiekt ma gdzieś jakieś logi, o których nie wiem?

Jeśli chodzi o zasugerowane problemy:

Cytat

odłączanie kopii baz danych po konwersji

Do konwersji nawet nie dochodzi. Baza ma się skonwertować po aktualizacji Subiekta, ale właśnie pojawia się opisany we wcześniejszym poście błąd.

 

Cytat

niepoprawnie zainstalowany serwer SQL (server collation)

Niestety nie wiem jak to sprawdzić, choć byłby to dziwne, że serwer pracuje od dłuższego czasu poprawnie i teraz miałby się okazać, że coś jest błędnie zainstalowane

 

Cytat

uszkodzone komponenty BC2005 (logi serwera SQL)

j/w do konwersji w ogóle nie dochodzi. W logach nic nie ma. Jest tylko podłączenie do bazy i rozłączenie - nie wykonują się żadne operacje.

Link to postu
4 minuty temu, Jakub *** napisał:

Opis problemu jest ogólny, ponieważ nie ma żadnych innych błędów.

Nie, to nie powód - nie podał Pan informacji o które poprosiłem, nie podał ich Pan nawet po mojej prośbie...

 

5 minut temu, Jakub *** napisał:

Czy może Subiekt ma gdzieś jakieś logi, o których nie wiem?

Skrót do logu z konwersji  znajduje się w folderze  "Moje dokumenty->InsERT GT", ścieżka do niego pojawia się w programie po nieudanej konwersji. Poza tym są logi serwera SQL, systemu operacyjnego no i można też sprawdzić jakie dokładnie operacje program wykonuje na serwerze SQL i w systemie operacyjnym.

 

6 minut temu, Jakub *** napisał:
Cytat

odłączanie kopii baz danych po konwersji

Do konwersji nawet nie dochodzi. Baza ma się skonwertować po aktualizacji Subiekta, ale właśnie pojawia się opisany we wcześniejszym poście błąd.

Ale ja NIE piszę o aktualnej konwersji tylko poprzedniej, udanej, podczas której utworzyła się kopia bezpieczeństwa. Chyba, że jest to pierwsza aktualizacja programu na tym serwerze ?

 

7 minut temu, Jakub *** napisał:
Cytat

niepoprawnie zainstalowany serwer SQL (server collation)

Niestety nie wiem jak to sprawdzić,

To należy się dowiedzieć - pierwszy wynik wyszukiwania w Google: https://codingsight.com/collation-in-sql-server/ - lub jak sugerowałem zlecać takie usługi komuś, ktoś wie co robi.

 

9 minut temu, Jakub *** napisał:

choć byłby to dziwne, że serwer pracuje od dłuższego czasu poprawnie i teraz miałby się okazać, że coś jest błędnie zainstalowane

Takie sytuacje nie są dziwne, spotykam się z nimi regularnie, jeśli coś zostanie skonfigurowane niepoprawnie, jeśli nie wykonuje się operacji konserwacyjnych, czy też zostanie uszkodzona fizycznie baza danych to problem nie musi ujawnić się od razu, może to się stać dopiero po miesiącach/latach, najczęściej właśnie podczas aktualizacji programu - warto też sprawdzić czy baza danych nie jest fizycznie uszkodzona (dbcc checkdb).

 

12 minut temu, Jakub *** napisał:
Cytat

uszkodzone komponenty BC2005 (logi serwera SQL)

j/w do konwersji w ogóle nie dochodzi.

Ja ciągle nic nie wiem - nie wiem do jakiego momentu dochodzi proces aktualizacji, a konwersja jest kolejnym krokiem po wykonaniu kopii bezpieczeństwa. Nie wiemy też nawet w jaki sposób następuje logowanie do serwera SQL ?

 

15 minut temu, Jakub *** napisał:

W logach nic nie ma.

Nie stosuje się Pan do moich sugestii - prosiłem o zamieszczenie logów, abym mógł sam to ocenić, nie wiem co to znaczy "nic nie ma", logi serwera SQL nigdy nie są puste, są tam co najmniej informacje o starcie serwera SQL i baz danych.

 

17 minut temu, Jakub *** napisał:

Jest tylko podłączenie do bazy i rozłączenie - nie wykonują się żadne operacje.

Skąd takie informacje ? Można to tylko sprawdzić proflerem, jeśli prześledził Pan komunikację programu z serwerem SQL to proszę zamieścić trace'a. 

Link to postu
  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...