Skocz do zawartości

(Sfera) Dysponowanie towaru z konkretnej dostawy

Polecane posty

Witam

Chciałbym poprzez sferę GT wybrać towar z konkretnej dostawy i umieścić go na dokumencie sprzedaży. Uruchomienie odbywa się na bazie demo z aktywnym niebieskim i czerwonym plusem oraz sferą. Wersja 1.63 SP2 HF1.

Analizując log aplikacji wszystko przebiega prawidłowo: w toku procesowania dokumentu wyszukiwany jest towar który umieszczany jest na dokumencie (poprawnie), są nadawane mu podstawowe informacje (stawka vat, cena, inne - wszystko poprawnie) ale problem pojawia się przy próbie zadysponowania towaru z konkretnej dostawy. Teoretycznie cały proces przebiega poprawnie: zaczynam od wywołania SuDokumentyManager.PodajDostepneDostawy, dostaję prawidłowe dane o dostawach, odnajduję pozycję po kodzie i w momencie jej znalezienia wywołuję Dysponuj. Po wykonaniu PodajDyspozycje() otrzymuję prawidłowo wybraną dostawę.

I teraz pojawia się problem: dokument jest dalej procesowany, zapisany - żadnych błędów, wszystko przechodzi. Ale w GT nie widać wybranej przeze mnie dostawy (screen) - tak jakby funkcja Dysponuj w ogóle jej nie przypisała.

Czy ktoś mógłby potwierdzić występowanie tego problemu? Wybór towaru wykonuję na bazie dokumentacji sfery a jedyną różnicą jest to, że pomijam funkcję WyswietlDyspozycje, ponieważ jest to aplikacja konsolowa i nie wyświetla żadnych okien dla użytkownika.

Michał

Capture1238.PNG

Link to postu

Zmieniłem ustawienia uruchomienia tak aby wyświetlić okna GT przed zapisem. Na screenie 1240 widać dostawy w dyspozycji po wykonaniu metody Dysponuj - i jest to prawidłowe, wybrana jest dostawa z kodem SMARTFON_2 w cenie nabycia 970 PLN.

Screen 1241 to widok całego dokumentu dodawanego przez sferę - przed zapisem. Tutaj również widać, że wybrana jest poprawnie dostawa z kodem SMARTFON_2, cena nabycia 970.

Natomiast po zapisie pozycja dokumentu wygląda jak na screenie w poprzednim poście - nie ma widocznej wybranej dostawy, ale cena nabycia ustawiona na 980 PLN sugeruje, że GT wybrało dostawę z kodem SMARTFON_1, której cena nabycia to właśnie 980. Co więcej, jeśli na takiej pozycji spróbuję ręcznie z poziomu GT zadysponować towar, to otrzymam rezultat jak na screenie 1242 - Subiekt automatycznie wpisze mi kod dostawy SMARTFON_1.

Capture1240.PNG

Capture1241.PNG

Capture1242.PNG

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...