Skocz do zawartości

Okres wyczekiwania na chorobowe

Polecane posty

Proszę o informację co należy zaznaczyć, aby u nowo zatrudnionego pracownika, który nie przepracował miesiąca, a przyniósł zwolnienie chorobowe GT pokazało okres wyczekiwania a nie wynagrodzenie chorobowe, które mu się nie należy. W umowie o pracę na zakładce ZUS zaznaczyłam "Pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia/zasiłku chorobowego po 30 dniach pracy" - i nie zadziałało?

Link to postu
  • Dnia 3.09.2020 o 14:30, Monika Kucharczyk napisał:

Proszę o informację co należy zaznaczyć, aby u nowo zatrudnionego pracownika, który nie przepracował miesiąca, a przyniósł zwolnienie chorobowe GT pokazało okres wyczekiwania a nie wynagrodzenie chorobowe, które mu się nie należy. W umowie o pracę na zakładce ZUS zaznaczyłam "Pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia/zasiłku chorobowego po 30 dniach pracy" - i nie zadziałało?

Proszę mi powiedzieć jaka jest to wersja programu? Mam rozumieć, że program mimo tego ustawienia naliczył temu pracownikowi wynagrodzenie chorobowe?

Link to postu
46 minut temu, Kamil Goleń napisał:

Proszę mi powiedzieć jaka jest to wersja programu? Mam rozumieć, że program mimo tego ustawienia naliczył temu pracownikowi wynagrodzenie chorobowe?

Wersja 1.63 SP2 HF1. Myślała że program sam wyłapie że pracownik nie przepracował miesiąca. Moje ustawienie nie zadziałało, a nie próbowałam jeszcze ustawić kodu 151 w świadczeniach i przerwach za radą Michaliny. 

Link to postu
  • 3 lata później...

Problem jak u P. Moniki - powyżej. Zatrudniłam pracownika, który przed upływem 33 dni zachorował. A więc za czas niezdolności do pracy nie przysługuje mu ani zasiłek chorobowy, ani wynagrodzenie chorobowe. Powinien na liście płac wyświetlić się okres oczekiwania z wartością 0,00 zł. a się nie pokazuje. W umowie o pracę zaznaczyłam jak wyżej. Co jeszcze trzeba zaznaczyć aby GT widział okres wyczekiwania?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...