Skocz do zawartości

Serwer lokalny i zewnętrzny

Polecane posty

Dzień dobry.

Walczę od jakiegoś czasu ze zdalnym dostępem do serwera w mojej firmie. Problem polega na tym, że mam prywatny, do tego zmienny adres IP i dynamiczne dns nie zadzałają.

Wpadłem na pomysł postawienia bazy danych na jakimś hostingu ze zdalnym dostępem do bazy, ale ta baza musiałaby być zsynchronizowana z  bazą na serwerze lokalnym w firmie. 

Komputery w firmie łączyłby się z serwerem lokalnie, a komputery handlowców łączyłby się do bazy na hostingu, serwer lokalny zaś zsynchronizowany byłby z bazą danych na hostingu. 

Czy coś takiego jest wykonalne na subkiekcie GT? A może znacie Państwo inne rozwiązanie tego problemu. 

 

Link to postu
24 minuty temu, Sylwester Kurzawa napisał:

Walczę od jakiegoś czasu ze zdalnym dostępem do serwera w mojej firmie.

Ale po "walczyć" zamiast skorzystać z wiedzy i doświadczenia kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień ? Większość dostawców programów Insertu posiada takie kompetencje lub jest w stanie kogoś polecić.

 

24 minuty temu, Sylwester Kurzawa napisał:

Czy coś takiego jest wykonalne na subkiekcie GT?

Nie, nie jest możliwe.

 

24 minuty temu, Sylwester Kurzawa napisał:

A może znacie Państwo inne rozwiązanie tego problemu. 

Tak, rozwiązanie to: VPN.

ps.

Inne rozwiązanie do przeniesienie danych na serwer zewnętrzny i praca zdalna przez wszystkich.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Pierwsze co zrobić to zmienić umowę na internet na stały IP. To nie jest duża różnica w kosztach a jakikolwiek rozwiązania dużo łatwiej wdrążać.

Ja przerabiałem różne rozwiązanie podłączanie się zdalnie i nie warto iść po kosztach, co nie znaczy że musi być drogo.

Zainwestuj w dodatkowe oprogramowanie dla handlowców która łączy się z bazą danych. Poziom cenowy, za takie oprogramowanie, jest różne. Na pewno nie tak drogo byś nie mógł to pokryć jeżeli już masz handlowców pracując dla siebie.

Niech handlowiec skupia się na sprzedaży a nie na denerwowania się jak ma wbijać zamówienie albo że to trwa za długo itd.

 

 

Link to postu
18 godzin temu, Edwin J napisał:

Pierwsze co zrobić to zmienić umowę na internet na stały IP.

Tak, proszę spróbować to zrobić na przykład w Play.

 

18 godzin temu, Edwin J napisał:

To nie jest duża różnica w kosztach

Nie lepiej różnicę tę przeznaczyć na przykład na usługi serwisowe/konsultacje ?

 

18 godzin temu, Edwin J napisał:

a jakikolwiek rozwiązania dużo łatwiej wdrążać

Ogólnie nie jest to prawdą, kiedy mamy już spięty VPN to przecież NIE posługujemy się już adresami publicznymi tylko lokalnymi, a VPN konfiguruje się raz.

 

18 godzin temu, Edwin J napisał:

Ja przerabiałem różne rozwiązanie podłączanie się zdalnie i nie warto iść po kosztach, co nie znaczy że musi być drogo.

Nie jest żadną tajemnicą, że najlepiej sprawdza się pulpit zdalny, przerabianie innych rozwiązań kończy się tylko startą czasu/dodatkowymi kosztami, no chyba, że ktoś dysponuje po obu stronach szybkimi i stabilnymi łączami.

 

18 godzin temu, Edwin J napisał:

Zainwestuj w dodatkowe oprogramowanie dla handlowców która łączy się z bazą danych. Poziom cenowy, za takie oprogramowanie, jest różne. Na pewno nie tak drogo byś nie mógł to pokryć jeżeli już masz handlowców pracując dla siebie.

Niech handlowiec skupia się na sprzedaży a nie na denerwowania się jak ma wbijać zamówienie albo że to trwa za długo itd.

Rozwiązania do potrzeb, a potrzeby nie zostały przedstawione. 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...