Skocz do zawartości

Problem z wydrukiem FV na drukarce

Polecane posty

Hej, jako, że pojawiła sie aktualizacja subiekt, a chciałem zaoszczędzić trochę miejsca chciałem zacząć drukować Faktury VAT na drukarce fiskalnej. Posiadam Posnet Temo Online. Ustawiłem wszystko według instrukcji, ale niestety pojawia się błąd: 
1    E    2009    Operacja nie została wykonana. Brak specyfikacji wydruku niefiskalnego.

 

Co robię źle? Jaką specyfikację mam określić i gdzie? 

Będę wdzięczny za pomoc. Załączam zrzuty 


 

image.png

screen1.JPG

screen2.JPG

Link to postu

Należało najpierw sprawdzić, czy posiadana drukarka obsługuje tę funkcjonalność - z tego co widać to nie: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4229,subiekt-nexo-lista-drukarek-fiskalnych-obslugujacych-wydruk-niefiskalny.html.

Z jakiego sterownika w ogóle Pan korzysta, gdyż model ten nie posiada jeszcze dedykowanego sterownika ?

Link to postu
9 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Należało najpierw sprawdzić, czy posiadana drukarka obsługuje tę funkcjonalność - z tego co widać to nie: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4229,subiekt-nexo-lista-drukarek-fiskalnych-obslugujacych-wydruk-niefiskalny.html.

Z jakiego sterownika w ogóle Pan korzysta, gdyż model ten nie posiada jeszcze dedykowanego sterownika ?

Co do sterownika - załączam: 

 

image.png.d2d4df4511ec7ca939d6240dc6cf51b0.png

 

Jeżeli chodzi o listę wydawało mi się, że jest to ta drukarka (jest bliźniacza): 

 

image.thumb.png.40050f5fd2fc4851124cb3fc5b6e4c32.png

Link to postu
21 godzin temu, MM N napisał:

Jeżeli chodzi o listę wydawało mi się, że jest to ta drukarka (jest bliźniacza): 

Nie, tak miało być, ale praktyka pokazała, że producenci wprowadzili wiele zmian i drukarki zwykłe NIE są bliźniacze z drukarkami online, natomiast są bliźniacze modele online danego producenta, co potwierdził ten przypadek.

 

21 godzin temu, MM N napisał:

Dodam, że na liście drukarek obsługujących NIP na paragonie też jej niby nie ma, a wydruk można wykonać. 

Spis urządzeń obsługujących numer NIP powstawał ponad rok temu i po prostu nie jest aktualny. Nie mniej ogólnie wiadomo, że funkcjonalność taką muszą posiadać wszystkie urządzenia homologowane od 2014 roku, a urządzenia online powstały w 2019 roku, innymi słowy, każde urządzenie online z założenia potrafi wydrukować numer NIP.

Aktualna jest natomiast lista obsługiwanych urządzeń w najnowszych sterownikach urządzeń.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Mam taką samą drukarkę fiskalną. Nr seryjny zaczyna się od BCN. Udało mi się wszystko powłączać w Subiekcie, ale przy wydruku występuje (zapewne) błąd połączenia z drukarką. Oczywiście tak jak kolega rozpoczynający wątek, dodałem TEMO HS na sterownikach TRIO ONLINE.

 

Jest do wyboru w wydrukach:

 

obraz.png.055d7747954008c21d573290fb9aa0ec.png

 

Podgląd wydruku faktury właściwy (jest to faktura do paragonu):

obraz.png.a9b82fb1df634947fba3f4c5488e4a0b.png

Błędy związane z drukarką:

obraz.png.71a144d6a00f41e53a4d5ed9e6817ed2.png

 

Czy jest na to sposób?

 

PS

 

obraz.png.f3cd5cc99200ff8b104efd40cc81ec69.png

obraz.png.209f1f83d79667db1c8a3bea36275b80.png

 

Link to postu
W dniu 4.01.2021 o 13:45, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Mam taką samą drukarkę fiskalną. Nr seryjny zaczyna się od BCN.

Czyli nie ma Pan tej samej drukarki fiskalnej.

 

Drukarka Posnet Temo HS FV EJ 1.01, którą Pan posiada, nie obsługuje wydruków niefiskalnych. Były one dostępne od wersji 1.02 (prefiks nr unikatowego BFL).

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
W dniu 9.01.2021 o 10:52, Jacek Izydorczyk napisał:

Czyli nie ma Pan tej samej drukarki fiskalnej.

 

Drukarka Posnet Temo HS FV EJ 1.01, którą Pan posiada, nie obsługuje wydruków niefiskalnych. Były one dostępne od wersji 1.02 (prefiks nr unikatowego BFL).

Czy można prosić o podpowiedź odnośnie Posnet Temo Online o prefiksie EAI i wersji 1.01. Czy gdzieś znajdę potwierdzenie, że obsługuje wydruki niefiskalne?

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Te serwery znam, ale nie znam opcji w kaspersky'm którą (i jak) trzeba odblokować...

Dokładnie nie odpowiem, ale tak ogólnie, to trzeba dodać wyjątek do zapory. A najlepiej, to zainstalować w moduł WiFi i nie bawić się w udostępnienie połączenia internetowego przez USB.

 

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Rozumiem, że prawidłowe połączenie z serwerem czasu jest obligatoryjne?

Raczej tak.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...