Skocz do zawartości

Problem z tworzeniem przesyłek inPost - Sello nie widzi paczek do wysłania

Polecane posty

Witam,

Mam problem  z tworzeniem przesyłek inPost - Sello nie widzi paczek do wysłania. Miałem 60 paczek do utworzenia numerów, dla połowy numery się utworzyły a dla polowy nie. Przy naciśnięciu wyślij/odbierz - dostawcy paczek- wyślij, pokazuje że jest 0 paczek do utworzenia, mimo iż dla 30 nie utworzyły się numery. Sprawdzałem też bezpośrednio w manager inPost i tam też są jako nie utworzone. Co mogę zrobić w tej sytuacji ?

Z góry dziękuje za pomoc

Link to postu
6 minut temu, Justyna Majka napisał:

Czy jak utworzę ponownie paczkę smartową to nie naliczy mi naliczy mi opłaty za kolejną paczkę zamiast utworzyć za 0zł?

Naliczy. 0 zł przysługuje tylko dla jednej paczki lub dla ilości przydzielonej do paczki SMART przez serwis.

 

Link to postu
41 minut temu, Justyna Majka napisał:

Ale przecież pierwsza paczka nie przeszła po API, nie dało się jej drukować, a ni ściągnąć.

Nie pisałaś o tym wcześniej... Podałaś, że "ponownie utworzysz" a nie pierwszy raz... ;)

Link to postu
5 godzin temu, Adam Klik napisał:

pokazuje że jest 0 paczek do utworzenia, mimo iż dla 30 nie utworzyły się numery

Przy pracy z systemami kurierskimi ważna jest kolumna STATUS w module paczek. Można z niej wyczytać w jakim stanie znajduje się obecnie przesyłka w systemie kurierskim (i czy w ogóle została tam utworzona).

Utworzenie przesyłki nie jest tożsame z nadaniem jej numeru nadawczego/wysyłkowego. Numer nadawany jest z lekkim opóźnieniem (kilka-kilkanaście sekund, zależnie od obciążenia serwerów kuriera).

Dlatego istotny tutaj jest status, który zapewne wskazywał na to, że przesyłki się utworzyły - dlatego Sello nie pokazywało tych "brakujących" do utworzenia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...