Skocz do zawartości

Fiskalizacja kod błędu 2062

Polecane posty

Każdy pierwszy paragon z rana ma bład fiskalizacji taki komunikat w rejestrze

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<DeviceOperation checksum="WBq0KxYY94IUPSiiK07LewWo5u0=" name="PrintReceipt"> <Begin startTime="2020-09-18T06:36:09.6243734+02:00"> <PrintReceiptArgs> <BusinessParamsWithValues systemType="System.Collections.Generic.Dictionary`2[[System.String, mscorlib, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089],[System.String, mscorlib, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089]]"> <BusinessParamsWithValues> <Parameter name="ReceiptType" value="simple"/> <Parameter name="ScavengeArticleName" value="replaceWithUnderscore"/> <Parameter name="ExecuteOperation" value="standard"/> <Parameter name="TrimArticleName" value="trimEnd"/> <Parameter name="PrintSystemNumber" value="yes"/> <Parameter name="PrintUnits" value="False"/> <Parameter name="PrintPaymentTerms" value="False"/> <Parameter name="PrintCashierName" value="auto"/> <Parameter name="PrintBuyerTaxId" value="True"/> <Parameter name="AdjustClock" value="true"/> <Parameter name="PrintItemDiscount" value="False"/> <Parameter name="AdjustPackageName" value="changeToNumber"/> <Parameter name="PrintExtraFees" value="true"/> <Parameter name="PrintItemDescription" value="false"/> <Parameter name="PrintSellerNameSurname" value="no"/> <Parameter name="PrintBuyerNameSurname" value="no"/> <Parameter name="PrintItemBarcode" value="False"/> <Parameter name="PrintCashierNameInFooterIfThereIsBuyerTaxId" value="true"/> <Parameter name="SideLengthOfSingleCodePoint" value="2"/> <Parameter name="DataColumnsNumberOfPdf417Code" value="1"/> <Parameter name="CodePrintOrientation" value="horizontal"/> <Parameter name="PrintItemClassificationCode" value="false"/> </BusinessParamsWithValues> </BusinessParamsWithValues> <Receipt systemType="InsERT.Devices.Core.OperationsData.FiscalPrinter.Receipt"> <Receipt> <SystemNumber>PA 13927/09/2020</SystemNumber> <BuyerTaxId/> <ExtraData> <Cashier/> <CRNumber/> </ExtraData> <Articles>

<Article><Quantity>1.000000</Quantity><Price>93.380000</Price><Value>93.380000</Value><Unit>szt</Unit><CustomFields><CustomField name="Description" value=" Zestaw stacja lutownicza WEP 937D + Chwytak Podnośnik do układów zwykły"/></CustomFields><Name>SET069 Zestaw stacja lutownicza WEP 937D +Chwytak</Name><Vat type="Numeric">0.23</Vat></Article> <Article><Quantity>1.000000</Quantity><Price>35.620000</Price><Value>35.620000</Value><Unit>szt</Unit><CustomFields><CustomField name="Description" value="I, B, K, 1.2D, 1.6D, 2.4D, 3.2D, 1C, 2C, 3C"/></CustomFields><Name>Komplet 2 10szt. grotów 900M silver</Name><Vat type="Numeric">0.23</Vat></Article> <Article><Quantity>1.000000</Quantity><Price>10.990000</Price><Value>10.990000</Value><Unit>szt</Unit><CustomFields><CustomField name="Description" value="termopasty"/></CustomFields><Name>AGT-044 Topnik TK 83 50ml</Name><Vat type="Numeric">0.23</Vat></Article>

</Articles> <PaymentTerms> <PaymentTerm name="Zapłacono przelewem" value="139.990000"/> </PaymentTerms> <CustomFields> <CustomField name="Description" value="Dotyczy: Grupa transakcji 18937/2020 dla: HorrorPL."/> </CustomFields> </Receipt> </Receipt> </PrintReceiptArgs> </Begin> <End endTime="2020-09-18T06:36:19.2009682+02:00"> <Result> <Errors> <DeviceError detailedDescription="Nie powiodło się wykonanie polecenia na urządzeniu." description="Błąd zgłoszony przez urządzenie"/> </Errors> <Warnings> <UndedicatedDriverWarning detailedDescription="Sprawdź czy i kiedy to urządzenie będzie obsługiwane na naszej stronie internetowej [http://www.insert.com.pl/]." description="Urządzenie [POSNET THERMAL XL2 13.03] nie pracuje na dedykowanym sterowniku." driversInfoPage="http://www.insert.com.pl/" currentDriverModelName="Thermal XL"/> </Warnings> <Data systemType="InsERT.Devices.Core.OperationsData.FiscalDeviceAndDocumentTickets" isNull="true"/> </Result> </End>

Link to postu

Proszę wykonać następujący scenariusz:

  1. Zastosować sterownik Thermal XL2 Online, obecnie użyty Thermal XL jest przeznaczony dla nieco starszej drukarki.
  2. Przesłać do naszej pomocy technicznej dane diagnostyczne, w których będzie zapis tego pierwszego uruchomienia. Dane proszę przesłać przez formularz kontaktowy, kontynuując korespondencję z firmą InsERT pod numerem zgłoszenia INS-513828.
Link to postu

Po analizie przesłanych informacji stwierdziliśmy, że połączenie jest nawiązywane prawidłowo, ale drukarka nie odpowiada. 
Prawdopodobnie urządzenie po dłuższym czasie bezczynności przechodzi w stan czuwania i przy pierwszej próbie połączenia nie odpowiada, a jedynie przechodzi w stan gotowości.

Wysłaliśmy w tej sprawie pytanie do firmy Posnet i czekamy na odpowiedź.

Link to postu

Proszę opisać jak wygląda ten „poranny” scenariusz.

  1. Drukarka pozostaje włączona na noc, czy jest wyłączana po zakończeniu dnia?
  2. Drukarka ma ustawione automatyczne wyłączanie po zadanym okresie bezczynności?
  3. Komputer w nocy jest włączony, czy wyłączony?

Odpowiedź z Posnet jest niejasna, żeby dopytać o szczegóły chciałbym najpierw poznać jakie Pan wykonuje operacje.

Link to postu

Problem wstępnie rozwiązany. Komputer korzystał z SUZ innego komputera który był wyłączany. Ta opcja była analizowana ale dostawałem błędne informacje. Teraz komputer korzysta z SUZ na serwerze. Jakoś udało mi się dojść do tej funkcji jak ustawić to na serwerze. Ale mam problem. Jeden paragon drukuje bez problemu ale np 10 jako fiskalizacja już nie komunikat brzmi brak domyślnej drukraki fiskalnej, należy ustawić drukarkę fiskalną w kontekście. Nie mogę sobie przypomnieć gdzie to ustawić ....

Link to postu

dzięki, u mnie w tym polu nie moge nic wybrać. Na ten moment mocno skupiony zauważyłem ze na krótko pojawia się pole nie masz uprawnień do wybrania drukarki. 

 

kojejny wczesny poranek i bład fiskalizacji z tym że pragon wychodzi. Wszystko jest jakby na tip top z tym że błąd fiskalizacji

05_10.zip

Link to postu
28 minut temu, Robert Mazurek napisał:

kojejny wczesny poranek i bład fiskalizacji z tym że pragon wychodzi. Wszystko jest jakby na tip top z tym że błąd fiskalizacji

05_10.zip 22 B · 1 download

Plik jest pusty, co oznacza, że został pobrany z konfiguracji, która nie jest używana. W poprzednim zgłoszeniu okazało się, że to jednak nie ten SUZ, o którym Pan myślał…
Wydaje mi się, że nadszedł czas na precyzyjne zweryfikowanie architektury. Jak to będzie jasne, to i przyczyny problemów łatwiej będzie Panu znaleźć.

Link to postu

Jest serwer i komputery klienckie. Wcześniej miałem trochę ustawione na opak bo dostałem złe informacje na temat działania suz od pomocy technicznej. Teraz wiem jak działa suz więc komputer klient ma podane korzystanie z Suz serwera. Nie  wiem czy to dobrze, prosze o poprawę

Edytowane przez Robert Mazurek
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...