Skocz do zawartości

Zawieszone Sello podczas tworzenia paczek (1.36)

Polecane posty

Wczoraj zaktualizowaliśmy Sello z 1.35 do 1.36 i dzisiaj podczas tworzenia paczek Sello je utworzyło (bo na gridzie zniknęły transakcje) ale potem Sello dalej pracowało (kręcące się kółeczko kursora) ale w trybie "brak odpowiedzi" (nie dało się nic kliknąć). Dla 20 paczek trwało to tak jakies 3-minuty. Po odwieszeniu Sello zaświeciło się na zielono "synchronizacja serwisów aukcyjnych" czyli chyba chodzi o wysyłanie statusów zamówień do Allegro.

Problem polega na tym, że jak puszcze w poniedziałek tworzenie paczek dla 1500 transakcji to będę czekać ponad 3,5-godziny. Da się to jakoś ogarnąc?

Link to postu
19 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Zobacz, czy wyłączenie wysyłania statusu transakcji w parametrach wysyłania i odbierania > zakładka TRANSAKCJE jakoś wpływa na to. Po wyłączeniu zrestartuj Sello.

No teraz Sello się nie zawiesza po tworzeniu paczek. Zastanawiam się dlaczego Sello się w takim momencie zawiesza, że nie da się nic zrobić zamiast zmianę statusów wysyłać "po cichu w tle" żeby dało się korzystać z interfejsu. Zastanawia mnie również czy jakieś statystyki Allegro nie spadną mi jeżeli nie będę zmieniać statusów zamówień w Allegro.

Link to postu
21 minut temu, maniootek • napisał:

Zastanawia mnie również czy jakieś statystyki Allegro nie spadną mi jeżeli nie będę zmieniać statusów zamówień w Allegro.

Co do statystyk to nie wiem, ale czy klienci nie będą mogli Ci namieszać w transakcjach "w realizacji", bo jeśli w Allegro będą jako "nowe" to mogą w nich coś zmieniać lub anulować... Tak mi się wydaje.

Link to postu

Jak mogą coś zmienić? Jak np. jest już opłacone i wybrana forma wysyłki i adres to już chyba się nie da nic zmienić?

Anulowanie póki co mamy wyłączone. Wiem, że wkrótce anulowania nie będzie dało się wyłączyć i będzie dostępna dla wszystkich kupujących i wtedy zmiana statusu na "w realizacji" będzie już istotne. Stąd pytanie do Sello  - skoro zmiana statusu na "w realizacji" jest tak naprawdę najbardziej istotna to czy dało by się w przyszłej aktualizacji dorobić opcję wyboru jakie statusy mają być aktualizowane w Allegro przez Sello? Ustawił bym sobie wtedy, żeby tylko ten status (w realizacji) był ustawiany a pozostałe (np. Wysłane) już nie.

 

Link to postu
Dnia 17.09.2020 o 09:39, maniootek • napisał:

Zastanawiam się dlaczego Sello się w takim momencie zawiesza, że nie da się nic zrobić zamiast zmianę statusów wysyłać "po cichu w tle" żeby dało się korzystać z interfejsu.

Podejrzane to jest, bo statusy są wysyłane w tle. Jedyne co robi główny wątek obsługujący interfejs graficzny to zleca zadanie dla wątku roboczego. Nie powinno dochodzić do zawieszenia interfejsu w takim wypadku. Czy jest to u Ciebie powtarzalne na dowolnych paczkach? W wersji 1.35.1 dodaliśmy nawet opóźnienie wysyłania tych statusów o 10s, bo były zgłoszenia, że coś się ten mechanizm koliduje z tworzeniem paczek - mimo, że nie powinien, bo nie zapisuje on nic w paczkach ani transakcjach.

 

Dnia 18.09.2020 o 14:37, maniootek • napisał:

Ustawił bym sobie wtedy, żeby tylko ten status (w realizacji) był ustawiany a pozostałe (np. Wysłane) już nie.

Samo wysłanie statusu to jest błysk, kilkadziesiąt milisekund. Problem tutaj musi leżeć gdzieś, być może, na dostępie do danych, które przytyka serwer i wtedy UI też się zawiesza na próbie odświeżenia np listy transakcji.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...

Ja do tej pory miałem wyłączoną synchronizację statusów w Allegro i wyłączyłem możliwość anulowania zakupu ale od 1 lipca już nie da się tego wyłączyć i będę musiał zmieniać statusy choćby tylko na "W trakcie realizacji", żeby zablokować możliwość anulowania zamówienia. Co może mi Sello w tej kwestii zaoferować? Da się ustawić, że jak tworzę dokument lub jak zamówienie tylko wpada do sello to zmienia się ten status? Nie chcę zmieniać innych statusów tylko ten jeden (chce ograniczyć czas potrzebny na realizację zamówień bo wysyłka statusów u mnie dość długo trwa).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...