Skocz do zawartości

Filtrowanie ofert po "Cecha towaru" z SGT - brak danych

Polecane posty

Do szybkiego odszukania i rozdzielenia na liście ofert Towarów i Kompletów przypisałem w SGT cechę "Towar" i "Komplet" do odpowiednich kartotek.

Sello ma teraz opcję filtrowania o Cechach, więc można rozgraniczyć oferty. Niestety dla cechy "Towar" Sello często zwraca pustą listę. W mojej ocenie przez długi czas oczekiwania na odpowiedź. Po kilku próbach udaje się uzyskać wyniki. Jest ich ponad 8 tys.

 

Co ciekawe, wyświetlenie wszystkich ofert bez filtrowania zajmuje kilka sekund, a z filtrowaniem... nie wiem ile bo nie miałem tyle cierpliwości żeby siedzieć i patrzeć na Sello :) Po powrocie do programu, była pusta lista :)

@Bartosz Rosa jeśli potwierdzasz, że to może być przez zbyt długi czas oczekiwania na odpowiedź, to gdzie mogę zmienić ten czas na dłuższy?

Link to postu
Dnia 18.09.2020 o 10:57, Dominik kidl napisał:

Co ciekawe, wyświetlenie wszystkich ofert bez filtrowania zajmuje kilka sekund, a z filtrowaniem...

Filtrowanie jest operacją czasochłonną :), bo serwer musi sprawdzić warunek filtrowania dla każdego rekordu w bazie danych. Więc operacja może trwać długo i zwrócić kilka wyników.

Zwiększenie timeoutu dla zapytań SQL:

Możesz jeszcze sprawdzić, czy przy braku wyników czyszczenie filtrów w menu hamburgerowym po lewej stronie coś daje - bo mamy sygnały, że coś tam czasami się niepoprawnie filtruje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...