Skocz do zawartości

Faktura zakupu a przyjęcia zewnętrzne

Polecane posty

Witam, mam pytanie.

Dostawca wystawia nam WZ my sobie robimy to przyjęciami zewnętrznymi. Na koniec miesiąca otrzymujemy zbiorczą FV.

Jak teraz robimy?

1. Przyjęcia mają status "Towar Przyjęto"

2. Zaznaczamy właściwe przyjecią i zrealizuj - tworzy się faktura z "przyęto towar".

 

TU pojawiają się dwa pytania:

1. Czy w FV Zakupu, powinienem ustawiać "Odłożone przyjęcie towaru" bo PZ już towar wprowadził? Czy Nexo jest takie mądre i jak jest PZ z przyjęto towar, to ju drugi raz "fakturą go nei dodaje"?

2. Czy jeśli PZ ma "odłożone przyjęcie towaru" i tworzę z tego FZ to zauważyłem, że taki produkt dodaje się na magazyn (czasem jak mieliśmy błędy magazynowe, to robiłem przyjęcia ze statusem odłożone przyjęcie towaru. Co wyrównywało "błędy". Tak jest? czy tu też nexo rozumie, że ma nie dodawać? (chociaż tu widzę, że jednak dodał taki produkt)

Link to postu
26 minut temu, Jakub Z napisał:

1. Czy w FV Zakupu, powinienem ustawiać "Odłożone przyjęcie towaru" bo PZ już towar wprowadził?

Statusy, o których Pan pisze na fakturze zakupu, odnoszą się do statusów magazynowych dokumentów powiązanych. Status magazynowy dokumentu informuje o tym, czy znajdujące się na nim pozycje zostaną przyjęte na magazyn (automatyczny dokument PZ).

Subiekt nexo - Opis statusów dokumentu faktury zakupu

29 minut temu, Jakub Z napisał:

Czy Nexo jest takie mądre i jak jest PZ z przyjęto towar, to ju drugi raz "fakturą go nei dodaje"?

Tak.

Proponuję sobie wygenerować taką sytuację, a po wszystkim sprawdzić powiązania, co pozwoli samodzielnie odpowiedzieć na zadane pytanie. ;)

Subiekt nexo - Mapa powiązań, czyli analiza i weryfikacja dokumentów powiązanych

26 minut temu, Jakub Z napisał:

2. Czy jeśli PZ ma "odłożone przyjęcie towaru" i tworzę z tego FZ to zauważyłem, że taki produkt dodaje się na magazyn (czasem jak mieliśmy błędy magazynowe, to robiłem przyjęcia ze statusem odłożone przyjęcie towaru. Co wyrównywało "błędy". Tak jest? czy tu też nexo rozumie, że ma nie dodawać? (chociaż tu widzę, że jednak dodał taki produkt)

Odłożenie przyjęcia towaru i odebrania usług to status tymczasowy, ponieważ dla poprawnego prowadzenia magazynu każdy dokument powinien docelowo otrzymać status domyślny (przyjęty towar i odebrane usługi). Może być on wykorzystywany w przypadku, kiedy faktura zakupu dotarła wcześniej (np. wysłana pocztą elektroniczną) niż dostawa asortymentu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...