Skocz do zawartości

Faktura zakupu - leasing - netto w EUR, vat w PLN

Polecane posty

Mam taką fakturę za leasing - 744EUR netto, do tego VAT 752PLN .

Netto EUR płacone na rachunek X, a VAT w PLN płacony na rachunek Y.

Jak to sensownie ugryźć w kontekście prowadzenia faktury VAT zakupu, rozrachunków oraz dyspozycji bankowych no i JPK.

Próbowałem wpisać fakturę VAT zakupu w EURo, zaznaczyłęm wymaganą metodę podzielonej płatności. Przy kliencie w jego kartotece wpisałem dwa rachunki (EUR i PLN). Rozrachunek wpadł na kwotę brutto w EURo i jak dałem dyspozycję bankową to okazało sie że wymaga w przypadku split payment aby kwota zobowiazania była w PLN.

Pytanie jak to ugryźć żeby dobrze pojawiał sie w rozrachunkach a jednocześnie poszły dobrze dwa przelewy osobno na dwa rachunki.

 

Będę wdzięczny za pomoc lub link do jakiegoś artykułu który mnie naprowadzi na to jak to robić "po bożemu".

Link to postu
  1. FZ tworzy 1 rozrachunek na wartość brutto (tutaj EUR).
  2. FZ została oznaczona z wymagalną podzieloną płatnością.
  3. Próbuje Pan dodać dyspozycję z rachunku EUR w podzielonej płatności.
    Zgodnie z ustawą, płatności w podzielonej odbywają się zawsze w PLN, w banku też nie zrobi Pan takiego przelewu.
  4. Dnia 22.09.2020 o 13:34, G B napisał:

    jak to robić "po bożemu"

    Wystawić fakturę w EUR i oznaczyć jako PP.
  5.  Dodać dyspozycję z rachunku PLN na wartość netto (należy przekopiować wartość VAT do pola Kwota).
  6. Dodać drugą dyspozycję, tym razem zwykły przelew (NIE podzielona płatność) z rachunku EUR na kwotę netto w EUR.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...