Skocz do zawartości

powielanie aukcji

Polecane posty

Można jak najbardziej. Jeśli na obu aukcjach będzie włączona kontrola stanów, to zmiana stanu w towarze (w skutek rezerwacji/zmiany stanu w Subiekcie) będzie generowała zmiany liczby sztuk tak aby w każdej aukcji utrzymać poziom dostępnych sztuk. Natomiast należy liczyć się z tym, że na wszystkich powielonych aukcjach będzie ten sam stan, więc jeśli to będą "resztki" towaru to mogą się one sprzedać powyżej stanu. Nie ma aktualnie funkcji, która by rozdzielała stan na wszystkie aukcje.

Swoją drogą, mnie, jako kupującego też denerwują takie powielone oferty, Allegro powinno zrobić z tym porządek. Tak, że może zamiast dołączać do tych niepoprawnych sprzedawców, spróbować jakoś z nimi walczyć :).

Link to postu

tylko jak tu walczyć pisałem do naszej opiekunki od Allegro zgłaszałem wszędzie gdzie się da i nic, odpowiedz była ze to jest dozwolone i nic nie moze zrobić, tak samo jak goście wystawiaja powielone albo robią kilka kont na te same dane itd, to jest masakra jakaś,wyszukujesz produkt a jeden gośc na stronie prawie całej wystawia ten sam produkt z tą samą ceną to jest jakas patologia allegrowska 

Link to postu

Korzystając z okazji wystawiania, chciałbym podpytać czy możliwe jest przekopiowanie aukcji z jednego programu sello, do drugiego osobnego na innym komputerze za pomocą archiwum? oraz czy może orientuje się ktoś czy do nowego NEXO możliwym jest przeniesienie asortymentu ale bez magazynu, bo z tego co widziałem nexo pozwala przenieść bazę produktów ale razem z stanami a tego chciałbym uniknąć ? 

Link to postu
Dnia 23.09.2020 o 10:25, Bartosz Rosa napisał:

Można jak najbardziej. Jeśli na obu aukcjach będzie włączona kontrola stanów, to zmiana stanu w towarze (w skutek rezerwacji/zmiany stanu w Subiekcie) będzie generowała zmiany liczby sztuk tak aby w każdej aukcji utrzymać poziom dostępnych sztuk. Natomiast należy liczyć się z tym, że na wszystkich powielonych aukcjach będzie ten sam stan, więc jeśli to będą "resztki" towaru to mogą się one sprzedać powyżej stanu. Nie ma aktualnie funkcji, która by rozdzielała stan na wszystkie aukcje.

Swoją drogą, mnie, jako kupującego też denerwują takie powielone oferty, Allegro powinno zrobić z tym porządek. Tak, że może zamiast dołączać do tych niepoprawnych sprzedawców, spróbować jakoś z nimi walczyć :).

Już wchodzi produktyzacja. Dzięki Sello wysyłamy EANy do Allegro i coraz częściej widzę, że klika się na podstawie tego EANu coś w stylu "scal podobne oferty" i działa tak jak piszecie powyżej. Problemem jedynym jest moim zdaniem tutaj wyróżnienie, to jedyny czynnik który robi bajzel. Nie ma tej głupoty na Amazonie, stąd czekam, kiedy tylko Allegro z tego zrezygnuje robiąc oficjalnie marżę na produkty realną wartością, a nie procentem sumowanym z różnych dziwnych czynników typu marża od sprzedaży, marża od sprzedaży oferty wyróżnionej itd.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...