Skocz do zawartości

Adres punktu odbioru i adres wysyłki - zmiany w 1.37.

Polecane posty

18 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

A co zrobić z błędem ? "Wybrana usługa dodatkowa jest nie obsługiwana."

Podeślij proszę całą treść błędu z raportu.

18 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

%NAZWA FIRMEY%

Czy takie coś jest gdzieś wpisane w konfiguracji w Sello?

Link to postu

A jakie są wybrane usługi dodatkowe dla tej dostawy? Proszę wejść w konfigurację WzA w tej dostawie, upewnić się że są wybrane odpowiednie pola i zapisać konfigurację WzA wraz z dostawą. Aktualnie dostępne dostawy są pobierane do Sello w momencie wchodzenia do okna konfiguracji i jeśli któraś z wcześniej zapisanych usług dodatkowych dla kuriera zostanie z jakiegoś powodu wycofana, to trzeba wejść w Sello w konfigurację i ponownie ją zapisać (niedostępne już usługi dodatkowe powinny się same z niej usunąć).

Link to postu

Podepnę się z innym problemem w tym temacie. Po zmianie na dokumencie wstępnym, Zamówieniu od klienta w Subiekcie GT, w polu adres dostawy nie ma informacji z numerem paczkomatu. Wiem z czego to wynika ale czy jest jakaś możliwość umieszczenia na wydruku zamówienia tej informacji? W uwagach jako tag nie ma takiej możliwości.

Link to postu

Uwagi są te same. Może ZK zostało utworzone zanim kupujący wybrał punkt odbioru? Ewentualnie, proszę sprawdzić w Subiekcie na zamówieniu w uwagach (nie na wydruku) czy jest ten punkt. Możliwe, że pole na wydrukach jest za małe.

45 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A czy jest możliwość dodania w Projektancie wydruków opcji smart (z logiem?) i godziny złożenia zamówienia w allegro?

Pole Paczka_TransakcjaZamowienieSmart, jeśli chcesz logo, to musisz sobie dodać grafikę na wydruk, wczytać logo z pliku a następnie w skrypcie BeforePrint tego obrazka dodać kawałek kodu, który będzie wyświetlał bądź chował to logo w zależności od wartości pola:

 	XRPictureBox image = (XRPictureBox)sender;
	image.Visible = (bool) xtraReport1.GetCurrentColumnValue("Paczka_TransakcjaZamowienieSmart");

A godzina utworzenia to Paczka_TransakcjaDataUtworzenia.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dzieje się tak na każdym jednym ZK. Jeżeli ustawienie tagów uwag dla każdego dokumentu są te same to jest jakiś problem. Nie wiadomo skąd zaciąga Tagi do zamówiń (widać na zdjęciach że się różnią).

W Subiekcie, w środku na zamówieniu też nie ma tego punktu. Pole uwag mogę ręcznie edytować dopisać i wydrukować kilka linijek nawet   - więc nie jest za małe.

 

 

 

Link to postu

Wydaje mi się, że na zrzucie jest widoczny tag zapisany ze spacją pomiędzy czterokropkiem ::, powinno być [Transakcja::PunktOdbioru::Id] a nie [Transakcja: : PunktOdbioru::Id]. Może to nie ma znaczenia i parser to ogarnie, ale mimo wszystko...

Natomiast, czy te ZK są nowe czy zostały stworzone może w poprzedniej wersji programu, albo są dla transakcji pobranych poprzednią wersją?

Link to postu

Spacje dodałem sam, myślałem że coś pomoże :) (zwód wyuczony stolarz-tapicer ). Nie pomogło.

ZK są ze wczoraj, z dzisiaj z przed chwili nawet. Wersja programu najnowsza. Z tym że w poprzedniej pole uwag ZK nas nie interesowało aż tak - numer paczkomatu drukował się w adresie dostawy.

 

Link to postu
Dnia 10.11.2020 o 11:41, Bartosz Rosa napisał:

jeśli chcesz logo, to musisz sobie dodać grafikę na wydruk, wczytać logo z pliku a następnie w skrypcie BeforePrint tego obrazka dodać kawałek kodu, który będzie wyświetlał bądź chował to logo w zależności od wartości pola:


 	XRPictureBox image = (XRPictureBox)sender;
	image.Visible = (bool) xtraReport1.GetCurrentColumnValue("Paczka_TransakcjaZamowienieSmart");

Coś mi tu nie zagrało... Proszę o pomoc.

Dodałem pole obraz.png.b6b17c73b32a172443d31fdf10867db7.png, do niego podłączyłem image z C obraz.png.c99988a6d891afb06899a053e4607a33.png(na ten moment w podlądzie jest OK) i scrypt tutaj:

obraz.png.1e4d6290372a4a6a6cb52bbcf7ab2678.png

co generuje błąd w podglądzie:

obraz.png.2e2f9966e753cbf0eaf1ff4c9592032a.png

Hmm... ? ?

Link to postu
Dnia 10.11.2020 o 16:05, Bartosz Rosa napisał:

Sprawdziliśmy to i u nas poprawnie dodaje się numer paczkomatu do ZK. Czy w samej transakcji ten punkt odbioru jest uzupełniony w momencie gdy tworzone jest ZK?

Naprawiłem częściowo. Usunąłem tagi zapisałem  potem dodałem na powrót i zaczęło je drukować . jednak nie na wszystkich ZK, na niektórych pozostał stary układ ponieważ przy tym zestawieniu tagów ([Klient::Nick] [Transakcja: :DokumKoncowyTyp] [Transakcja::PunktOdbioru::Id]) powinno i cześć drukuje tak: uzytkownik PAi WSA01M  a część po staremu czyli :

"nickallegro Allegro Paczkomaty 24/7 InPost PAi" - poprzestawiane, bez punktu odbioru, z informacją sposobu wysyłki którego nie wkładałem do tagów.

Link to postu
20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Hmm... ? ?

Zakładam, że wyrzuciłeś to co było w skrypcie i wkleiłeś to co ja podesłałem? To co ja podesłałem to jest tylko ciało tej funkcji, która powinna tam zostać.

Czyli cały fragment skryptu powinien zawierać funkcję OnBeforePrint i jej ciało, które podałem. W sumie:

private void OnBeforePrint(object sender, System.Drawing.Printing.PrintEventArgs e) {

	// tutaj ma być kod skryptu, pomiędzy { i }. Definicja funkcji private void OnBeforePrint... musi zostać.
	XRPictureBox image = (XRPictureBox)sender;
	image.Visible = (bool) xtraReport1.GetCurrentColumnValue("Paczka_TransakcjaZamowienieSmart");

}

 

16 godzin temu, Adam Dudkiewicz napisał:

na niektórych pozostał stary układ

Uwagi są umieszczane w ZK tylko przy jego tworzeniu. Więc jeśli już ZK są utworzone to nie zmieni się ten układ po zmianie w konfiguracji.

Link to postu
Dnia 23.09.2020 o 10:08, Bartosz Rosa napisał:

Planujemy w najbliższej wersji (tj. 1.37) zmienić funkcjonowanie adresów w transakcji. Głównie chodzi o rozdzielenie adresu odbiorcy od adresu punktu odbioru - oba te adresy są w niektórych przypadkach dostaw wymagane i muszą być dostępne w transakcji.

Obecnie adres punktu odbioru nadpisuje adres dostawy w transakcji. Można tę funkcję wyłączyć w ustawieniach, wtedy w transakcji pozostaje adres odbiorcy, zaś w notatkach dodawany jest adres punktu odbioru. Planujemy usunąć ten parametr i adresy dodawać na sztywno do dedykowanych pól.

Po zmianach, w transakcji pojawi się nowe pole z adresem punktu odbioru, zaś adres wysyłkowy zmieni nazwę na dane odbiorcy i będzie na stałe zawierał dane kupującego. Domyślnie dane te są i będą nadal pobierane z danych Allegro, lub z danych zamówienia jeśli będą tam dostępne. W ten sposób w danych odbiorcy zawsze będą dane kupującego (imię, nazwisko, nr telefonu, e-mail, adres zamieszkania), zaś w nowym oknie będą dane punktu odbioru, np numer Paczkomatu, PNI Poczty Polskiej itp.

obraz.png.9aff7ef9887936c75bc05d7adb4b5dd8.png

W paczce pozostanie nadal jeden adres wysyłki i będzie on zawierał albo dane odbiorcy, albo dane punktu odbioru.

W Subiekcie jako dane dostawy możemy udostępnić parametr sterujący czy mają się tam pojawiać dane odbiorcy, czy dane punktu odbioru. Prosiłbym o głosy w tej sprawie, czy obecność adresu Paczkomatu w Subiekcie w danych kontrahenta jest potrzebna.

W notatkach na razie zostanie adres punktu odbioru.

Numer identyfikacyjny punktu odbioru będzie umieszczony w polu adresowym (adr_Name) w nawiasie. Znajduje się on w tabeli adr__Address, typ adresu punktu odbioru adr_Type to 4.

obraz.png.c4d8e3fcdfb47b19972335a02574d7f3.png

Prosiłbym także o zgłoszenie ewentualnych problemów od osób, które korzystają lub tworzą rozwiązania zewnętrzne, gdzie taki podział może być problematyczny.

Zmiany te musimy wprowadzić, ze względu na implementacje obsługi Wysyłam z Allegro, która pojawi się w najbliższej wersji.

Witam!

Do subiekta podczas tworzenia zamówień przenoszą się nam tylko dane odbiorcy - w przypadku przesyłek inpost lub punktów odbioru potrzebowalibyśmy aby przenosiły nam się nazwy i adresy tych punktów w zamian za dane odbiorcy. Czy jest możliwośc ustawienia tego na poziomie sello bądź subiekta?

Link to postu

witam,

przeszedłem na nową wersję Sello i na liście magazynowej raz drukuje się imię i nazwisko z adresem a czasami adres paczkomatu i moje pytanie brzmi - czy jestem w stanie to ujednolicić aby na liście magazynowej drukował się adres paczkomatu i np imie i nazwisko kupującego ? Do tej pory na liście drukował się adres paczkomatu i  pracownicy wszyscy przyzwyczajeni są do pakowania wg ulicy . Z góry dziękuje

Edytowane przez DAMIAN ANDRONANIS
Link to postu

Ta losowość wynika z tego, że stare paczki, utworzone w wersji wcześniejszej miały punkt odbioru w adresie wysyłkowym. Nowa wersja wprowadza dwa osobne adresy: adres punktu odbioru oraz adres odbiorcy. Na wydruku listy magazynowej można dodać sobie ten nowy adres punktu odbioru - są to niego odpowiednie pola dodane w 1.37.1. Myślę, też, że udostępnimy w najbliższym czasie wersję wydruku listy magazynowej z tym dodatkowym adresem punktu odbioru.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam

Niestety mam ten sam problem tj.

"musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
Invalid value: HTTP Status: Bad Request (400)"

 

Próbowałem już w każdy możliwy sposób i ciągle to samo. Z tagami czy bez tagów , z polskimi znakami i bez - bez zmian.

Proszę o pomoc bo już nie mam siły

Pozdrawiam

 

EDIT... póki co nie aktualne - poczytałem w innym wątku o problemach z pobraniami w właśnie tego typu paczkach 

Czekam więc na aktualizację 1.37.2


 

Edytowane przez Bime Bime
Link to postu

Proszę kliknąć w przycisk ZOBACZ ROZWIĄZANIE z żarówką po prawej obok tego błędu, powinna się otworzyć post na forum, gdzie ten błąd jest wyjaśniony. Niestety treść tego błędu zwracana z Allegro odbiega trochę od standardu zgłaszanych błędów więc program nie komunikuje tego w sposób pozwalający jednoznacznie powiedzieć o które pole chodzi. W wersji 1.38 błędy w raporcie będą zawierały więcej danych aby tego typu sytuacje móc szybciej rozwiązać.

A w tej chwili, prosiłbym o włączenie logowania i podesłaniu tego logu do nas. Na podstawie logu można stwierdzić o które pole dokładnie chodzi.

Spoiler

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...